Auto Auto Nieuwe MGS5 zonder importheffing MG lanceert de MGS5 enkel met elektrische aandrijving. Hoewel de Chinese constructeur Europese importheffingen moet betalen, draagt het moederhuis deze kost waardoor de Europese klant geen kind van de rekening wordt.
Auto Auto Trager is niet altijd efficiënter Melissa Depraetere (Vooruit) lanceerde het idee om de maximumsnelheid op snelwegen te verlagen naar 100 km/u en zo de CO2-uitstoot te drukken. Een interessant idee, maar het simplificeert de strijd tegen die emissie te sterk.
Auto Auto Hoge stroomprijs remt EV-markt Een studie over Europese stroomprijzen maakt duidelijk dat België één van de duurste Europese landen blijft op vlak van elektriciteit. Ook VAB-onderzoek toont aan dat hoge stroomprijzen een rem zetten op een snelle EV-uitrol.
Auto Auto Nissan Micra wordt electric only Hoewel Nissan geplaagd wordt door herstructureringen waarbij meer en meer medewerkers verdwijnen, lanceert de Japanse constructeur een gloednieuwe, volledig elektrische Micra.
Auto Auto Stuttgart in het teken van youngtimers Het Mercedes-museum van Stuttgart - een architecturale parel - organiseert een thematentoonstelling over de youngtimers van huize Mercedes.
Auto Auto Mazda 6e wordt prijskraker Mazda toonde op het salon van Brussel in primeur een volledig elektrisch, nieuw model, de 6 e. De imposante berline mag er dan al uitzien als een Mazda, in praktijk zijn het platform en de aandrijftechnologie van Chinese origine.
Auto Auto BYD lanceert derde compacte EV BYD is Tesla voorbij en verkoopt vandaag meer EV-modellen dan het Amerikaanse merk van Elon Musk. BYD dankt dat succes aan het gamma dat – in tegenstelling tot Tesla – vooral naar onder uitbreidt. De nieuwste Dolphin Surf maakt dat duidelijk met een prijs vanaf 21.290 euro.
Auto Auto Toyota komt met zesde generatie RAV4 De nieuwste generatie van de Toyota RAV4 staat in de startblokken. Die breekt met zijn verleden alleen al omwille van het vrij hoekige en toch futuristische design.
Auto Auto Fiat promoot elektrificatie Fiat wil met betaalbare en vooral compacte modellen de mobiliteit democratiseren. Zo ook met de Grande Panda.
Auto Auto D’Ieteren bouwt gigantisch laadpark D’Ieteren bouwt in Kortenberg een gigantisch semipubliek laadplein waar gelijktijdig tot 156 voertuigen hun batterij kunnen opladen. Het is de op één na grootste laadsite in België.
Auto Auto Maxus gaat bidirectioneel laden Maxus heeft succesvolle tests uitgevoerd met bidirectionele laadtechnologie en wil dit systeem op termijn aanbieden aan klanten.
Auto Auto Renault Austral krijgt snelle update Renault komt al na drie jaar met een update van de Austral. De vernieuwde midsize SUV kreeg een hertekende neus, nieuwe lichtunits voor en achter plus een groter radiatorrooster dat optisch aansluit bij de Rafale en de vernieuwde Espace.
Auto Auto Maxus pick-up met 90 % minder CO2 Maxus lanceert met de T60 Max een derde pick-up aangedreven door een klassieke dieselmotor die op HVO 100-brandstof loopt. Daardoor ligt de CO2-emissie 90 % lager dan bij een klassieke dieselmotor.
Auto Auto Zoute Grand Prix krijgt dag extra De Zoute Grand Prix duurt dit jaar een dag langer en wordt de Zoute Grand Prix Car Week. Het najaarsevenement zit voor de dertiende keer het charmante Knokke.
Auto Auto Toyota verruimt gamma Corolla Cross Toyota komt met een update van de populaire Corolla Cross die bij ons in 2021 op de markt kwam. Later op het jaar volgt een sportieve GR-afgeleide.
Auto Auto Restwaarde BEV’s is een ramp De inschrijvingen van nieuwe voertuigen dalen met 9,2 %. De privémarkt groeit maar de bedrijfswagenmarkt krimpt. Hoewel het aandeel elektrische voertuigen in die laatste markt vergroot, pakken zich donkere wolken samen boven de fleetsector.
Auto Auto MG S5 EV klaar voor lancering MG heeft de opvolger klaar voor de ZS EV: de MGS5 EV. Hij is een maatje groter en wordt alleen met een elektrische aandrijving aangeboden. De instapversie kost 33.985 euro.
Auto Auto Zolder kiest elektrische Mini Safety Car Mini levert een elektrisch aangedreven bolide die het Circuit Zolder als Safety Car zal inzetten tijdens races. Het gaat om de snelle John Cooper Works-versie van de Mini Aceman.
Auto Auto VAB heeft de Bike of the Year De mobiliteitsorganisatie organiseerde voor de elfde keer de Bike of the Year. Naast klassieke e-bikes was er nu voor het eerst ook een categorie cargobikes.
Auto Auto Defender nu ook topless Land Rover heeft de klassieke Defender al een tijdje vervangen door een hedendaags exemplaar met een neoretro jasje. Voor puristen met heimwee naar de oer-Defender bestaan er ook oplossingen.
Auto Auto Sqadra Abarth opent de deuren In Lier vond de officiële opening plaats van de Squadra Abarth & Rally Collection. Het goednieuwe museum herbergt een fraaie collectie Italiaanse klassiekers op een oppervlakte van 5.000 m2.
Auto Auto Shanghai zet de toon Tien jaar geleden keek iedereen reikhalzend uit naar de nieuwigheden op het salon van Genève. Vandaag geeft de motorshow in het Chinese Shanghai de richting aan.
Auto Auto De Renault R 5 turbo is terug Renault scoort met de recente R5. Die neemt als compacte EV de fakkel over van de ook succesvolle Zoë. Nu gaat de Franse constructeur nog een stapje verder met de reïncarnatie van de R5 Turbo.
Auto Auto Mercedes brengt steer-by-wire Mercedes wordt de eerste Duitse constructeur die vanaf 2026 modellen met steer-by-wire verkoopt. Bij die voertuigen is er niet langer een mechanische verbinding tussen de voorwielen en het stuur.
Auto Auto Is de solid state batterij productierijp? Stellantis, de groep van onder andere Citroën, Peugeot Opel en Fiat, heeft belangrijke stappen gezet om straks een solid state batterij te commercialiseren.
Auto Auto Lancia Y nu ook conform euro7 Eind 2023 gaf Lancia andermaal een teken van leven met de lancering van de nieuwe Ypsilon, vandaag volgt er al een kleine technische update die het wagentje futureproof moet maken.
Auto Auto Particuliere consument niet klaar voor EV Mobiliteitsorganisatie VAB peilde in samenwerking met Astara naar de voorkeuren qua aandrijving bij particuliere autokopers. Daaruit blijkt dat consumenten die hun auto zelf betalen vooral kiezen voor (mild) hybride aandrijfvormen.
Auto Auto Leapmotor C10 krijgt range extender Leapmotor is een Chinese constructeur die elektrische modellen naar Europa brengt onder de hoede van de Europese groep Stellantis. Het gamma bestaat uit twee modellen en de C10, een ruim SUV-model, is voortaan ook beschikbaar met range extender.
Auto Auto Honda CR-V wordt 30 In 1995 lanceerde Honda de eerste generatie CR-V en zo stond dit model samen met de Toyota RAV-4 mee aan de wieg van een succesvol segment van compacte SUV-modellen. Vandaag bestaat de CR-V nog steeds en is hij aan de zesde generatie toe.
Auto Auto Update voor Renault Megane E-TECH Renault blijft aan het elektrische gamma timmeren De Franse constructeur komt met een update voor de Megane E-TECH, die naast de neoretro R4 en R5 het zakelijke, elektrische alternatief wil zijn.
Auto Auto Toyota bouwt EV-gamma verder uit Toyota stelde de elektrische Urban Cruiser voor. Dit is een elektrische SUV die nog in het najaar 2025 in de toonzaal moet staan. Tegen het jaareinde komt er nog een elektrisch model bij.
Auto Auto Banden mixen is geen goed idee VAB voerde een bandentest uit om de nieuwste Vlaamse bandenregels te verifiëren. De mobiliteitsorganisatie verving op een auto met kwaliteitsbanden één band door een exemplaar met dezelfde afmetingen maar van een ander merk. De resultaten blijken ontnuchterend.
Auto Auto Porsche blikt voorzichtig vooruit Bij de toelichting van het jaarverslag benadrukte Porsche dat het trouw wil blijven aan de waarden van het merk.
Auto Auto Amerikaanse heffingen treffen Europese auto's Europese autoconstructeurs konden heel kort beter slapen. Zij kregen Europees uitstel om hun CO2-doelstellingen te halen, maar meteen daarop volgde een klap uit de States.
Auto Auto Alpine brengt R70 en GTS uit Naar aanleiding van zijn 70ste verjaardag brengt Alpine een bijzondere en vooral beperkte serie van de Alpine A110, de R70.
Auto Auto Toyota plant nog een EV-model Toyota wil binnenkort een bijkomend elektrisch aangedreven model voorstellen. Hoewel de Japanse constructeur vandaag vooral scoort met hybride aandrijvingen.
Auto Auto D-Day voor autosector Op 5 maart wil de Europe Commissie een nieuw actieplan voor de Europese autosector voorleggen. Dan moet duidelijk worden of er uitstel komt van de snelle elektrificatie van de automarkt. Of komen er opnieuw steunmaatregelen voor dat proces?
Auto Auto Bij Audi Vorst viel het doek Eind februari is het doek definitief gevallen voor de Audi-productiesite in Vorst. Reden: opeenvolgende crisissen in de autosector in combinatie met tegenvallende verkoopresultaten van de Q8 e-tron.
Auto Auto VS heffen 25 % taks op Europese auto’s President Donald Trump kondigde invoerrechten op Europese producten aan. Hij viseert daarbij vooral de Europese auto-industrie.
Auto Auto Te koop: tweedehands EV De markt voor gebruikte elektrische voertuigen komt maar niet van grond. De tweedehandsmarkt van jonge gebruikte auto’s biedt meestal vroegere bedrijfswagens en afgeschreven EV’s staan langer in de toonzaal dan auto’s met een verbrandingsmotor.
Auto Auto VW belooft EV instapmodel De ceo van VW kondigde een nieuw elektrisch instapmodel aan. Het zou gaan om de ID.1 waarvan vroeger al sprake was.
Auto Auto Toyota scoort met EV's in EU Toyota gelooft in pluralisme qua aandrijving. De multi path-aanpak levert ook resultaat want Toyota Motor Europe verkocht zes miljoen geëlektrificeerde auto's in de EU.
Auto Auto Porsche schrapt 1.900 jobs in Duitsland Porsche, één van de luxemerken uit de VW-portfolio, wil 1.900 banen schrappen. Dat is een gevolg van de aanzienlijke vertraging in de verkoop van elektrisch aangedreven auto's.
Auto Auto Interesse in verbrandingsmotor groeit De privékoper betoont – alle inspanningen om elektrische voertuigen aan te moedigen ten spijt - een groeiende interesse voor voertuigen met een verbrandingsmotor.
Auto Auto Romance tussen Honda en Nissan gedaan De romance tussen Honda en Nissan - tot voor enkele weken een droom voor beide constructeurs - is afgesprongen.