Europa Waarom zelfs de Spaanse premier de Vuelta-protestacties steunde: ‘Veel Spanjaarden vinden de Palestijnse zaak belangrijker dan hun nationale ronde’
Bijgedachte | Wielrennen ‘Het forfait van Lotte Kopecky voor het WK is géén gebrek aan mentale weerbaarheid, maar getuigt van zelfkennis’
Wielrennen In memoriam Walter Godefroot: de Vlaamse Bulldog die zelfs Eddy Merckx op ruim twee minuten fietste
Opinie | Jonas Creteur Opinie | Jonas Creteur ‘Lotte Kopecky heeft een waardevolle les geleerd. Die kan ook Remco Evenepoel van pas komen’ Vorige winter zei Lotte Kopecky (29) dat ze haar zinnen had gezet op de gele trui in de Tour de France Femmes. Niet na een rit, maar in Parijs, na de slotetappe. Door haar rugproblemen van de laatste weken is dat niet langer haar doel, zei ze tegen de media. Het is een andere en betere aanpak dan afgelopen voorjaar. En een les voor Remco Evenepoel (25) en zijn communicatieteam.
Wielrennen Wielrennen Tourwinnares Kasia Niewiadoma: ‘Het is ook oké om tweede of derde te worden’ Jarenlang stond ze bekend als de vrouw van net niet, tot ze vorig jaar de Tour won. Haar carrière kreeg met de klap een andere dimensie, maar Kasia Niewiadoma (30) bleef haar filosofie altijd trouw. ‘Ik had tien jaar zonder overwinning kunnen koersen en nog had het me niet gedeerd.’
Wielrennen Wielrennen ‘Johan Bruyneel mocht wél accreditatie krijgen voor Tourdorp’: professor sportrecht geeft UCI ongelijk Volgens de Internationale Wielerunie (UCI) mocht Johan Bruyneel (60) geen toegang krijgen tot de geaccrediteerde zones van de Tour de France toen hij te gast was bij het VRT1-programma Vive le Vélo. Professor sport- en arbeidsrecht Frank Hendrickx (KU Leuven) vindt dat die argumentatie juridisch geen steek houdt.
Wielrennen Wielrennen 100 zeges voor Tadej Pogacar: hoe hij zich met Eddy Merckx kan meten Tadej Pogacar behaalde dinsdag in Rouen zijn 100e overwinning op de weg als profrenner. Daarmee voegt de Sloveen zich bij een selecte groep renners dat die mijlpaal deze eeuw heeft bereikt. Een overzicht in 10 opvallende cijfers.
Wielrennen Wielrennen Eddy Merckx 80: tot dusver de Grootste Renner Aller Tijden (maar kan hij Pogacar nog lang voorblijven?) Eddy Merckx is tachtig geworden. En net nu is er een nieuwe potentiële GOAT in het peloton. Geen enkele wielrenner presteerde ooit zo ‘merckxiaans’ als Tadej Pogacar vandaag.
Wielrennen Wielrennen In memoriam Ludo Dierckxsens: meer dan alleen een lachende aanvaller Donderdag verloor de wielerwereld een van haar meest markante figuren. Ludo Dierckxsens – de kale Kempenaar met de ontwapenende glimlach – overleed op 60-jarige leeftijd tijdens de 1000 kilometer voor Kom op tegen Kanker. Met zijn tomeloze aanvalsdrift en magnetische uitstraling veroverde hij de harten van wielerminnend Vlaanderen.
Wielrennen Wielrennen De ijzeren kop van Wout van Aert: hoe hij de Girorit naar Siena won Ondanks vele tegenslagen won Wout van Aert (30) de negende rit van de Giro d'Italia.
Sport Sport Kippenvelmoment voor rallyrijder Freddy Loix: ‘Nu gingen we ontdekken hoe snel ik was’ In de living van rallyrijder Freddy Loix hangt een overall.
Wielrennen Wielrennen Primeur: vrouwenkoers in Luik-Bastenaken-Luik lokte meer Vlaamse tv-kijkers dan mannenrace Het wielervoorjaar van 2025 was in velerlei opzichten memorabel. Maar leidde dat ook tot meer tv-kijkers in Vlaanderen? Nee. Zeker bij wedstrijden met lange solo's haakten wielerfans af. Dat resulteerde zelfs in een opmerkelijke primeur tijdens Luik-Bastenaken-Luik.
Wielrennen Wielrennen 'Wat een mafkees!': hoe Mathieu van der Poel met een miraculeuze comeback de Amstel Gold Race 2019 won Mathieu van der Poel (30) blijft zijn zegeaantal in monumenten met indrukwekkende solo's aandikken, maar de spectaculairste overwinning in zijn carrière blijft die in de Amstel Gold Race van 2019, na een miraculeuze comeback in de slotkilometers. Reconstructie van een huzarenstukje.
Wielrennen Wielrennen Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix zonder Belgen op het podium: toeval of trend? Met Merlier en Philipsen heeft ons land wereldtoppers in het sprinten. Met Evenepoel en de jonge Thibau Nys zit België nog voor lange tijd goed in de klimklassiekers, en met die eerste ook in de grote rondes. Maar hoe lang duurt het nog eer de Belgische wielerfans weer zullen kunnen juichen om winst in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix?
Wielrennen Wielrennen De kunst van het colaglas bijvullen: waarom de Ronde van Vlaanderen geen klimkoers is De Ronde van Vlaanderen wordt de laatste jaren steeds vaker een ‘klimkoers’ genoemd. Een race waarin minder struise flandriens uitblinken, maar steeds meer lichtere renners. Met Tadej Pogacar (66 kilo), de Rondewinnaar van 2023, als frappantste voorbeeld. Klopt dat wel?
Wielrennen Wielrennen Tomas Van Den Spiegel droomt van fietsbrug over Schelde: ‘Dat zou de finale van de Ronde van Vlaanderen nog mooier maken’ Tomas Van Den Spiegel, ceo van Flanders Classics, ziet een ontbrekende schakel in de finale van de Ronde van Vlaanderen: een fietsbrug over de Schelde. ‘Zo brengen we de Paterberg dichter bij de aankomst.’
Wielrennen Wielrennen De Ronde van Vlaanderen: ‘Wij zijn hoeders van erfgoed, maar we mogen geen folklore worden’ De Ronde van Vlaanderen is sportief erfgoed, big business en een jaarlijks volksfeest dat de Vlaamse Ardennen wereldwijd op de kaart zet. Philippe Willequet, burgemeester van Kluisbergen, en Tomas Van Den Spiegel, ceo van organisator Flanders Classics, over de troeven en uitdagingen van Vlaanderens Mooiste.
Wielrennen Wielrennen Aanvallen zoals Eddy Merckx: waarom lange solo’s het wielrennen weer domineren Lange solo’s leken decennialang het voorrecht van uitzonderlijke renners als Eddy Merckx. Maar sinds 2022 is het opnieuw vaste prik in de grote eendagswedstrijden. Pogacar, Van der Poel, Evenepoel en nu ook Mads Pedersen herschrijven het scenario. Wat verklaart deze heropleving van de lange, heroïsche aanval?
Wielrennen Wielrennen Wordt de winnaar van de E3 Classic straks ook de winnaar van de Ronde van Vlaanderen? Wie goed presteert in de E3 Saxo Classic in Harelbeke doet dat heel vaak ook in de Ronde van Vlaanderen.
Wielrennen Wielrennen Mathieu van der Poel tegen Tadej Pogacar én Wout van Aert: worden zij de grootste rivalen uit de geschiedenis van de wielerklassiekers? Mathieu van der Poel, Wout van Aert en Tadej Pogacar kleuren al jaren de klassiekers. Wie stond het vaakst samen met een rivaal op het podium van een monument of het WK? De cijfers vertellen een verrassend verhaal.
Wielrennen Wielrennen Lotte Kopecky verlegt haar doelen verder dan de Ronde van Vlaanderen: ‘Ik wil optimaal aan de start van de Tour komen’ Ze stond al te boek als pistier, sprintster, winnares van klassiekers op kasseien en onverharde wegen, tijdritkampioene en laureate van korte etappewedstrijden. In 2025 wil Lotte Kopecky (29) haar carrière alweer een nieuwe en misschien wel ultieme dimensie geven. ‘Ik vind niet dat ik een risico neem door op de Tour te mikken.’
Bijgedachte | Wielrennen Bijgedachte | Wielrennen ‘De opvolger van José De Cauwer als cocommentator bij Sporza? Sep Vanmarcke is ervoor in de wieg gelegd’ Zijn definitieve pensioen als cocommentator tijdens de wielerkoersen op Sporza is nog niet voor meteen, maar José De Cauwer staat wel steeds meer zijn plaats af. Enkele ex-renners draafden al op naast Renaat Schotte of Karl Vannieuwkerke. Van hen is Sep Vanmarcke wat ons betreft het meest geschikt om De Cauwer op te volgen. Dit is waarom.
Wielrennen Wielrennen Waarom de zwaargewichten Tadej Pogacar ontwijken: de cijfers over de zeer intense Strade Bianche De Strade Bianche, die zaterdag plaatsvindt, wordt steeds zwaarder. Geen wonder dat veel toppers - vooral van het zwaardere type - wegblijven en de strijd met topfavoriet Tadej Pogacar mijden. Dat blijkt uit de veelzeggende cijfers.
Wielrennen Wielrennen Voor vader en vaderland: hoe Eddy Merckx de ultieme wielerkampioen werd Merckx is een evidente naam voor een documentaire over ‘de grootste wielrenner ooit’. Maar gelukkig is het geen voor de hand liggende sportfilm geworden. Het is een indringend portret van een man die grootsheid nastreven beschouwde als zijn natuurlijke plicht.
Wielrennen Wielrennen Patrick Lefevere over het kantelpunt van zijn carrière: ‘Ik weet niet of ik zo’n succesrijke loopbaan had gehad zonder Johan Museeuw’ Patrick Lefevere wordt op maandag 6 januari 70 jaar, een kleine maand nadat hij, na 22 seizoenen, zijn afscheid als ceo van Soudal-Quick-Step heeft aangekondigd. Vóór het ontstaan van dat team boekte de West-Vlaming in 24 jaar als ploegleider/manager ook al vele successen. In deel twee van een uitgebreide terugblik vertelt hij over de succesvolle jaren negentig, die hem wel bijna het leven kostten.
Wielrennen Wielrennen In het hoofd van de doorzetter Wout van Aert: zeven tips om uw veerkracht te verhogen Al vele keer moest Wout van Aert terugvechten na een fysieke en mentale mokerslag. Hoe slaagt hij daar in? Knack sprak met zijn mental coach Rudy Heylen over de geheimen van zijn grote veerkracht.
Wielrennen Wielrennen Rik Van Looy in 7 opvallende cijfers: hoe hij op één vlak beter deed dan Eddy Merckx Rik Van Looy, die woensdag op 90-jarige leeftijd overleed, was een van de grootste kampioenen uit de Belgische en internationale wielergeschiedenis. Zijn roemrijke carrière hebben we samengevat in zeven opmerkelijke cijfers.
Wielrennen Wielrennen Steeds meer moeten zwijgen: waarom Patrick Lefevere nu al aftreedt als ceo van Soudal Quick-Step Patrick Lefevere (69) stopt als ceo van Soudal Quick-Step en wordt opgevolgd door coo Jurgen Foré. De timing – eind 2024, niet na het seizoen 2025 of 2026 – lijkt verrassend, maar gezien Lefeveres steeds kleinere rol bij de ploeg is het niet onlogisch. Achtergronden bij de kroniek van een vervroegde wissel.
Wielrennen Wielrennen Het kijkcijferrapport van de koers: minder kijkers voor ‘saaie’ dominantie van Pogacar en Van der Poel Vlaamse wielerliefhebbers blijken in 2024 iets minder koersgek. Ze keken opvallend minder wanneer Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar domineerden. Bij de vrouwen is er nog altijd een sterk Lotte Kopecky-effect.
Wielrennen Wielrennen Trainen zoals Pogacar en een sterkere ploeg: dit is hoe Remco Evenepoel in 2025 de Tour kan winnen Remco Evenepoel finishte na een zeer bevredigend debuut als derde in de Ronde van Frankrijk. De mentaliteit om de Tour te winnen heeft hij al. De fysieke capaciteiten om écht te kunnen wedijveren met Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard nog niet. Maar die kunnen misschien nog komen.
Wielrennen Wielrennen Waarom de Amstel Gold Race de enige klassieker is met een biernaam De Amstel Gold Race van zondag is de enige klassieker met een biernaam. Waarom?
België België Van der Poel wint tweede Helleklassieker na indrukwekkende solo Mathieu van der Poel (Ned/Alpecin-Deceuninck) heeft zondag voor het tweede jaar op rij Parijs-Roubaix (Fra/WorldTour) op zijn naam geschreven. Op net iets minder dan drie minuten van de regerende wereldkampioen sprintte zijn ploegmaat Jasper Philipsen voor het tweede jaar op rij naar de tweede plaats, voor Mads Pedersen en Nils Politt.
Wielrennen Wielrennen Parijs-Roubaix met Johan Museeuw: ‘Ik liet een ringbaardje groeien. Dan zag ik er stoerder uit in de Hel’ Twintig jaar geleden reed Johan Museeuw (58) in Parijs-Roubaix zijn allerlaatste klassieker. In dat wielermonument beleefde hij veel ups en downs. Een terugblik.
Opinie | Jonas Creteur Opinie | Jonas Creteur ‘Als ouders huiveren bij de gedachte dat hun kind wil beginnen te koersen, heb je als sport een groot probleem’ Duizenden koersliefhebbers huilden mee met Wout van Aert en Jasper Stuyven na hun zware val in Dwars door Vlaanderen. ‘Een race-incident zoals er veel gebeuren’, klinkt het. Toch is het wielrennen, alweer, aan bezinning toe.
Sport Sport Waarom de solo van Tadej Pogacar in de Strade Bianche meer fascinerend dan saai was Toen Tadej Pogacar op 81 km van de finish in de Strade Bianche een solo opzette, was de winnaar dán al bekend. ‘Saai’ klonk het op sociale media, maar de manier waarop hij en ook andere fenomenen in het hedendaagse wielrennen domineren blijft fascinerend.
Wielrennen Wielrennen Wielrenner Matej Mohoric: ‘De kloof met Van Aert en Van der Poel: wordt steeds kleiner’ Hij won Milaan-Sanremo en is de regerende wereld- kampioen gravel, maar Matej Mohoric is er de man niet naar om alleen maar met de pedalen te spreken. De 29-jarige Sloveen wil ook maatschappelijk van betekenis zijn en mensen inspireren.
Wielrennen Wielrennen Trainer Jeroen Dingemans over wielrenner Arnaud De Lie: ‘Zijn kracht blijft zijn belangrijkste wapen’ Negentien overwinningen na nauwelijks twee seizoenen bij de profs en veertiende op de UCI-ranglijst: stormenderhand verovert Arnaud De Lie (Lotto-Dstny), nog maar 21, de wielerarena. Trainer Jeroen Dingemans vat de ‘Stier van Lescheret’ bij de hoorns en neemt zijn imposante lijf onder de loep.
Wielrennen Wielrennen José De Cauwer en Hennie Kuiper: ‘Ik heb Hennie meer bijgebracht door te klappen dan door te trappen’ De inspirator en de afwerker, zo maakten ze furore in de wielerwereld. Nu ze dit jaar beiden 75 worden, blikken vrienden voor het leven José De Cauwer en Hennie Kuiper terug op die unieke samenwerking in een gesprek vol anekdotes, mijmeringen en ontboezemingen.
Wielrennen Wielrennen Thijs Zonneveld: ‘De Tour zal gewonnen worden door de beste klimmer en dat is Evenepoel niet’ Wat brengt het wielerjaar 2024? Benji Naesen (26) en Thijs Zonneveld (43) blikken vooruit en kijken reikhalzend uit naar ‘het WhatsAppgroepje van de aliens’: ‘Het lijkt me voor de jongens van de tweede of derde rij moeilijk om erin te blijven geloven dat ze een grote wedstrijd kunnen winnen.’
Wielrennen Wielrennen Wereldkampioen Mathieu van der Poel: 'Dankzij mijn vriendin geniet ik nu meer van mijn prestaties‘ Ook na het superseizoen 2023 is de honger van wereldkampioen Mathieu van der Poel (29) nog niet gestild. ‘Het niveau wordt alsmaar hoger. Dus moet je mee, ook ik.’
Opinie | Robrecht Vanderbeeken Opinie | Robrecht Vanderbeeken 'Waarom Jan Jambon na de Canon mikt op de flandrien in elk van ons' De Vlaamse regering en Jan Jambon 'staan klaar voor een succesvol EU-voorzitterschap' met een volksfeest en een speciaal ontworpen flandrienbeeldje. Zo'n initiatief past perfect in wat banaal nationalisme genoemd wordt, schrijft filosoof Robrecht Vanderbeeken
Atletiek Atletiek Het geheim van ultraloper Karel Sabbe: ‘Ik kick helemaal niet op pijn’ Karel Sabbe verlegde in 2023 tot tweemaal toe zijn grenzen, en die van het ultralopen. Wat is zijn geheim?
Wielrennen Wielrennen Remco Evenepoel en Lotte Kopecky uitgeroepen tot Sportman en Sportvrouw van het jaar Remco Evenepoel is zondagavond op het Sportgala in de Skyhall van Brussels Airport uitgeroepen tot Sportman van het Jaar. Het is de derde keer dat de wielrenner de prestigieuze onderscheiding ontvangt. Lotte Kopecky is voor het eerst in haar carrière uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar. Ze is ook de eerste wielrenster die de prijs in ontvangst mag nemen.
Wielrennen Wielrennen Wordt Lotte Kopecky als eerste wielrenster Sportvrouw van het Jaar? Wordt Lotte Kopecky als eerste wielrenster Sportvrouw van het Jaar?
Wielrennen Wielrennen Tadej Pogacar wint Ronde van Lombardije voor derde jaar op rij Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) heeft zaterdag de 117e editie van de Ronde van Lombardije (WorldTour), het laatste wielermonument van het seizoen, op zijn naam geschreven. De Sloveen heeft zo zijn derde opeenvolgende zege beet in de 'Koers van de Vallende Bladeren'.
Wielrennen Wielrennen Worden alle grote eendagskoersen dit jaar gewonnen na een soloaanval? Worden alle grote eendagskoersen dit jaar gewonnen na een soloaanval?
Wielrennen Wielrennen Voor altijd ‘Gouden Greg’ Van Avermaet: hoe zijn olympische titel de frustratie van zijn vele ereplaatsen voor altijd uitwiste Greg Van Avermaet (38) rijdt zondag zijn laatste profkoers. Zijn olympische titel in Rio de Janeiro heeft de frustratie van zijn vele ereplaatsen voor altijd uitgewist.