GroEp A
Barcelona ( Spa)
Chelsea (Eng)
Werder Bremen (Dui)
Levski Sofia (Bul)
12/09 Chelsea (Eng) – Werder Bremen (Dui)
Barcelona ( Spa) – Levski Sofia (Bul)
27/09 Levski Sofia (Bul) – Chelsea (Eng)
Werder Bremen (Dui) – Barcelona (Spa)
18/10 Werder Bremen (Dui) – Levski Sofia (Bul)
Chelsea (Eng) – Barcelona (Spa)
31/10 Levski Sofia ( Bul) – Werder Bremen (Dui)
Barcelona (Spa) – Chelsea (Eng)
22/11 Werder Bremen (Dui) – Chelsea (Eng)
Levski Sofia (Bul) – Barcelona (Spa)
05/12 Chelsea (Eng) – Levski Sofia (Bul)
Barcelona (Spa) – Werder Bremen (Dui)
GroEp B
Inter (Ita)
Bayern München (Dui)
Sporting Portugal (Por)
Spartak Moskou (Rus)
12/09 Sporting Portugal (Por) – Inter (Ita)
Bayern München (Dui) – Sp. Moskou (Rus)
27/09 Spartak Moskou (Rus) – Sp. Portugal (Por)
Inter (Ita) – Bayern München (Dui)
18/10 Inter (Ita) – Spartak Moskou (Rus)
Sp. Portugal (Por) – Bayern München (Dui)
31/10 Spartak Moskou (Rus) – Inter (Ita)
Bayern München (Dui) – Sp. Portugal (Por)
22/11 Inter (Ita) – Sporting Portugal (Por)
Sp. Moskou (Rus) – Bayern München (Dui)
05/12 Sporting Portugal (Por) – Sp. Moskou (Rus)
Bayern München (Dui) – Inter (Ita)
GroEp C
Liverpool (Eng)
PSV (Ned)
Bordeaux (Fra)
Galatasaray (Tur)
12/09 Galatasaray (Tur) – Bordeaux (Fra)
PSV (Ned) – Liverpool (Eng)
27/09 Liverpool (Eng) – Galatasaray (Tur)
Bordeaux (Fra) – PSV (Ned)
18/10 Bordeaux (Fra) – Liverpool (Eng)
Galatasaray (Tur) – PSV (Ned)
31/10 Liverpool (Eng) – Bordeaux (Fra)
PSV (Ned) – Galatasaray (Tur)
22/11 Bordeaux (Fra) – Galatasaray (Tur)
Liverpool (Eng) – PSV (Ned)
05/12 Galatasaray (Tur) – Liverpool (Eng)
PSV (Ned) – Bordeaux (Fra)
GroEp D
Valencia (Spa)
AS Roma (Ita)
Olympiacos Piraeus (Gri)
Shakhtar Donetsk (Oek)
12/09 Olympiacos Piraeus (Gri) – Valencia (Spa)
Valencia (Spa) – AS Roma (Ita)
18/10 Valencia (Spa) – Shakhtar Donetsk (Oek)
Olympiacos Piraeus (Gri) – AS Roma (Ita)
31/10 Shakhtar Donetsk (Oek) – Valencia (Spa)
AS Roma (Ita) – Olympiacos Piraeus (Gri)
22/11 Valencia (Spa) – Olympiacos Piraeus (Gri)
Shakhtar Donetsk (Oek) – AS Roma (Ita)
05/12 Olymp. Piraeus (Gri) – Sh. Donetsk (Oek)
AS Roma (Ita) – Valencia (Spa)
GroEp E
Real Madrid (Spa)
Lyon (Fra)
Steaua Boekarest (Roe)
Dynamo Kiev (Oek)
13/09 Dynamo Kiev (Oek) – Steaua Boekarest (Roe)
Lyon (Fra) – Real Madrid (Spa)
26/09 Real Madrid (Spa) – Dynamo Kiev (Oek)
Steaua Boekarest (Roe) – Lyon (Fra)
17/10 St. Boekarest (Roe) – Real Madrid (Spa)
Dynamo Kiev (Oek) – Lyon (Fra)
01/11 Real Madrid (Spa) – St. Boekarest (Roe)
Lyon (Fra) – Dynamo Kiev (Oek)
21/11 St. Boekarest (Roe) – Dynamo Kiev (Oek)
Real Madrid (Spa) – Lyon (Fra)
06/12 Dynamo Kiev (Oek) – Real Madrid (Spa)
Lyon (Fra) – Steaua Boekarest (Roe)
GroEp F
Manchester United (Eng)
Celtic (Sch)
Benfica (Por)
FC Kopenhagen (Den)
13/09 Manchester Utd. (Eng) – C. Glasgow (Sch)
FC Kopenhagen (Den) – Benfica (Por)
26/09 Benfica (Por) – Manchester United (Eng)
Celtic (Sch) – FC Kopenhagen (Den)
17/10 Celtic (Sch) – Benfica (Por)
Manchester Utd. (Eng) – FC Kopenhagen (Den)
01/11 Benfica (Por) – Celtic (Sch)
FC Kopenhagen (Den) – Manchester Utd (Eng)
21/11 Celtic (Sch) – Manchester United (Eng)
Benfica (Por) – FC Kopenhagen (Den)
06/12 Manchester United (Eng) – Benfica (Por)
FC Kopenhagen (Den) – Celtic (Sch)OR)
GroEp G
Arsenal (Eng)
FC Porto (Por)
CSKA Moskou (Rus)
Hamburger SV (Dui)
13/09 FC Porto (Por) – CSKA Moskou (Rus)
Hamburger SV (Dui) – Arsenal (Eng)
26/09 Arsenal (Eng) – FC Porto (Por)
CSKA Moskou (Rus) – Hamburger SV (Dui)
17/10 CSKA Moskou (Rus) – Arsenal (Eng)
FC Porto (Por) – Hamburger SV (Dui)
01/11 Arsenal (Eng) – CSKA Moskou (Rus)
Hamburger SV (Dui) – FC Porto (Por)
21/11 CSKA Moskou (Rus) – FC Porto (Por)
Arsenal (Eng) – Hamburger SV (Dui)
06/12 FC Porto (Por) – Arsenal (Eng)
Hamburger SV (Dui) – CSKA Moskou (Rus)
GroEp H
AC Milan (Ita)
Rijsel (Fra)
AEK Athene (Gri)
Anderlecht
13/09 Anderlecht – Rijsel (Fra)
AC Milan (Ita) – AEK Athene (Gri)
26/09 AEK Athene (Gri) – Anderlecht
Rijsel (Fra) – AC Milan (Ita)
17/10 Rijsel (Fra) – AEK Athene (Gri)
Anderlecht – AC Milan (Ita)
01/11 AEK Athene (Gri) – Rijsel (Fra)
AC Milan (Ita) – Anderlecht
21/11 Rijsel (Fra) – Anderlecht
AEK Athene (Gri) – AC Milan (Ita)
06/12 Anderlecht – AEK Athene (Gri)
AC Milan (Ita) – Rijsel (Fra)