Video | Nieuws

Obama regulariseert 5 miljoen illegalen

De Amerikaanse president Barack Obama heeft in een toespraak een reeks maatregelen aangekondigd die onder andere voorzien in de voorlopige regularisering van ongeveer vijf miljoen illegalen die met uitwijzing worden bedreigd. De president beloofde in één adem een “eerlijker en evenwichtiger” immigratiebeleid. “Een massaregularisering zou oneerlijk zijn. Een massa-uitwijzing zou dan weer én onmogelijk én tegenstrijdig met onze principes zijn”, zo zei de president tijdens zijn korte uiteenzetting vanuit het Witte Huis. “We zijn en blijven een natie van immigranten”, voegde hij er aan toe. Illegalen die al langer dan vijf jaar in de Verenigde Staten wonen en een kind hebben met de Amerikaanse nationaliteit of met een permanente verblijfsvergunning, kunnen aanspraak maken op een werkvergunning van drie jaar. Volgens de administratie van de president zou de maatregel betrekking hebben op iets minder dan de helft van de 11 miljoen illegalen die in de VS wonen. “Per slot van rekening zijn de meesten van hen hier al lang, werken ze hard en vullen ze slecht betaalde en moeilijke jobs in. Ze hebben mondjes te voeden. Ze bidden in onze kerken. Heel wat van deze mensen hebben kinderen die in de VS geboren zijn of die het grootste deel van hun leven hier zijn opgegroeid. Hun hoop, hun patriottisme en hun dromen zijn gelijk aan die van ons”, luidde het. Het onvermogen van het Congres om het eens te worden over een hervorming van de immigratiewetten en de jongste massale toestroom van kindermigranten, noopte Obama ertoe het heft in eigen handen te nemen. De republikeinen, die allesbehalve opgezet zijn met de maatregelen, beschuldigen de president er dan weer van zijn macht te misbruiken en het Congres te omzeilen.

De Amerikaanse president Barack Obama heeft in een toespraak een reeks maatregelen aangekondigd die onder andere voorzien in de voorlopige regularisering van ongeveer vijf miljoen illegalen die met uitwijzing worden bedreigd. De president beloofde in één adem een “eerlijker en evenwichtiger” immigratiebeleid. “Een massaregularisering zou oneerlijk zijn. Een massa-uitwijzing zou dan weer én onmogelijk én tegenstrijdig met onze principes zijn”, zo zei de president tijdens zijn korte uiteenzetting vanuit het Witte Huis. “We zijn en blijven een natie van immigranten”, voegde hij er aan toe. Illegalen die al langer dan vijf jaar in de Verenigde Staten wonen en een kind hebben met de Amerikaanse nationaliteit of met een permanente verblijfsvergunning, kunnen aanspraak maken op een werkvergunning van drie jaar. Volgens de administratie van de president zou de maatregel betrekking hebben op iets minder dan de helft van de 11 miljoen illegalen die in de VS wonen. “Per slot van rekening zijn de meesten van hen hier al lang, werken ze hard en vullen ze slecht betaalde en moeilijke jobs in. Ze hebben mondjes te voeden. Ze bidden in onze kerken. Heel wat van deze mensen hebben kinderen die in de VS geboren zijn of die het grootste deel van hun leven hier zijn opgegroeid. Hun hoop, hun patriottisme en hun dromen zijn gelijk aan die van ons”, luidde het. Het onvermogen van het Congres om het eens te worden over een hervorming van de immigratiewetten en de jongste massale toestroom van kindermigranten, noopte Obama ertoe het heft in eigen handen te nemen. De republikeinen, die allesbehalve opgezet zijn met de maatregelen, beschuldigen de president er dan weer van zijn macht te misbruiken en het Congres te omzeilen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier