Video | Nieuws

“Geen sprake van ethnic profiling”

Volgens Manuel Gonzalez van de Gentse politie had Ben Chikha een regenkap en rugzak aan en hielden de agenten hem tegen omdat het leek alsof hij in auto’s aan het kijken was. Daarop zouden de agenten hem op een discrete plaats gefouilleerd hebben. Ook zijn kousen moesten uit, want daarin worden vaak dingen weggestopt. “Uiteraard was de man niet helemaal opgezet met de controle, wat wij ook begrijpen. Het blijft altijd zoeken naar een moeilijk evenwicht tussen enerzijds ons werk doen, en anderzijds omgaan met de ervaring die mensen hebben wanneer ze gecontroleerd worden.” Op de vraag of er sprake is van ethnic profiling, antwoordt Gonzalez afwijzend. “Ons team controleert duizenden mensen per jaar, en dat zijn niet enkel mensen met een etnische achtergrond. Maar ik begrijp die perceptie.” Het Comité P zal het onderzoek overnemen, om een zo objectief mogelijk beeld van de gebeurtenissen te krijgen.

Volgens Manuel Gonzalez van de Gentse politie had Ben Chikha een regenkap en rugzak aan en hielden de agenten hem tegen omdat het leek alsof hij in auto’s aan het kijken was. Daarop zouden de agenten hem op een discrete plaats gefouilleerd hebben. Ook zijn kousen moesten uit, want daarin worden vaak dingen weggestopt. “Uiteraard was de man niet helemaal opgezet met de controle, wat wij ook begrijpen. Het blijft altijd zoeken naar een moeilijk evenwicht tussen enerzijds ons werk doen, en anderzijds omgaan met de ervaring die mensen hebben wanneer ze gecontroleerd worden.” Op de vraag of er sprake is van ethnic profiling, antwoordt Gonzalez afwijzend. “Ons team controleert duizenden mensen per jaar, en dat zijn niet enkel mensen met een etnische achtergrond. Maar ik begrijp die perceptie.” Het Comité P zal het onderzoek overnemen, om een zo objectief mogelijk beeld van de gebeurtenissen te krijgen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content