Valerie Van Peel met 96 procent verkozen tot nieuwe voorzitter N-VA

© Belga

Valerie Van Peel is zaterdag verkozen tot nieuwe voorzitter van N-VA.

Valerie Van Peel is verkozen tot nieuwe voorzitter van N-VA. Het 45-jarige ex-Kamerlid was de enige kandidaat om Bart De Wever op te volgen en kreeg zaterdag op de nationale partijraad 96,26 procent van de stemmen.

Met de aanduiding van Van Peel komt meteen een einde aan meer dan 20 jaar partijvoorzitterschap van De Wever.  “Grote steun brengt grote verantwoordelijkheid met zich mee. En ik ben klaar om die op te nemen – eerst en vooral voor onze partij, maar ook voor alle Vlamingen,” zegt Van Peel in een eerste reactie.

Van Peel is de derde partijvoorzitter van N-VA na Geert Bourgeois (2001-2004) en Bart De Wever

Na meer dan 20 jaar komt er dus een einde aan het voorzitterschap van Bart De Wever, die eerder dit jaar premier werd. Van Peel was de enige kandidaat om De Wever op te volgen. Ze kreeg snel de steun van de partijtop. Dat niemand het tegen haar durfde op te nemen, toont ook dat ze breed ­gedragen is in de partij. Dat blijkt nu ook uit het resultaat.
“Het is mijn taak om het verhaal van de N-VA scherp te houden, onze partij verder uit te bouwen, en nieuw talent aan te trekken uit alle hoeken van Vlaanderen.


Van Peel had in 2022 haar afscheid uit de politiek aangekondigd nadat ze diep teleurgesteld moest toezien hoe haar voorstel voor asbestslachtoffers alweer de eindmeet niet haalde. “Toch bleef er iets knagen”, zei ze toen ze in maart haar kandidatuur voor het voorzitterschap aankondigde.
Met haar kandidatuur voor het voorzitterschap van de N-VA wilde Van Peel de partij naar eigen zeggen “versterken als volks- en gemeenschapspartij, opnieuw impact hebben in het maatschappelijk debat, en opkomen voor kwetsbare mensen die geen eigen stem hebben in de samenleving”.


Van Peel begon haar carrière als journalist, onder andere als redacteur bij het VTM-programma Recht van Antwoord, als reporter bij Het Nieuwsblad en politiek journalist bij Actua-TV en Dag Allemaal. In 2009 werd ze partijwoordvoerder van de N-VA. Ze was gemeenteraadslid en OCMW-voorzitter in Kapellen van 2013 tot 2019. In 2014 werd ze verkozen tot Kamerlid voor de kieskring Antwerpen en herkozen in 2019. In 2021 werd ze ondervoorzitter van de N-VA.


“Het is mijn taak om het verhaal van de N-VA scherp te houden, onze partij verder uit te bouwen, en nieuw talent aan te trekken uit alle hoeken van Vlaanderen”, stelt Van Peel.
Van Peel wil van de interne werking van de partij haar “eerste prioriteit” maken. “Ik zal in gesprek gaan met al onze leden, van Voeren tot De Panne. Want hoewel ik de nieuwe voorzitter ben, is dit werk dat we samen moeten én zullen doen”, klinkt het.

In eerdere interviews liet Van Peel al verstaan dat ze geen grote koerswijziging plant, maar dat ze wel van plan is haar eigen klemtonen te leggen.
De aanduiding van een nieuwe voorzitter was een eerste stap in de bestuursverkiezingen binnen de partij. Op de volgende partijraad van 24 mei zullen een algemeen secretaris, twee ondervoorzitters en vijftien partijbestuursleden aangeduid worden. En op de vergadering van 14 juni verkiest de partijraad ten slotte uit eigen leden een penningmeester.

Partner Content