Europa Extreemrechts, maar dan fatsoenlijk: wat is JA21, de splinterpartij die kans maakt op een plekje in de Nederlandse coalitie?
Live President Trump VS zullen minder vluchtelingen opvangen en geven prioriteit aan witte Zuid-Afrikanen
Live Spanningen Midden-Oosten Tienduizenden ultraorthodoxe joden protesteren in Jeruzalem tegen dienstplicht
Europa Voormalig VVD-adviseur Joshua Livestro: ‘VVD is niet langer de hoofdtafel, maar het bijzettafeltje van de macht’
Europa Europa VVD heeft de sleutel: dit zijn de 5 belangrijkste conclusies van de Nederlandse verkiezingen Hoewel de extreemrechtse PVV en het links-liberale D66 voorlopig nek-aan-nek gaan, lijkt Nederland (opnieuw) op een middencoalitie af te stevenen. Dit zijn de voornaamste 5 conclusies van de Nederlandse kiesuitslag.
Wereld Wereld Tunnels, drones en het einde van de frontlijn: dit zijn de militaire lessen uit de oorlogen in Oekraïne en Gaza Zoals alle conflicten hebben ook de invasie van Oekraïne en de oorlog in Gaza voor ongeziene militaire innovatie gezorgd. Knack ging op zoek naar de (voorlopige) conclusies.
Opinie | Herman Matthijs (UGent, VUB) Opinie | Herman Matthijs (UGent, VUB) 'Nederland heeft gestemd: en nu?' Professor Herman Matthijs staat stil bij de uitslag van de Nederlandse verkiezingen: 'Het links-liberale D66 is de grote winnaar, en dat met 26 zetels'
Europa Europa Van stijve hark tot wannabe Rutte: wie is Rob Jetten, de D66-leider die op kop ligt om premier van Nederland te worden? Toen hij acht jaar geleden in de Tweede Kamer debuteerde, had Rob Jetten de elegantie van een hark. De voorbije campagne was hij scherp in debat, vrolijk en geestig. Krijgt Nederland de links-liberale versie van Mark Rutte als minister-president?
Europa Europa Update Verkiezingen Nederland : D66 staat na voorlopige uitslag Amsterdam bijna 15.000 stemmen voor op PVV De progressief-liberale partij D66 heeft na een voorlopige verkiezingsuitslag van de stad Amsterdam opnieuw de koppositie overgenomen van de extreemrechtse partij PVV. Beide partijen zouden wel nog altijd 26 zetels verwerven in de Tweede Kamer.
Europa Europa Verkiezingen Nederland: D66 op weg naar grote overwinning, Wilders teleurgesteld, Timmermans stapt op D66 wordt volgens de exitpolls de grootste partij in Nederland met 27 zetels, PVV haalt 25 zetels.
Europa Europa Glijdt Geert Wilders dan toch onderuit over de smurrie die hij zelf uitkiepert? Vandaag kiest Nederland een nieuw parlement. De campagne leidde niet tot een echt politiek debat maar bleef steken in een symbolenstrijd en kinderachtig gedoe op sociale media. Dat zou, paradoxaal genoeg, aanstoker Geert Wilders zijn koppositie kunnen kosten.
Europa Europa Verkiezingen Nederland: wint Bontenbal, Timmermans, Jetten of toch nog Wilders? De verkiezingsstrijd in Nederland zal bepalen wie de volgende minister-president wordt bij onze noorderburen. Henri Bontenbal van de christendemocratische partij CDA en Frans Timmermans van het linkse kartel GroenLinks-PvdA leken lange tijd de beste kaarten in handen te hebben, maar in de slotweek is ook Rob Jetten van de progressief-liberale partij D66 zich komen mengen. Ook een regering-Wilders kan nog altijd niet volledig worden uitgesloten.
Live Oorlog in Oekraïne Oorlog in Oekraïne Hongarije wil alliantie smeden met Slovakije en Tsjechië 16:47 Hongarije wil alliantie smeden met Slovakije en Tsjechië 11:33 Kiev heeft voor ‘2 of 3 jaar’ extra financiële steun nodig van Europa, zegt Zelensky 06:12 Russisch oliebedrijf Lukoil wil buitenlandse activa verkopen na Amerikaanse sancties
Europa Europa Hoe zwaar weegt premier Bart De Wever in Europa? Premier Bart De Wever (N-VA) is een graag geziene gast op het Europese toneel. En hij voelt zich daar naar eigen zeggen ook erg goed – er klinkt zelfs wat optimisme in zijn woorden. Maar met dat optimisme kan het snel gedaan zijn.
Wereld Wereld Oorlog in Oekraïne: waarom deze winter zwaarder wordt dan alle vorige Nu de winter eraan komt, probeert Rusland de Oekraïense energie-infrastructuur te verlammen. Verschillende regio’s kunnen lange tijd zonder stroom en gas komen te zitten.
Wereld Wereld Amerikaans vliegdekschip naar Venezuela: wil Donald Trump Nicolás Maduro ten val brengen? Amerika richt zijn pijlen opnieuw op Venezuela. President Donald Trump stuurt zijn grootste vliegdekschip naar de Caraïbische golf, naar eigen zeggen om de internationale drugssmokkel aan te pakken.
Wereld Wereld ‘Executive education’: kun je een Harvard-diploma behalen na 8 weken online les? Prestigieuze Amerikaanse universiteiten zetten steeds meer in op korte, dure online opleidingen die niet tot diploma’s leiden. Ook Donald Trump speelt daarbij een rol.
Wereld Wereld De spectaculaire comeback van Javier Milei: is de Argentijnse president bereid tot compromissen? Tegen alle verwachtingen in is Javier Milei de grote winnaar van de tussentijdse Argentijnse parlementsverkiezingen. Maar om zijn hervormingen erdoor te krijgen, zal de president nu compromissen moeten sluiten, schrijft Der Spiegel. Kan ‘de man met de kettingzaag’ ook een constructief beleid voeren?
Wereld Wereld Verkiezingen Argentinië: partij van president Milei wint met voorsprong tussentijdse parlementsverkiezingen De partij van de Argentijnse president Javier Milei, de ultraliberale La Libertad Avanza (LLA), heeft de tussentijdse parlementsverkiezingen met voorsprong gewonnen. Dat blijkt nu 97 procent van de stemmen geteld zijn. De partij heeft 40,7 procent van de stemmen verzameld op nationaal niveau. De peronistische oppositiecoalitie Fuerza Patria blijft steken op 31,6 procent van de stemmen.
Nieuws Nieuws Presidentsverkiezingen Ierland: winst voor Catherine Connolly met 63 procent De 68-jarige Catherine Connolly wordt de nieuwe president van Ierland. Ze heeft de presidentsverkiezingen gewonnen met meer dan 63 procent van de stemmen, zo blijkt uit de officiële resultaten. Ze verslaat zo haar rivale, de 62-jarige Heather Humphreys van de centrumrechtse regeringspartij Fine Gael. Humphreys kreeg 29,5 procent van de stemmen. Ze had eerder op …
Wereld Wereld Vrouwenrechtenactiviste Malala Yousafzai: ‘De taliban zijn nog erger dan vroeger – en slimmer’ De taliban zaaien terreur tegen alle vrouwen in Afghanistan, waarschuwt Nobelprijswinnares Malala Yousafzai. Ze roept het Westen op om zijn omgang met de taliban te herzien
Podcast 'Tussen Wetstraat en Wall Street': een Europese overwinning maar geen begroting voor Bart De Wever
Opinie | Magali Michiels Opinie | Magali Michiels 'Sancties om de Russische schaduwvloot te treffen? Dit kat-en-muisspel vraagt om internationale samenwerking' Magali Michiels (VUB) staat stil bij het nieuwe Europese sanctiepakket dat als doel heeft om ook de Russische schaduwvloot te treffen.
Opinie | Hendrik Schoukens Opinie | Hendrik Schoukens 'Jeruzalem in het woud: het vergeten verzet dat Israël vandaag een spiegel voorhoudt' Wie was de Joodse Tuvia Bielski, en wat had hij te maken met een van de meest opmerkelijke verzetsgroepen van de Tweede Wereldoorlog?
Europa Europa Bart De Wever speelt het hard: België ligt dwars in Europees dossier over Russische tegoeden België blijft dwarsliggen wat de bevroren Russische tegoeden bij Euroclear betreft. Premier Bart De Wever vraagt harde garanties vooraleer hij instemt met een Europees plan om de fondsen te gebruiken voor steun aan Oekraïne. Een akkoord op de EU-top van donderdag en vrijdag lijkt daardoor veraf.
Opinie | Jonathan Holslag Opinie | Jonathan Holslag ‘Het Amerika van Donald Trump nadert wellicht een cruciaal kantelpunt: tijd voor een nuttig oorlogje?’ Als het niet goed gaat met de eigen economie durven despotische leiders als eens de aandacht af te leiden naar het buitenland.
Wereld Wereld Hoe riskant is de ‘racistische’ uitspraak van bondskanselier Merz? ‘Hij zal zo geen AfD-kiezers terugwinnen’ Bondskanselier Friedrich Merz deed een omstreden uitspraak over ‘dat probleem’ in het Duitse straatbeeld in een poging kiezers van de extreemrechtse AfD te verleiden. ‘De peilingen maken de CDU steeds nerveuzer’, zegt politoloog Kai Arzheimer.
Wereld Wereld NATOgate: NAVO-aankoopagentschap geplaagd door interne spanningen Het NAVO-aankoopagentschap NSPA, dat in het oog van de storm staat in verschillende corruptieonderzoeken, kampt ook met interne onrust. Dat blijkt uit een onderzoek van Knack in samenwerking met Le Soir, Follow The Money en La Lettre. De hr-directeur van het NSPA beschuldigde haar eigen directeur-generaal van onregelmatigheden. En er is ook bezorgdheid over het toezicht op het agentschap dat miljardencontracten uitvoert.
Opinie | Dirk Rochtus Opinie | Dirk Rochtus 'Is het na Gaza niet ook tijd voor vrede met Rusland? Praten is nog altijd beter dan escaleren?' 'Als onderhandelingen met de terreurorganisatie Hamas konden, waarom zou dat dan ook niet geoorloofd zijn met de baas van het Kremlin, ondanks het onnoemelijke leed dat deze heeft uitgestort over Oekraïne?', schrijft Dirk Rochtus, die stilstaat bij een opvallend interview van SPD-monument Klaus von Dohnanyi.
Opinie | Herman Matthijs (UGent, VUB) Opinie | Herman Matthijs (UGent, VUB) 'Verkiezingen Nederland: wat staat er in de programma's van de linkse partijen?' In de aanloop naar de verkiezingen in Nederland staat professor Herman Matthijs stil bij de programma's van de verschillende politieke partijen. Vandaag: de linkse partijen.
Wereld Wereld Waarom het ‘eeuwige’ staakt-het-vuren in Gaza voorlopig standhoudt Terwijl Hamas zijn macht in Gaza consolideert, blijft het Israëlische leger meer dan 50 procent van het gebied controleren.
Europa Europa Update Sarkozy aangekomen aan gevangenis, noemt zijn veroordeling 'uiterst kwalijk voor rechtsstaat' De voormalige Franse president Nicolas Sarkozy is dinsdag aangekomen bij de Parijse gevangenis La Santé.
Europa Europa EU had 'verkennende contacten' met talibanregime over uitwijzing Afghanen De Europese Commissie heeft eerder dit jaar al verkennende contacten gelegd met het talibanregime over de terugkeer van Afghanen zonder recht op verblijf in de Europese Unie. Zo heeft een woordvoerder maandag gereageerd op een brief van België en 19 andere landen.
Opinie | Bert Bultinck Opinie | Bert Bultinck 'De verhalen over corruptie bij de NAVO komen niet uit de lucht vallen' Er lopen maar liefst drie onderzoeken naar corruptie bij de aankoop van legermateriaal bij de NAVO. Wie van dat nieuws van zijn stoel valt heeft het militaire opbod van de laatste maanden niet goed gevolgd.
Europa Europa Nederlandse verkiezingen: ‘Waarom zouden de mensen nog eens op Wilders stemmen?’ ‘Het verhaal van Geert Wilders – dat hij werd tegengewerkt – werd heel lang geloofd’, zegt hoogleraar Joost van Spanje. Maar het is de vraag of dat zo blijft.
Wereld Wereld VS weigeren voorlopig om Tomahawk-raketten naar Oekraïne te sturen: ‘Zelensky en Poetin strijden om Trump’ Ondanks een tumultueuze ontmoeting in het Witte Huis en het vooruitzicht op een nieuwe ontmoeting tussen Trump en Poetin, is er aan Oekraïense kant enig optimisme. ‘Trump is wel degelijk goed geïnformeerd over Oekraïne’, zegt expert internationale relaties Volodymyr Fesenko.
Wereld Wereld Maak kennis met Patrick Deneen, de ideologische inspirator van JD Vance die de liberale democratie wil kortwieken Hij wil het vergeten Amerika in ere herstellen, het liberalisme te gronde richten en een nieuwe elite op de been brengen. Dit is het verhaal van de conservatieve denker Patrick Deneen, de ideologische inspiratiebron van de Amerikaanse vicepresident JD Vance. ‘Ik verdenk Donald Trump er niet van dat hij conservatief of religieus is.’
Wereld Wereld NATOgate: Amerika begraaft twee gevoelige NAVO-corruptieonderzoeken Midden juli zette het Amerikaanse ministerie van Justitie op een en dezelfde dag twee gevoelige internationale corruptieonderzoeken stop rond het NAVO-aankoopagentschap NSPA. Dat blijkt uit #NATOgate, een onderzoek van Knack in samenwerking met Le Soir, La Lettre en Follow The Money. ‘Twee moties tot seponering op precies dezelfde dag – dat is alsof de bliksem twee keer op één dag in je huis inslaat.’
België België NATOgate: drie Belgen in verdenking gebracht in NAVO-corruptiedossier Twee Belgische medewerkers van het NAVO-aankoopagentschap NSPA in Luxemburg en één voormalige Belgische collega zijn in verdenking gebracht van corruptie in een onderzoek door het federaal parket. Dat achterhaalde Knack in samenwerking met Le Soir, Follow The Money en La Lettre. We ontdekten ook een directe link met een Nederlands corruptieonderzoek rond munitie-aankopen.
Opinie | Herman Matthijs (UGent, VUB) Opinie | Herman Matthijs (UGent, VUB) 'Verkiezingen Nederland: wat staat er in de programma's van de rechtse partijen?' In de aanloop naar de verkiezingen in Nederland staat professor Herman Matthijs stil bij de programma's van de verschillende politieke partijen. Vandaag: de rechtse partijen.
Wereld Wereld Politoloog Rosan Smits: ‘Fascisme-experts hebben het nog nooit zo snel zien gebeuren als vandaag’ ‘Drie weken nadat Donald Trump opnieuw president was geworden’, antwoordt Rosan Smits. Dat was het moment waarop ze voor het eerst dacht: dit is fascisme. We zijn intussen een half jaar verder en de adjunct-hoofdredacteur van De Correspondent schreef deze zomer een boek met dezelfde titel. Dit is fascisme is een zakboekje geworden voor iedereen die zich zorgen maakt over wat er in de politiek aan de beide kanten van de Atlantische Oceaan aan het gebeuren is.
Opinie | Robbert de Witt Opinie | Robbert de Witt 'De onderschatte rol die Erdogan speelde bij Trumps Gazadeal' Misschien kwam 10 oktober 2025 net te vroeg voor Donald Trump. Het was namelijk maar twee dagen eerder dat het de Amerikaanse bulldozer-diplomaat gelukt was om eindelijk Israël en Hamas tot elkaar te brengen en zo een einde te maken aan de twee jaar durende ellende in Gaza, schrijft Robbert de Witt (EW).
Wereld Wereld Russische drones zetten NAVO onder hoogspanning: wie geeft uiteindelijk het bevel? Nu Russische drones steeds vaker het luchtruim van Europese landen schenden, vraagt de NAVO-opperbevelhebber meer bevoegdheden.
Europa Europa Het probleem van Nestlé? ‘Voeding is hier een verzadigde markt. We kunnen moeilijk nog méér eten’ De nieuwe ceo van de Zwitserse voedingsreus Nestlé maakte deze week bekend dat hij 16.000 jobs wil schrappen. Retailexpert Stefan Van Rompaey ziet het als een reactie op onvrede bij de aandeelhouders. Voor hen was een geheime affaire van de vorige ceo misschien wel de druppel.
De terugkeer van De Gucht en de schaduw van de jaren tachtig: beluister de nieuwste podcastaflevering van ‘Tussen Wetstraat en Wall Street’
Wereld Wereld Elke uitvlucht is goed: waarom Donald Trump er alles aan doet om Vladimir Poetin niet onder druk te zetten Met één uitgebreid, ‘constructief’ telefoontje slaagde Vladimir Poetin erin de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en diens Oekraïense ambtsgenoot Volodymyr Zelensky de wind uit de zeilen te halen. Drie vaststellingen in de aanloop naar de top tussen Trump en Poetin in Boedapest.
Technologie Technologie Signal-baas: ‘We verlaten de EU nog liever dan onze versleuteling te verzwakken’ Meredith Whittaker, baas van de berichtenapp Signal, bekijkt de hype rond artificiële intelligentie met een stevige dosis scepsis. Ze waarschuwt voor een bubbel en aanzienlijke risico’s voor de privacy van gebruikers. ‘Mensen zouden niet voor slechte politieke beslissingen moeten betalen met het verlies van hun fundamentele recht op privacy.’
Opinie | Wies Willems Opinie | Wies Willems 'De Europese Volkspartij flirt met extreemrechts in haar afbraak van de Green Deal' De Europese Volkspartij wil duurzaamheidswetgeving voor bedrijven verregaand afzwakken en dreigt daarbij haar coalitiepartners af, onder druk van machtige multinationals. Een verontrustend precedent, schrijft Wies Willems van Broederlijk Delen.
Europa Europa ‘Hang die tweet van Elon Musk op aan het Europese Commissiegebouw in Brussel’ Met Donald Trump aan de macht in de VS en oorlog aan de oostgrens luidt Enrico Letta de noodklok: Europa is te afhankelijk, te traag en te verdeeld. ‘We hebben niet te veel, maar te weinig Europa’, zegt de voormalige Italiaanse premier in Brussel. Zijn deadline is duidelijk: als de Unie haar interne markt niet tegen 2028 vervolmaakt, dreigt ze voorgoed aan betekenis te verliezen.