De Vlaamse regering heeft aangegeven dat er – voorlopig – geen verdere verstrenging komt in de bestaande LEZ-zones.
Normaliter zouden de lage-emissiezones in Antwerpen en Gent vanaf begin 2026 verstrengen. Benzinevoertuigen met Euronorm 2 (of ouder) en diesels met Euronorm 5 (of ouder) zouden niet meer welkom zijn binnen de LEZ-zones. De Vlaamse regering had al gemeld dat deze verstrenging uitgesteld of misschien zelfs afgesteld kon worden. Waarom? De luchtkwaliteit was intussen verbeterd door het bannen van heel oude voertuigen en de komst van een (nog beperkte) vloot emissievrije, elektrische voertuigen.
Een aantal actiegroepen trok daarop naar de Raad van State. Die bracht een negatief advies uit over het uitstel of afstel. Dat advies legde de Vlaamse regering naast zich neer. Zodoende komt er voorlopig weer geen verstrenging per 1 januari 2026. Een volgende stap kan bestaan uit een procedure bij het Grondwettelijk Hof om de verstrenging toch af te dwingen. Die piste werd al gevolgd in Brussel waar de LEZ vanaf 1 januari 2026 wel degelijk diesels met Euro 5 en benzinevoertuigen met Euro 2 weert.
Niet conform
De officieuze reden om de verstrenging uit te stellen ligt bij de plaatselijk overheden. Voor hen en onderliggende openbare diensten zou het een zeer dure evolutie kunnen zijn. Veel logistieke voertuigen – orde-, hulp- en onderhoudsdiensten maar ook het openbaar vervoer – voldoen vandaag niet aan de strengere normen. Bij het verscherpen zouden de overheden – nog meer dan nu – boetes moeten betalen omdat ze zelf de LEZ-normen niet respecteren. In die zin zou het ook kunnen dat de Vlaamse overheid vooral tijd koopt in afwachting van de vergroening van het wagenpark of misschien de levering van bestelde, elektrisch aangedreven lijnbussen.