Maatschappij Maatschappij Erg onrustige oudejaarsnacht in Brussel: autobranden en molotovcocktails De Brusselse politie, onder het eengemaakt commando van Michel Goovaerts, de korpschef van politiezone Brussel Hoofdstad-Elsene, heeft tijdens oudejaarsnacht in totaal 159 onruststokers aangehouden. Dat meldt de Brusselse politie in een balans. De nieuwjaarsnacht in Brussel is naar jaarlijkse gewoonte erg woelig verlopen: de brandweer rukte dertig keer uit voor voertuigbranden, en ook meerdere bussen en tramtoestellen van de Brusselse openbare vervoersmaatschappij MIVB zijn beschadigd.
Politiek Politiek Extremisme-expert Hind Fraihi: ‘Vlaams Belang heeft zich vertild aan woke’ ‘De grote verrassing van deze verkiezingen is dat het geen gitzwarte zondag is’, zegt journaliste en extremisme-expert Hind Fraihi. Terwijl de peilingen maandenlang een triomf voorspelden voor het Vlaams Belang, greep de radicaal-rechtse partij zondag naast een klinkende overwinning.
Factcheck Factcheck Factcheck: nee, niet alleen Belgen mogen gemeenteambtenaar zijn In een folder die de lokale afdeling van Vlaams Belang heeft verspreid in de gemeente Puurs-Sint-Amands wordt gesteld dat, volgens de Grondwet, alleen Belgen gemeenteambtenaar mogen zijn. Dat klopt niet. EU-onderdanen hebben altijd toegang tot betrekkingen in overheidsdienst. Voor niet-Belgen die van buiten de EU komen stelt de Grondwet dat de wetgever uitzonderingen kan vastleggen.