Opinie | Jonas Creteur 'Als Tadej Pogacar zich geen vragen stelt over zijn sponsors, mogen journalisten het niet nalaten dat wel te doen'
Wielrennen Hoe Tadej Pogacar opnieuw een regenboog vormde – en bijna Remco Evenepoel klopte in de tijdrit
Wielrennen Wielrennen 100 zeges voor Tadej Pogacar: hoe hij zich met Eddy Merckx kan meten Tadej Pogacar behaalde dinsdag in Rouen zijn 100e overwinning op de weg als profrenner. Daarmee voegt de Sloveen zich bij een selecte groep renners dat die mijlpaal deze eeuw heeft bereikt. Een overzicht in 10 opvallende cijfers.
Wielrennen Wielrennen Remco Evenepoel in 2026 naar Red Bull-BORA-hansgrohe? 5 signalen die daarop wijzen Alleen een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar verder lijken alle puzzelstukjes van een transfer van Remco Evenepoel (25) naar Red Bull-BORA-hansgrohe in 2026 in elkaar te passen. Een analyse van een lang aangekondigde (mogelijke) overstap naar de Duitse ploeg.
Wielrennen Wielrennen Lennert Van Eetvelt debuteert in de Tour: ‘Ik dacht dat mijn carrière voorbij was’ De 23-jarige Lennert Van Eetvelt debuteert in de Tour de France. Hij volgt de onmiskenbare trend in wielerland: talenten staan al vroeg hun mannetje. ‘Dat is het Remco Evenepoel-effect’, zegt de klimmer van Lotto.
Wielrennen Wielrennen Thibau Nys mikt op ritwinst in zijn Tourdebuut: ‘Als hij zegt dat het zijn dag wordt, dan wordt het ook zijn dag.’ Hij leek voorbestemd voor hoogstens een profbestaan als veldrijder, maar nauwelijks 22 jaar jong is Thibau Nys al uitgegroeid tot kandidaat-ritwinnaar in de Tour. Vader Sven Nys en coach Paul Van Den Bosch schetsen zijn steile opgang.
Wielrennen Wielrennen Hoe een tamme Remco Evenepoel een masterclass in focus kreeg van Jasper Philipsen en zijn ploeg De eerste rit van de Tour de France had de dag van topfavoriet Tim Merlier moeten worden. Maar hij en klassementskopman Remco Evenepoel lieten zich in slaap wiegen. Intussen leverde Alpecin-Deceuninck een staaltje hogeschoolwielrennen af. Na een spectaculaire waaierfinale loodste de ploeg sprinter Jasper Philipsen naar de ritzege én de gele trui. Een reconstructie van Belgisch succes en Belgisch falen.
Wielrennen Wielrennen Wielergek Noord-Frankrijk: waarom de Tour terugkeert naar Rijsel Weinig streken in Frankrijk waar het hart voor de koers zo fel klopt als in Le Nord. Dit jaar wordt de Tour er opnieuw op gang gevlagd. Knack Sport maakte een reis achter de schermen van de plaatselijke wielerscène.
Wielrennen Wielrennen Wordt Tim Merlier dé sprinter van de Tour 2025? ‘Liever drie ritten winnen dan de gele trui pakken’ Tim Merlier (32), favoriet voor het eerste geel in de Tour, over zijn vak als sprinter: ‘Ik wil geen energie verspillen met kwakken en vechten voor een plaatsje. Dan rijd ik liever 100 meter meer in de wind.’
Opinie | Jonas Creteur Opinie | Jonas Creteur ‘Tour de France-organisator ASO lacht de wielerteams in hun gezicht uit’ De Tour de France is de grootste wielerwedstrijd ter wereld, maar het prijzengeld moet flink onderdoen voor dat van andere topsporten. Organisator ASO trekt de macht naar zich toe, ten koste van de renners – en van het wielrennen in het algemeen.
Wielrennen Wielrennen 0,003 procent: zo klein is het verschil tussen Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard in de Tour Jonas Vingegaard en Tadej Pogacar herschreven de voorbije vier jaar de Tourgeschiedenis met een ongeziene reeks rechtstreekse duels. Het totale verschil tussen de Deen en de Sloveen was tot dusver bijzonder klein. Ook in 2025 lijken zij de strijd om het geel te zullen domineren. Tenzij Remco Evenepoel zich tussen beiden kan wringen.
Wielrennen Wielrennen De comeback van Remco Evenepoel: ‘Hij zat dicht tegen een depressie, maar nu is hij mentaal sterker dan ooit’ Na een onzachte aanraking met een wagen van bpost begin december leverde Remco Evenepoel (25) naar eigen zeggen de zwaarste strijd uit zijn leven. Maar de nummer drie van de Tour 2024 is er sterker uitgekomen, zo getuigen mensen uit zijn inner circle. ‘Zijn geloof is groot dat hij dichter bij Pogacar is gekomen.’
Wielrennen Wielrennen Slaapexperte Charlotte Edelsten (Soudal Quick-Step): ‘Remco Evenepoel kan slapen op een bed van 13 graden' Slaap is cruciaal voor topprestaties in het wielrennen, maar in de Tour de France is rust zelden vanzelfsprekend. Slaapexperte Charlotte Edelsten helpt de renners van Soudal Quick-Step om toch goed te recupereren.
Wielrennen Wielrennen Waarom er geen vierde seizoen komt van de Netflixserie ‘Tour de France: Unchained’ De Netflixserie Tour de France: Unchained krijgt door zwakke kijkcijfers geen vervolg.
Nieuws Nieuws Remco Evenepoel snelt naar tweede tijdrittitel: "Kon de juiste pacing aanhouden" Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) heeft na 2022 in Gavere vrijdag in Brasschaat zijn tweede Belgische titel behaald in het tijdrijden. De 'aerokogel van Schepdaal' reed het 40,2 kilometer lange traject in 44:43,414, goed voor een gemiddelde snelheid van 53,93 kilometer per uur. Evenepoel kan zondag in Binche misschien zelfs een dubbelslag boeken door ook het …
Sport Sport Lotte Kopecky snelt naar zevende opeenvolgende driekleur Lotte Kopecky (Team SD Worx - Protime) heeft zich vrijdag voor de zevende opeenvolgende keer tot Belgische kampioene in het tijdrijden gekroond. De 29-jarige Kopecky had voor het biljartvlakke parcours over 20,1 km in Brasschaat 24:38 nodig (gem. 49,235 km/u). Daarmee was ze 59 seconden sneller dan Marthe Goossens (AG Insurance - Soudal Team). Lotte …
Wielrennen Wielrennen De 'vloek van de tricolore trui': hoe acht ex-Belgische wielerkampioenen op tragische wijze om het leven kwamen Belgisch kampioen op de weg worden heeft al veel wielrenners geluk gebracht. Voor anderen liep het veel minder goed af: zij kwamen vroegtijdig om het leven.
Wielrennen Wielrennen Duikt berucht dopingmiddel AICAR weer op in het wielerpeloton? ‘Er moet veel meer worden gecontroleerd’ Doping is volgens klokkenluiders bij de Duitse openbare zender ARD nog steeds wijdverspreid in het wielerpeloton. Naast epo zou ook het middel AICAR opnieuw in trek zijn. Professor Peter Van Eenoo, hoofd van het dopinglab aan de UGent, nuanceert die beweringen, maar waarschuwt tegelijk voor blinde vlekken in het huidige controlesysteem.
Wielrennen Wielrennen Eddy Merckx 80: tot dusver de Grootste Renner Aller Tijden (maar kan hij Pogacar nog lang voorblijven?) Eddy Merckx is tachtig geworden. En net nu is er een nieuwe potentiële GOAT in het peloton. Geen enkele wielrenner presteerde ooit zo ‘merckxiaans’ als Tadej Pogacar vandaag.
Wielrennen Wielrennen Zal Tadej Pogacar zijn tijdritpositie veranderen voor de Tourtijdrit? 'Zijn krachtlijnen lopen verkeerd' Het is voor de tijdrit van de Tour de France, woensdag in Caen, een van de sleutelvragen: heeft Tadej Pogacar de tijdritpositie veranderd die hij in het afgelopen Critérium du Dauphiné aannam? In die chronorace verloor de Sloveen immers 49 seconden op Remco Evenepoel. Niet de winst van de Belg, maar de grote kloof met Pogacar was verrassend. Aan zijn conditie lag zijn mindere tijdrit niet, bleek later in de Dauphiné. 'Wel aan zijn positie', zegt bewegingsanalist Stefan Deckx.
Wielrennen Wielrennen Wout van Aert, weer de ‘kingmaker’: waarom zijn hulp aan Simon Yates in de Giro hem evenveel waard is als een grote zege Na twee keer in dienst van Jonas Vingegaard in de Tour de France, speelde Wout van Aert in de voorbije Giro opnieuw een cruciale rol in de eindzege van een ploegmaat – deze keer Simon Yates. Als hij ooit met pensioen gaat, zal die rol van 'kingmaker' een wezenlijk onderdeel van zijn erfenis zijn.
Wielrennen Wielrennen Kippenvelmoment voor wielrenster Liesbet De Vocht: ‘Zo nijdig dat ze me niet konden lossen’ Wielrenster Liesbet De Vocht beeldde zich in dat ze won.
Wielrennen Wielrennen In memoriam Ludo Dierckxsens: meer dan alleen een lachende aanvaller Donderdag verloor de wielerwereld een van haar meest markante figuren. Ludo Dierckxsens – de kale Kempenaar met de ontwapenende glimlach – overleed op 60-jarige leeftijd tijdens de 1000 kilometer voor Kom op tegen Kanker. Met zijn tomeloze aanvalsdrift en magnetische uitstraling veroverde hij de harten van wielerminnend Vlaanderen.
Wielrennen Wielrennen De ijzeren kop van Wout van Aert: hoe hij de Girorit naar Siena won Ondanks vele tegenslagen won Wout van Aert (30) de negende rit van de Giro d'Italia. Als je zijn veerkracht zou kunnen bottelen, verkocht je miljoenen flessen per dag.
Wielrennen Wielrennen Kan een Italiaan in de Giro eindelijk nog eens de roze trui dragen? Jonas Creteur gaat op zoek naar een markant cijfer uit de sportwereld. Deze week: al 79 Giro-etappes zonder Italiaanse leider.
Wielrennen Wielrennen Primeur: vrouwenkoers in Luik-Bastenaken-Luik lokte meer Vlaamse tv-kijkers dan mannenrace Het wielervoorjaar van 2025 was in velerlei opzichten memorabel. Maar leidde dat ook tot meer tv-kijkers in Vlaanderen? Nee. Zeker bij wedstrijden met lange solo's haakten wielerfans af. Dat resulteerde zelfs in een opmerkelijke primeur tijdens Luik-Bastenaken-Luik.
Wielrennen Wielrennen Waarom de verwachtingen voor Evenepoel en Kopecky in Luik-Bastenaken-Luik onrealistisch hoog waren De aanloop naar Luik-Bastenaken-Luik was kort voor Remco Evenepoel. Toch werden de verwachtingen opgeklopt tot een rechtstreeks duel met Tadej Pogacar. In de realiteit bleek Evenepoel te fragiel om stand te houden. Ook Lotte Kopecky kon haar ambitie niet helemaal waarmaken. Dat is in beide gevallen een logische uitkomst.
Wielrennen Wielrennen Wie was Victor Fastré, de jongste winnaar van Luik-Bastenaken-Luik? Victor Fastré was amper 18 toen hij in 1909 Luik-Bastenaken-Luik won. Daarmee is hij de jongste winnaar ooit van een WorldTourwedstrijd.
Wielrennen Wielrennen Terug naar de juniorenjaren van Remco Evenepoel: 'Die aanval was een beetje zot. Maar ik ben ook een beetje zot' Geen aandeel van een jonge renner steeg ooit zo vlug op de wielerbeurs als dat van de junior Remco Evenepoel. In net geen anderhalf jaar, van zijn eerste kermiskoersje in Zoutleeuw tot het WK in Innsbruck, maakte hij een steile opgang, opgeluisterd met zelden geziene 'zotte' solo's. Een terugblik op een periode waarin Evenepoel, na topfavoriet Tadej Pogacar zondag een van de kanshebbers voor een podiumplaats in Luik-Bastenaken-Luik, soms letterlijk vijf kilometer per uur te rap reed.
Wielrennen Wielrennen 'Wat een mafkees!': hoe Mathieu van der Poel met een miraculeuze comeback de Amstel Gold Race 2019 won Mathieu van der Poel (30) blijft zijn zegeaantal in monumenten met indrukwekkende solo's aandikken, maar de spectaculairste overwinning in zijn carrière blijft die in de Amstel Gold Race van 2019, na een miraculeuze comeback in de slotkilometers. Reconstructie van een huzarenstukje.
Bijgedachte | Wielrennen Bijgedachte | Wielrennen ‘Remco Evenepoel omarmt openlijk de islam. Daar is niets mis mee – het is zelfs moedig’ Hij huilt, heeft moeilijke momenten en bidt tot Allah. Remco Evenepoel laat zien dat kwetsbaarheid en geloof ook bij een topsporter horen. In plaats van hem daarvoor te bekritiseren, zouden we zijn moed moeten vieren.
Wielrennen Wielrennen Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix zonder Belgen op het podium: toeval of trend? Met Merlier en Philipsen heeft ons land wereldtoppers in het sprinten. Met Evenepoel en de jonge Thibau Nys zit België nog voor lange tijd goed in de klimklassiekers, en met die eerste ook in de grote rondes. Maar hoe lang duurt het nog eer de Belgische wielerfans weer zullen kunnen juichen om winst in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix?
Wielrennen Wielrennen Cocktails van medicatie in het peloton: sportarts waarschuwt voor ‘finalebidons’ Tom Teulingkx, voorzitter van de vereniging voor Sport- en Keuringsartsen (SKA), trekt aan de alarmbel over het gebruik van zogenaamde bidons finals in het wielrennen. Dat zijn flesjes met een mix van producten die renners in het slot van een wedstrijd nemen. Geen doping, maar wél ongezond – en mogelijk gevaarlijk – in deze cocktailvorm. ‘Helaas worden ze in het peloton als normaal beschouwd’, zegt Teulingkx.
Bijgedachte | Wielrennen Bijgedachte | Wielrennen 'Wielerfans zijn geen hooligans: stop de overdrijving rond de vijandigheid tegenover Mathieu van der Poel' Een bidon gooien naar een renner, zoals in Parijs-Roubaix bij Mathieu van der Poel gebeurde, is ontoelaatbaar en vraagt om een strenge straf. Maar het incident opblazen als bewijs van een breed gedragen vijandigheid tegenover Van der Poel, of zelfs van oprukkend wielerhooliganisme, is buiten alle proportie.
Wielrennen Wielrennen Bidonaanslag op Matthieu van der Poel: dader meldt zich spontaan bij politie De man die tijdens Parijs-Roubaix een bidon in het gezicht van Mathieu van der Poel (30) gooide, heeft zich spontaan gemeld bij de politie. Dat bevestigt het parket van West-Vlaanderen, afdeling Kortrijk. De verdachte zal verhoord worden.
Wielrennen Wielrennen Dé vraag na Parijs-Roubaix: verhindert Mathieu van der Poel de monumentenreeks van Tadej Pogacar? Zelfs Tadej Pogacars hoogste wattages volstonden niet. In Parijs-Roubaix botste hij op de allerbeste Mathieu van der Poel. Op de kasseien van de Hel en in Milaan-Sanremo is de Nederlander (voorlopig) het kryptoniet van de Sloveense Superman. Een analyse van een tweestrijd die nooit écht een duel werd.
Wielrennen Wielrennen Wie was de flamboyante Albert Champion, de jongste winnaar van de voorjaarsklassieker Parijs-Roubaix? Albert Champion was 20 toen hij in 1899 Parijs-Roubaix won. De flamboyante Fransman werd nadien een befaamde industrieel in de VS.
Wielrennen Wielrennen Voor de 80e keer de finish van de Helleklassieker: de velodroom van Roubaix vertelt zijn geschiedenis Zondag eindigt Parijs-Roubaix voor de 80e keer op de Vélodrome André-Pétrieux. In een monoloog mag de meest mythische aankomstplaats in het wielrennen zelf zijn legende verklaren.
Wielrennen Wielrennen Wint Tadej Pogacar straks Parijs-Roubaix? Pluimgewichten zijn er niet langer kansloos Dankzij nieuwe inzichten over materiaal is een renner van 66 kilo, zoals Tadej Pogacar, tegenwoordig niet langer kansloos op de kasseien van Parijs-Roubaix.
Wielrennen Wielrennen Sportcardioloog Kristof Lefebvre na de twee overlijdens in de Ronde voor wielertoeristen: ‘De gezondheidsvoordelen van sporten zijn veel groter dan de risico's op hartproblemen’ In de Ronde van Vlaanderen voor wielertoeristen lieten afgelopen zaterdag twee deelnemers het leven. Hoe gezond zijn zulke lange, belastende ondernemingen voor het hart van amateursporters? Sportcardioloog Kristof Lefebvre: ‘Sporten blijft zeer gezond, maar put je lichaam niet uit als je te weinig getraind bent.’
Wielrennen Wielrennen Met scalpel en sloophamer: zo wonnen Lotte Kopecky en Tadej Pogacar de Ronde van Vlaanderen 2025 Als regerende wereldkampioenen begonnen Tadej Pogacar en Lotte Kopecky elk als topfavoriet aan de Ronde van Vlaanderen 2025. Ze maakten die status allebei waar, elk op hun manier. De Sloveen deed dat door à la Merckx veel te snel te rijden voor de concurrentie, de Belgische door koelbloedig en gecontroleerd toe te slaan.
Wielrennen Wielrennen Wie was Rik Van Steenbergen, de jongste winnaar van de Ronde van Vlaanderen? Rik Van Steenbergen was 19 toen hij in 1944 de Ronde van Vlaanderen won. Het was de verre voorbode van een fenomenale carrière.
Wielrennen Wielrennen De kunst van het colaglas bijvullen: waarom de Ronde van Vlaanderen geen klimkoers is De Ronde van Vlaanderen wordt de laatste jaren steeds vaker een ‘klimkoers’ genoemd. Een race waarin minder struise flandriens uitblinken, maar steeds meer lichtere renners. Met Tadej Pogacar (66 kilo), de Rondewinnaar van 2023, als frappantste voorbeeld. Klopt dat wel?
Opinie | Jonas Creteur Opinie | Jonas Creteur De ‘egoïst’ Wout van Aert: waarom zijn keuze in Dwars door Vlaanderen menselijk was Wout van Aert verwijt zichzelf dat hij een egoïst was. Hij had niet mogen sprinten om de zege in Dwars door Vlaanderen, maar samen met zijn twee ploegmaats moeten aanvallen. Dan had een van hen gewonnen – en niet Neilson Powless, die Van Aert versloeg in de sprint. Zijn beslissing was inderdaad te zelfzuchtig en niet slim, maar wel begrijpelijk.
Wielrennen Wielrennen Tomas Van Den Spiegel droomt van fietsbrug over Schelde: ‘Dat zou de finale van de Ronde van Vlaanderen nog mooier maken’ Tomas Van Den Spiegel, ceo van Flanders Classics, ziet een ontbrekende schakel in de finale van de Ronde van Vlaanderen: een fietsbrug over de Schelde. ‘Zo brengen we de Paterberg dichter bij de aankomst.’
Wielrennen Wielrennen De Ronde van Vlaanderen: ‘Wij zijn hoeders van erfgoed, maar we mogen geen folklore worden’ De Ronde van Vlaanderen is sportief erfgoed, big business en een jaarlijks volksfeest dat de Vlaamse Ardennen wereldwijd op de kaart zet. Philippe Willequet, burgemeester van Kluisbergen, en Tomas Van Den Spiegel, ceo van organisator Flanders Classics, over de troeven en uitdagingen van Vlaanderens Mooiste.