
Waarom Mousa Dembélé een staande ovatie kreeg in de Ghelamco
Opmerkelijk moment tijdens het Europa Leagueduel tussen AA Gent en Tottenham: een volle Ghelamco Arena dat de naam scandeert van Mousa Dembélé en hem trakteert op een staande ovatie. Hoe komt dat?
Minuut 69, Tottenham staat dan al 1-0 in het krijt, en coach Mauricio Pochettino haalt zijn metronoom Mousa Dembélé naar de kant. De Rode Duivel heeft er een degelijke partij op zitten maar slaagde er ook niet in om zijn ploeg naar een hoger niveau te tillen. Toch krijgt Dembélé terwijl hij naar de bank loopt een staande ovatie van een volgepakte Ghelamco Arena en wordt zijn naam gescandeerd. Door iedereen.
Je kan jouw keuzes op elk moment wijzigen door onderaan de site op "Cookie-instellingen" te klikken."
Twee van die luidkeels mee brullende stemmen kwamen van Dirk Vos en Wim Beelaert, respectievelijk woordvoerder van de supportersfederatie van de Buffalo’s en communitymedewerker. Ook zij veerden spontaan recht bij de vervanging van Dembélé. ‘Het was geen georkestreerde actie’, benadrukt Dirk Vos. ‘Vooraf was daar niets over gezegd tussen de supporters. Het duidt gewoon het enorme respect dat Mousa Dembélé geniet in Gent, ook al heeft hij geen enkele link met onze stad.’
Geliefd
Het is inderdaad opvallend hoe Dembélé telkens toegezongen wordt wanneer hij op Belgische velden verschijnt. Een gelijkaardige spontane actie vond vorig seizoen plaats toen Tottenham in de Europa League op bezoek ging bij Anderlecht. Ook daar ontving Dembélé een stormachtig applaus. Wat maakt hem zo geliefd over het hele land?
Vos: ‘Zijn mentaliteit, zijn sierlijke speelstijl en zijn faire manier van voetballen. Dat spreekt iedereen aan. Mocht hij bijvoorbeeld enkele zware overtredingen begaan hebben tijdens de wedstrijd, betwijfel ik of hij op deze manier zou toegezongen worden. Maar dat zit niet in zijn spel. Supporters zijn niet dom, hè, zij waarderen iemand met zo een positieve uitstraling. Hij heeft bovendien iets extra.’
Wim Beelaert, die waakt over het communityegevoel bij de Buffalo’s, ziet er ook een bevestiging in dat AA Gent positieve supporters heeft. ‘Dat is iets waar wij bij elke supportersvergadering op hameren. Ik vermoed dat Toby Alderweireld een gelijkaardige applaus zou gekregen hebben. Ook hij heeft dat wat Mousa zo geliefd maakt: geen vedette-allures. Oud-spelers krijgen hier ook meestal applaus en het is al gebeurd dat er geklapt werd voor een mooie goal van de tegenstander. We zijn fier op wat er zich gisteren afspeelde bij de vervanging van Dembélé.’
Mousa Dembélé, de held van een natie, ook al is hij niet zeker van een basisstek bij de Rode Duivels.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier