Juventus wordt voor de vijfde keer op rij Italiaans kampioen. Hoe komt dat?
Sinds 2013-2014 won de Oude Dame liefst 91,66 procent van zijn thuiswedstrijden. Niemand in Europa doet beter.
Dé troef van Juventus is zijn thuisvoordeel. Sinds 2013-2014 won de Oude Dame liefst 91,66% van zijn thuiswedstrijden. Slechts drie wedstrijden werden de laatste drie en een half jaar verloren in competitieverband. Niemand in Europa doet beter. Bayern zit aan 89,36%, Barcelona aan 89,30% en Real aan 85,80%.
Een andere troef van Juve is trainer Massimiliano Allegri, twee jaar geleden nochtans niet juichend onthaald bij zijn club, maar wél een garantie op succes, met een tweede opeenvolgende titel, na een aarzelend seizoensbegin. Na tien speeldagen stond Juventus zelfs elf punten achter op de toenmalige leider, AS Roma. Pas op speeldag 24 kwam de kampioen voor het eerst aan de leiding. Daarmee verbetert het de prestatie van Lazio, dat in 1999-2000 eens negen punten achterstand goedmaakte en nog kampioen werd.
Het levert Allegri (48) een nieuw contract op voor twee jaar. Toen Max bij Juventus arriveerde, verdiende hij hetzelfde als bij Milan (2,4 miljoen per jaar). Na de titel werd dat 4 miljoen. Met het nieuwe contract wordt Allegri met 5 miljoen de nieuwe grootverdiener in de Serie A. Tot nu is dat Roberto Mancini van Inter (4 miljoen).
Een derde troef is de gemiddelde leeftijd die na het vertrek van sterkhouders Andrea Pirlo (36), Carlos Tévez (31) en Arturo Vidal (28) een stuk naar beneden ging. Aanvankelijk leek dat het grote probleem te worden van Juventus, het vertrek van een aantal ervaren sterkhouders. Om dat op te vangen investeerde de club dit seizoen liefst 146 miljoen euro, terwijl het voor de drie voornoemde vertrekkers slechts 43,5 miljoen incasseerde. Het was, zo bewijzen de cijfers, geen weggegooid geld.
De eerste opdracht van sportdirecteur Beppe Marotta nu is de sterkhouders in eigen huis houden. Dat is nodig, want Allegri moet binnen dit en twee jaar de Champions League winnen. Achterin tekende Andrea Barzagli (34) afgelopen week bij. Barzagli arriveerde in 2011 voor amper 300.000 euro van Wolfsburg. Voor Leonardo Bonucci (28) kon Juventus uit de Premier League 40 miljoen vangen, maar daar gaat men niet op in. Giorgio Chiellini, Daniele Rugani en Stephan Lichtsteiner blijven, aan Patrice Evra werd een nieuw contractvoorstel gedaan, maar met Alex Sandro (ex-Porto, kostprijs 26 miljoen) heeft men een goed en jong alternatief achter de hand.
Op het middenveld wil Juventus Paul Pogba houden die in augustus bleef ondanks een bod van Chelsea van 85 miljoen euro. Pogba mag alleen weg als hij dat zelf echt wil, en alleen als iemand meer dan 85 miljoen geeft. Half mei wil de club van de Fransman weten wat hij van plan is.
Juventus moet ook een vervanger vinden voor de ongelukkige Claudio Marchisio die na een operatie uit is tot oktober.
Voorin is men wat blij met Paolo Dybala,vorige zomer gehaald bij Palermo voor 32 miljoen, in het begin wat gecontesteerd, maar nu al minstens het dubbel waard. Mario Mandzukic (bij Atlético Madrid gekocht voor 19 miljoen) blijft, terwijl men kost wat kost wil verhinderen dat de Spanjaard Alvaro Morata (nog maar 23), teruggekocht wordt door Real. Simone Zaza, vorige zomer voor 18 miljoen gekocht bij Sassuolo, wil en mag weg bij een goed bod. Liefst haalt Allegri Zaza’s ex-ploeggenoot bij Sassuolo, Domenico Berardi (21).