De Sony Alpha 77 is hét hebbeding in het gamma van de Sony APN-camera’s. De stortvloed aan beelden (twaalf beelden per seconde) maakt de nieuwste Sony zelfs tot een absolute must have voor de gepassioneerde sportfotograaf.
Beweren dat je een ware foto-expert bent terwijl je met een Sony in de hand rondloopt, zal je een hoop meewarige blikken opleveren, want Nikon en Canon blijven untouchable in de wereld van de reflexcamera’s.
De laatste Sony, de Alpha 77, is geen gewone spiegelreflexcamera, maar wel een semitransparant model. Gevolg daarvan is de aanwezigheid van een elektrische zoeker en een lichtgevoeligheid die toch wel moet onderdoen voor de concurrentie. Op het moment dat je batterij bijna plat is, zorgt die elektrische zoeker voor net dat tikkeltje extra verbruik waar vooral de ervaren reisfotografen zich aan zullen storen. De autonomie van de Alpha 77 is een stuk minder goed dan die van de toestellen met een optische zoeker zoals de Nikon D7000 of de Pentax K-5. De perceptie van diepte is dan wel weer beter dan bij de concurrentie en de elektrische zoeker is lang niet het enige wat opvalt aan deze pseudo-reflexcamera. Met zijn twaalf beelden per seconde, aan 24 miljoen pixels, behoort de nieuwste Sony tot een van de betere toestellen op de markt.
Die gimmick maakt van de Sony Alpha 77 natuurlijk een erg interessant toestel voor sportfotografie. Jammer is dan wel weer dat de verlichting van de interne zoeker vrij traag is. Die fractie van een seconde kan het verschil maken tussen een fantastische actiefoto en een op een haar na gemiste foto van een sporter in actie. Handig is dan weer dat de Alpha 77 volledig om zijn as kan draaien. Je kunt er zelfs ietwat indiscrete foto’s van je medemens mee maken, zonder dat die daar ook maar enigszins iets van zou kunnen merken.
De ergonomie van de Alpha 77 is ongetwijfeld een van zijn belangrijkste troeven. En dan hebben we het niet alleen over hoe hij in de hand ligt, maar ook over de makkelijk te bedienen knopjes. Spijtig genoeg blinkt de nieuwste Sony niet meteen uit in ietwat slecht verlichte omstandigheden. Sommige modi (zoals de landschap- en gezichtsmodus) – die minder in de smaak zullen vallen bij de profs – verzachten die pijn wel enigszins. Wil je ’s nachts een goede foto maken, dan maakt de reflex van Sony drie testfoto’s waaruit je telkens de beste kunt selecteren. De Full HD videobeelden zijn van een hoge kwaliteit, maar dat kan jammer genoeg niet gezegd worden van de geluidskwaliteit. Al nemen we de Alpha 77 dat niet kwalijk. Dat is immers eigen aan dit type fotocamera’s.
DOOR MICHI-HIRO TAMAÏ