‘Met de dronetechnologie was de ramp met de A320 van Germanwings niet gebeurd’

© Belga Image

‘Indien de lijnvliegtuigen uitgerust waren met dezelfde vooruitstrevende technologie als drones, was de ramp met de A320 van Germanwings in de Alpen niet gebeurd’, stelt Emmanuel Prévinaire, de CEO van het Luikse bedrijf met internationale faam Flying Cam, dat gespecialiseerd is in luchtopnames met drones.

Dankzij de spitstechnologieën waarmee de kleine toestelletjes zonder piloot zijn uitgerust kan je immers van buitenaf de controle over een vliegtuig overnemen. ‘Indien de Airbus A320 over die technologie had beschikt hadden de verkeersleiders onmiddellijk na de abnormale daling de controle van het vliegtuig kunnen overnemen en de crash verhinderen’, verzekert de bedrijfsleider.

Volgens hem evolueren drones technologisch veel sneller dan lijnvliegtuigen omdat er in het geval van grote toestellen bij elke wijziging in de uitrusting een nieuwe veiligheidskeuring nodig is, wat de evolutie afremt.

Laurence Van Ruymbeke

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content