De Pakistaanse autoriteiten hebben zondag honderden mensen opgepakt tijdens protesten tegen de vrijspraak van Asia Bibi, een christelijke vrouw die ter dood was veroordeeld voor blasfemie.
Ze worden beschuldigd van vandalisme, melden de autoriteiten maandag.
De politie trad hardhandig op nadat de minister van Binnenlandse Zaken de provinciale overheden had opgeroepen om actie te ondernemen tegen de mensen die betrokken waren bij de rellen.
‘We hebben mensen opgepakt die verdacht worden van het verwonden van politieagenten en het beschadigen van publieke en private eigendommen,’ verklaart politiewoordvoerder Basharat Ali.
Volgens lokale media zijn meer dan 1.100 mensen gearresteerd.
Blasfemie
De radicaalislamitische partij Tehreek-i-Labaik (TLP) had Pakistan drie dagen lang lamgelegd met protesten nadat een hooggerechtshof Asia Bibi had vrijgesproken. De christelijke vrouw zat sinds 2010 in de dodencel voor blasfemie in een ruzie met moslimvrouwen.
De TLP besloot een einde te maken aan de protesten nadat de partij een akkoord bereikte met de autoriteiten. Daarin is onder meer opgenomen dat Asia Bibi het land niet mag verlaten. Een rechter moet daarover echter de finale beslissing nemen.
Ook werd gezegd dat de manifestanten die werden opgepakt tijdens de protesten, vrijgelaten zouden worden. ‘De overheid is overeengekomen om onze mensen vrij te laten, maar in de plaats daarvan heeft ze hard opgetreden,’ stelt TLP-woordvoerder Zubair Kasuri. Volgens hem zijn meer dan 500 aanhangers van TLP zondagnacht opgepakt.
‘De strategie van de overheid om de overeenkomst te misbruiken en onze mensen te arresteren in plaats van criminelen is schadelijk voor de vrede,’ klinkt het nog.
Tijdens de protesten riepen de leiders van de TLP op tot de dood van de rechters die achter de beslissing zitten en tot de afzetting van de regering.