Opnieuw stapt vertrouweling van Britse premier Starmer op

Brits premier Keir Starmer

Voor de derde keer in amper negen dagen tijd heeft een persoon uit de nauwe kring rond de Britse premier Keir Starmer ontslag moeten nemen. Ditmaal gaat het om strategisch directeur Paul Ovenden. Ovenden zou denigrerende en seksistische uitspraken hebben gedaan over Diane Abbott, een tegenstander van Starmer binnen de Labourpartij.

Ovenden zou de uitspraken in interne communicatie hebben gedaan, maar die communicatie lekte uit. ‘Deze berichten zijn afschuwelijk en onaanvaardbaar’, stelde een woordvoerder van de premier. ‘Dergelijke opmerkingen horen niet thuis in de politiek.’

Abbott was de eerste zwarte vrouw die in het parlement verkozen raakte en is een vertrouweling van voormalig Labourleider Jeremy Corbyn.

Eerder stapten ook vicepremier Angela Rayner en de Britse ambassadeur in de Verenigde Staten Peter Mandelson op. De eerste wegens foute belastingaangiften, de tweede wegens zijn nauwe banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein.

Partner Expertise