’60 procent werkzaamheid is goed’ (Steven Van Gucht)

© Reuters

Een Amerikaanse marine-expeditie heeft de vrees van veel wetenschappers bevestigd. De drijvende afvalbergen in de oceanen zijn nog groter dan verwacht.

Viroloog Steven Van Gucht is optimistisch over de resultaten van de analyse van het Europees Geneesmiddelenagentschap (EMA), dat eerder vrijdag groen licht gaf voor het vaccin van AstraZeneca.

Uit de analyse van het EMA blijkt het vaccin van de Brits-Zweedse farmaceut 60 procent werkzaam is. Van Gucht vindt dat een goed resultaat. ‘Je moet weten dat de lat van het FDA (de Amerikaanse gezondheidsautoriteit, red.) op 50 procent ligt. Dat is ook de werkzaamheid van het gemiddelde griepvaccin. Een werkzaamheid van 60 procent is dus zeker en vast goed.’ Volgens Van Gucht zijn we verwend geweest met de uitzonderlijk goede resultaten van Pfizer-BioNTech en Moderna, want een werkzaamheid van 90 procent is ‘uitzonderlijk hoog’.

Wel plaatst Van Gucht een kleine kanttekening bij de 65-plussers, waarvoor het EMA, op basis van een beperkt aantal deelnemers, toch het licht op groen heeft gezet. ‘We verwachten binnen enkele weken data uit het Verenigd Koninkrijk, waar het AstraZeneca-vaccin reeds op grote schaal werd toegediend aan ouderen. Het Verenigd Koninkrijk heeft een zeer goed registratiesysteem en die gegevens zullen waarschijnlijk ook beschikbaar zijn voor wij beginnen met het vaccineren van 65-plussers.’

(Belga)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content