Europese journalistenfederatie stapt naar Raad van Europa na fysieke bedreigingen Georges-Louis Bouchez

MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez © BELGA

De Europese Federatie van Journalisten (EFJ) heeft zich bij de Raad van Europa beklaagd over de “bedreiging” van “de fysieke integriteit van een RTBF-journalist” door MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez.

De federatie is de grootste journalistenorganisatie in Europa. Ze vertegenwoordigt naar eigen zeggen meer dan 296.000 journalisten binnen 74 organisaties in 44 landen. Ze vraagt publieke verontschuldigingen van Bouchez, een veroordeling van zijn uitspraken door de Belgische autoriteiten en een gerechtelijk onderzoek door het parket.

Volgens secretaris-generaal Ricardo Gutiérrez zijn die drie eisen de normale procedure wanneer politieke gezagsdragers bedreigingen uiten. ‘Wij behandelen hem (Bouchez, red.) niet anders’ tegenover ‘een beproefde strategie’ van andere populistische leiders, ‘zowel van links als van rechts’, luidt het. ‘De beste strategie is de feiten publiek aan de kaak te stellen. Als we zwijgen, zal de dader het opnieuw doen.’

Intussen heeft oppositiepartij PS aangekondigd dat ze de raad van bestuur van de RTBF zal vatten en de minister van Media in de Franse gemeenschap aan de tand zal voelen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise