
Bart De Wever: ‘Geen probleem met moslims, enkel met fundamentalisten’
‘Moslims hebben hun plaats in Antwerpen. Ik heb alleen een probleem met fundamentalisme.’ Dat zegt burgemeester Bart De Wever (N-VA) in een reactie op een vraag over de vele ex-Vlaams Belangers op de lijsten van zijn partij..
‘Voor mij is de islam geen probleem en de beleving van die godsdienst in onze stad evenmin. Moslims hebben dus een plaats in A net zoals alle inwoners met een andere overtuiging. Ik heb alleen een probleem met fundamentalisme. Eender welk trouwens, van eender welke godsdienst of levensbeschouwing.’ Dat zegt de Antwerpse burgemeester Bart De Wever in een chat met de lezers van Gazet Van Antwerpen. Een lezer maakte zich zorgen over de plaats van de moslims in de stad, onder meer door ‘de vele Vlaams Belangers op de lijsten van N-VA’.
Reputatieschade
‘Het is jammer dat binnen de moslimgemeenschap wat dat betreft een kleine groep zoveel reputatieschade aanricht, zegt De Wever.’ De N-VA beoogt gemeenschapsvorming. In Antwerpen betekent dat dat we allemaal samen Antwerpenaar willen zijn. Niet de afkomst, maar wel de toekomst is belangrijk. Onze partij telt mensen van diverse origine. In het parlement hebben we iemand van Turkse en van Marokkaanse origine. En met de ervaring die ze daar opdeden, zijn ze er op oktober in gelukt om burgemeester te worden in Londerzeel en in het district Antwerpen.’
Bart De Wever reageert ook op de de commotie rond de Antwerpse procureur Herman Dams. Hij had in een kranteninterview de inwoners van Antwerpen opgeroepen om de politie te bellen wanneer ze een auto met een vreemde nummerplaten zagen in hun straat. Groen-voorzitter Wouter Van Besien diende daarop een klacht in wegens discriminatie bij de Hoge Raad voor Justitie.
Bart De Wever: ‘Van Besien deed meest kwalijke lezing van interview’
‘Dhr Van Besien deed de meest kwalijke lezing die je kan doen van het interview met procureur Dams,’ zegt De Wever. ‘De procureur heeft nooit gezegd dat grote drugscriminaliteit minder erg zou zijn dan kleine (trouwens, we pakken de drugtrafiek in de haven aan, oa met 10-tallen nieuwe douaniers die worden ingezet). Hij zegt wel dat het gerecht OOK moet focussen op kleine criminaliteit omdat die erg ontwrichtend is voor de res publica.’
‘Mensen lezen in de krant dat er drugs worden gevonden in de haven en vinden dat erg, maar het verandert hun leven niet. Maar als je oma op straat tegen de grond wordt gewerkt door een junkie om haar handtas te stelen, dan is dat bijzonder ingrijpend. Ander voorbeeld, volgens mij bedoelt de procureur niet dat je de politie moet bellen voor iedere vreemde wagen in je straat, maar wel voor manifest verdachte zaken. Ik zag ooit aan mijn huis een witte bestelwagen met Oost-Europese plaat met mannen die aan een werf rondliepen. Ik noteerde alle gegevens en mailde die door aan de politie. Ze lieten me daarna weten dat ze een bende metaaldieven hadden geklist. Daar lijkt het mij over te gaan. Groen maakt een intentieproces om een beeld op te hangen van een verklikkersmaatschappij. Dat is niet correct!’
Antwerpen is niet van iedereen
De Wever zei ook nog dat hij in Antwerpen van plan is werk te maken van camerabewaking met nummerplaatherkenning. Na de afschaffing van de officiële Antwerpse slogan ’t Stad is van Iedereen, is er nog geen alternatief. ‘Ik wil er ruim de tijd voor nemen. Suggesties zijn welkom.’ (EE)
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier