Mini levert een elektrisch aangedreven bolide die het Circuit Zolder als Safety Car zal inzetten tijdens races. Het gaat om de snelle John Cooper Works-versie van de Mini Aceman.
Mini heeft een traditie om de meest sportieve modellen te noemen naar John Cooper. Dat was de legendarische Britse tuner die in de jaren zestig de kleine stadswagentjes prepareerde voor de autosport. Een van de voornaamste wapenfeiten die de naam Cooper onsterfelijk maakte: de overwinning in de Rally van Monte Carlo (1964) met Paddy Hopkirk aan het stuur.
Sinds Mini enkele decennia geleden in Duitse BMW-handen kwam, werd de naam Cooper vanonder het stof gehaald. De meest emblematische versies van de auto kregen het suffix ‘John Cooper Works’ op de kofferklep. Nu elektrificatie ook in huize Mini zijn intrede doet, wil Mini bewijzen dat het speelse karakter van hun wagens niet verloren moet gaan door de emissieloze aandrijfvorm.
Enkele maanden geleden lanceerde het merk ook 100 % elektrische versies van de John Cooper Works. Nu gaat Mini samenwerken met het Circuit Zolder. Het merk levert een Aceman Safety Car met 258 pk die in 6,4 seconden van 0 tot 100 km/u spurt. Dankzij de actieradius van 355 km is hij perfect inzetbaar als Safety Car. Mini Belux en Circuit Zolder hebben nog meer plannen want op 8 juni 2025 wordt weer de Mini Fan & Track Day georganiseerd op en rond het Circuit van Zolder. Toegang is gratis, maar liefhebbers moeten zich wel online registreren ofwel bij een Mini-dealer.