Skoda laat studenten van de Skoda Academy in het Tsjechische Mlada Boleslav tot de verbeelding sprekende concepten uitwerken. Dit jaar kregen zij de opdracht om aan te knopen bij de fiets-roots van het merk. Resultaat? De L&L 130.
Skoda werd 130 jaar geleden (1895) opgericht door Vaclav Laurin en Vaclav Klement. De heren begonnen met tweewielers (fietsen en motoren), later volgden auto’s zodat we de constructeur vandaag vooral kennen als automerk. Skoda is trots op zijn roots. In het verleden zagen we topversies met de benaming L&K of voluit Laurin & Klement als verwijzing naar de stichters. En liefhebbers van wielersport weten dat Skoda een trouwe sponsor is van deze sport.
Skoda heeft een traditie in het leveren van het voertuig voor de wedstrijdleider van de Tour de France. Dat is altijd een grote Superb Combi. De wagen is uitgerust met een vergroot schuifdak zodat de tourbaas (met geopend dak) rechtop kan staan om een duidelijk overzicht te hebben op de koerssituatie.
Met dat in het achterhoofd gingen de studenten aan de slag. Zij ontwikkelden de ‘Student Car 2025’, een pick-up versie van deze Superb Combi met een laadruimte voor fietsen. Afhankelijk van de gekozen configuratie kan de L&K 130 fietsen op het dak of in de laadbak transporteren. Die bak kan je ook naar achter uitschuiven waardoor een veel groter platform voor fietsen ontstaat. Er is ook een versie met een schuifdeur rechts vanachter, wat handig is in een wielerwedstrijd omdat een klassiek openzwaaiend portier gevaar oplevert voor aanstormende wielrenners. De wagen maakt zijn opwachting tijdens de 112de Tour de France die plaatsvindt van 5 tot 27 juli.