Nieuwe iPad wordt voorgesteld op 7 maart
woensdag 29 februari 2012 om 13u14
Apple stelt op 7 maart de nieuwe iPad voor. Het elektronicabedrijf verstuurde onlangs uitnodigingen voor een persvoorstelling waarop een stuk van de nieuwe tablet staat.

Apple's iPad 3 wordt op 7 maart door nieuwe CEO Tim Cook voorgesteld in Californië © Reuters
Over de juiste releasedatum van de iPad 3 wordt al een hele tijd gespeculeerd. Nu staat het dus vast dat de tablet op 7 maart in Californië wordt voorgesteld. Nu.nl berichtte eerder al dat de leveringen vanuit de veelbesproken Foxconn-fabriek in China begonnen waren. De informatie kwam van een Chinese microblog die een verschepingsdocument van de Amerikaanse koeriersdienst UPS online had geplaatst. Gezien Apple’s gewoonte om de leveringen van nieuwe producten geheim te houden is die informatie echter niet te bevestigen.
Messcherp Retina-scherm
Details over Apple’s nieuwe tablet zijn amper bekend. Zeker is wel dat het toestel over een zogenaamd ‘Retina-scherm’ zal beschikken. Een Retina-display is een scherm met de scherpste resolutie waarneembaar door het menselijk oog. Het menselijk netvlies kan op een afstand van 30 centimeter maximaal 300 pixels per inch onderscheiden. Apple’s iPhone 4 beschikt al over zo’n scherm.
De nieuwe iPad zou over een schermresolutie van 264 pixels per inch beschikken maar omdat de iPad verder van het gezicht gehouden wordt, is dat voldoende om van een Retina-display te spreken. Het gaat sowieso om een resolutie die dubbel zo scherp is als die van Apple’s vorige tablet. Verder wordt er gesproken over een snellere processor en ruimte voor een grotere batterij. Ook zou de iPad in drie verschillende versies verschijnen, waaronder een die enkel compatibel is met Wi-Fi en niet met de internetservices van mobiele providers.
Nieuwe Apple TV
Volgens de website 9to5mac zou Apple samen met de nieuwe iPad ook een nieuw model van Apple TV voorstellen. Het apparaat zou over een snellere processor beschikken dan vorige modellen en mogelijk zelfs over een speciale dual-core A5 chip. Zo’n chip is nodig om films met een kwaliteit van 1080p te kunnen streamen. Volgens een ander gerucht wordt samen met de nieuwe Apple TV ook een nieuwe 1080p filmservice van iTunes gelanceerd.
De release van de nieuwe toestellen wordt de grote vuurdoop voor de nieuwe baas van Apple, Tim Cook. Hij volgde Steve Jobs op na diens dood vorig jaar. Al heeft hij, los van schandalen rond de arbeidstoestanden in de Chinese fabrieken, weinig om zich zorgen over te maken. De aandelenkoers van Apple, die onlangs nog tot een recordhoogte steeg, schoot meteen na de aankondiging opnieuw de hoogte in. (PC)
Het is voortaan alleen nog mogelijk om onder uw eigen naam te reageren op artikels op deze website. Knack.be zal de registraties van gebruikers controleren om sneller op te treden tegen ongepaste reacties.
Lees hier de voorwaarden om deel te nemen aan de reacties.Klik hier om u aan te melden en uw reactiemogelijkheid te activeren.
Reageer
België
- Slachtoffers misnoegd over eerbetoon aan Roger Vangheluwe in Kerk en Leven
- Kris Peeters loopt verder uit op Bart De Wever
- N-VA gaat achteruit, maar blijft de grootste
- Vlaamse regering geeft 1.1 miljoen aan uitbreiding natuurreservaten
Economie
- CEO Scarlet ontslagen door moederbedrijf Belgacom
- Minder werklozen in april
- Bpost verlengt mandaat Johnny Thijs
- Maurice Engelen verlaat SonicAngel
Buitenland
- Turkije legt alcoholverkoop aan banden
- Moskou: 'Syrisch regime neemt deel aan vredesconferentie'
- Noord-Korea gaat opnieuw dialoog aan met China
- Londense terrorist had banden met Shariah4Belgium
Cultuur
- Vierde editie M-IDZOMER: een unieke museum- én festivalbeleving
- Kunstwerken Berlijnse Muur in gevaar
- Lik eens een borstbeeld uit chocolade
- Hoofd Oscar Niemeyer prijkt op flatgebouw
Wetenschap
-
In beeld: 10 astronauten die een icoon werden

- Zonnevliegtuig breekt alweer record
- 'De mens zal hoe dan ook de prijs betalen voor zijn gedrag'
- Waarom oude Egyptenaren enkel seks hadden in de zomer
Technologie
- De kracht van de 3D-printer
- De technologie van de toekomst: Augmented Reality
- Knack.be lanceert nieuwe apps
- VIDEO: Internet Explorer mikt op Generation Y



Even geduld, a.u.b.