‘Onze trainersopleiding is volledig voorbijgestreefd’
Henk Mariman, ex-sportmanager van Club Brugge, brengt binnenkort een boekenreeks over voetbaltraining uit. Hij vindt dat we in België te weinig bezig zijn met voetbalontwikkeling.
“We moeten dringend investeren in het ontwikkelen van onze coaches én van de voetbalinhoud”, zegt Henk Mariman deze week in Sport/Voetbalmagazine. “Onze Belgische speelstijl moet gedefinieerd worden en de trainingsmethodes moeten aangepast worden aan de noden en aan de laatste innovaties”
“Een typerende ervaring waren de linietrainers bij Club Brugge”, ondervond de ex-sportmanager van Club Brugge. “De aanvaarding daarvan was minimaal. Toch heeft individuele training een grote waarde voor elke speler, zie bijvoorbeeld de invloed die Kenneth Brylle had op Joseph Akpala. In andere sporten is dat al veel meer aanvaard en ook in andere landen is het geïntegreerd. Zo schakelt Feyenoord op vrijdag extra trainers als Jean-Paul van Gastel, Gaston Taument en Roy Makaay in.”
Henk Mariman is sinds september 2013 head of football development bij Double PASS, het bedrijf dat jeugdopleidingen doorlicht in onder meer België, Hongarije, Duitsland en Engeland. “Er zijn heel wat positieve veranderingen doorgevoerd in het jeugdbeleid, maar de inhoud van de trainersopleidingen moet herzien worden”, stelt hij in België vast. “Onze huidige trainersopleiding is gebaseerd op een Zwitsers model dat in 2002 werd ingevoerd door Frans Masson. Intussen is die compleet voorbijgestreefd. Zelfs de docenten staan er niet meer achter, maar toch wordt die nog altijd gegeven. Jammer dat startende coaches zo de verkeerde tools krijgen aangereikt.”
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier