Video | Nieuws

Zij kunnen het weten: de tips van topgokkers

Wedden op sportwedstrijden is populair: meer dan 250.000 mensen waagden afgelopen maand een gokje, maar er zijn er maar weinig die ook effectief winst maken. “90 tot 95 procent van onze spelers verliest”, zegt de hoofdbookmaker van Bingoal in Telefacts. Hoe beland je bij de vijf procent spelers die toch winst maakt? In Telefacts geven twee van de beste gokkers van het land een paar van hun geheimen prijs. Vincent Van Der Meiren is nog maar twintig, maar houdt wel al enkele honderden euro’s per jaar over aan voetbalweddenschappen. En ook Bart Van Peteghem boert goed: vorig jaar maakte hij bijna duizend euro winst. Eigenlijk komt het hierop neer: als je gokt, gebruik dan je gezond verstand. Denk goed na over de wedstrijden waarop je geld inzet. “Speel op één wedstrijd”, zegt Bart Van Peteghem. “Elke wedstrijd waar je daarna op inzet, is er één te veel.” Op meerdere matchen wedden kan je geld kosten, weet ook Vincent Van Der Meiren. “Ik heb geleerd dat ik daarmee moet stoppen met op meerdere matchen te wedden, want ik ben zo al redelijk wat geld kwijtgeraakt.” “Als je met geld bezig bent, dan moet je dat loskoppelen van je emoties”, zegt Van Peteghem. “Pronostikeren is beleggen. Op de beurs speel je ook niet met emotie.” Dat wil ook zeggen dat je niet altijd op je eigen ploeg moet gokken. “Onder gokkers is er een regel die zegt ‘kill your darlings'”, zegt Van Der Meiren. “Ik heb wel een paar keer geluk gehad met mijn eigen ploeg, maar het heeft me ook al een paar keer ongeluk gebracht.” “Je bent nooit zeker dat je zal winnen, want er zijn geen zekerheden in het leven”, zegt Van Peteghem. “Speel dus met een klein bedrag en met geld dat je niet nodig hebt.” Je moet leren uit je fouten, die je maakt met kleine bedragen, weet ook Van Der Meiren. “In plaats van meteen 50 of 100 euro op een ploeg in te zetten, kan je beter beginnen met bedragen 1 of 2 euro. 50 of 100 euro is – zeker voor jonge mensen – veel geld.”

Wedden op sportwedstrijden is populair: meer dan 250.000 mensen waagden afgelopen maand een gokje, maar er zijn er maar weinig die ook effectief winst maken. “90 tot 95 procent van onze spelers verliest”, zegt de hoofdbookmaker van Bingoal in Telefacts. Hoe beland je bij de vijf procent spelers die toch winst maakt? In Telefacts geven twee van de beste gokkers van het land een paar van hun geheimen prijs. Vincent Van Der Meiren is nog maar twintig, maar houdt wel al enkele honderden euro’s per jaar over aan voetbalweddenschappen. En ook Bart Van Peteghem boert goed: vorig jaar maakte hij bijna duizend euro winst. Eigenlijk komt het hierop neer: als je gokt, gebruik dan je gezond verstand. Denk goed na over de wedstrijden waarop je geld inzet. “Speel op één wedstrijd”, zegt Bart Van Peteghem. “Elke wedstrijd waar je daarna op inzet, is er één te veel.” Op meerdere matchen wedden kan je geld kosten, weet ook Vincent Van Der Meiren. “Ik heb geleerd dat ik daarmee moet stoppen met op meerdere matchen te wedden, want ik ben zo al redelijk wat geld kwijtgeraakt.” “Als je met geld bezig bent, dan moet je dat loskoppelen van je emoties”, zegt Van Peteghem. “Pronostikeren is beleggen. Op de beurs speel je ook niet met emotie.” Dat wil ook zeggen dat je niet altijd op je eigen ploeg moet gokken. “Onder gokkers is er een regel die zegt ‘kill your darlings'”, zegt Van Der Meiren. “Ik heb wel een paar keer geluk gehad met mijn eigen ploeg, maar het heeft me ook al een paar keer ongeluk gebracht.” “Je bent nooit zeker dat je zal winnen, want er zijn geen zekerheden in het leven”, zegt Van Peteghem. “Speel dus met een klein bedrag en met geld dat je niet nodig hebt.” Je moet leren uit je fouten, die je maakt met kleine bedragen, weet ook Van Der Meiren. “In plaats van meteen 50 of 100 euro op een ploeg in te zetten, kan je beter beginnen met bedragen 1 of 2 euro. 50 of 100 euro is – zeker voor jonge mensen – veel geld.”

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content