Wat brengt de toekomst voor Gentse N-VA? ‘Volgende generatie staat klaar’

Bart De Wever met drie kopstukken van de Gentse N-VA-afdeling: Peter Dedecker, Elke Sleurs, en Siegfried Bracke © Belga

Lokale kopstukken Peter Dedecker en Isabelle De Clerq hebben aangekondigd dat ze niet meer deel zullen nemen aan de verkiezingen in 2018. Een aderlating voor de Gentse N-VA, al wil lijsttrekker Elke Sleurs vooral vooruit kijken.

De Gentse lijsttrekker voor N-VA Elke Sleurs blijft optimistisch over de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar, ook al zullen lokale partijkopstukken Peter Dedecker en Isabelle De Clerq niet op de kieslijst staan. ‘De volgende generatie staat klaar’, zegt ze. ‘Opvolging is geen enkel probleem: een gedreven ploeg jonge mensen is actief binnen ons bestuur.’

De Clercq zetelde sinds 1992 in de Gentse gemeenteraad. ‘Ze wil meer tijd voor haar beroep en gezin. We zullen haar missen, maar hebben alle begrip voor haar beslissing’, aldus de Gentse N-VA-afdeling. Ook Kamerlid Dedecker staat volgend jaar niet op de Gentse N-VA-lijst, liet hij maandag weten via zijn persoonlijke blog. Hij blijft wel actief als bestuurslid in de Gentse afdeling.

Het voorbije weekend rees ook twijfel of gemeenteraadslid en voormalig lijsttrekker Siegfried Bracke aan de verkiezingen zou deelnemen. In een interview liet de Kamervoorzitter optekenen dat hij dat misschien niet zou doen als de beslissing alleen bij hem lag. Later verduidelijkte hij dat er niets zeker is en de beslissing over de lijstvorming nog moet vallen. ‘De volgende generatie staat klaar’, klinkt het nu in een mededeling van de Gentse partijafdeling. ‘Een gedreven ploeg jonge mensen is actief binnen ons bestuur. Opvolging is geen enkel probleem.’

N-VA geeft aan dat een ontwerp van verkiezingsprogramma werd voorgelegd op een recente ledenvergadering. ‘Nu is de lijstvorming aan de orde’, zegt Gents N-VA-voorzitter Bob Cammaert. ‘Samen met onze lijsttrekker Elke Sleurs zullen wij een sterke lijst aan de Gentenaars voorleggen, maar het is nog te vroeg om daarover te communiceren.’

Partner Content