Video | Nieuws

Voetbalgokje wagen? Zo werken goksites

Meer dan 250.000 mensen gokten de voorbije maand op internet op sportwedstrijden. Allemaal voetbalsupporters die hopen een centje bij te verdienen. Maar kan je met sportgokken ook echt geld verdienen? Telefacts krijgt een exclusieve blik achter de schermen van een online wedkantoor. Daaruit blijkt dat een gokje wagen in de meeste gevallen toch niet zo winstgevend is. “90 tot 95 procent van onze spelers verliest geld”, zegt hoofdbookmaker Dieter Vanlerberghe. “Amper vijf tot tien procent wilt geld.” Die kleine groep winnaars wordt ook goed in het oog gehouden door de gokkantoren. “Wij verdelen alle spelers in ‘wise guys’ of ‘sharks’, de slimmere spelers, en ‘fish’ of ‘whales’, de minder slimme klanten. De meeste ‘wise guys’ zijn professionele of semiprofessionele gokkers.” Als zij een gokje wagen, gaan dan ook alle alarmbellen af bij het gokkantoor. De hele reportage met tips van enkele van de beste gokkers van het land zie je dinsdag om 21.40 uur bij VTM.

Meer dan 250.000 mensen gokten de voorbije maand op internet op sportwedstrijden. Allemaal voetbalsupporters die hopen een centje bij te verdienen. Maar kan je met sportgokken ook echt geld verdienen? Telefacts krijgt een exclusieve blik achter de schermen van een online wedkantoor. Daaruit blijkt dat een gokje wagen in de meeste gevallen toch niet zo winstgevend is. “90 tot 95 procent van onze spelers verliest geld”, zegt hoofdbookmaker Dieter Vanlerberghe. “Amper vijf tot tien procent wilt geld.” Die kleine groep winnaars wordt ook goed in het oog gehouden door de gokkantoren. “Wij verdelen alle spelers in ‘wise guys’ of ‘sharks’, de slimmere spelers, en ‘fish’ of ‘whales’, de minder slimme klanten. De meeste ‘wise guys’ zijn professionele of semiprofessionele gokkers.” Als zij een gokje wagen, gaan dan ook alle alarmbellen af bij het gokkantoor. De hele reportage met tips van enkele van de beste gokkers van het land zie je dinsdag om 21.40 uur bij VTM.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content