Onderzoek naar tientallen ziektegevallen in Aarschotse basisschool

(Belga) Het Vlaamse Agentschap Zorg en Gezondheid heeft een onderzoek geopend naar een mogelijke bacteriële of virale besmetting op een basisschool in Aarschot. Daar bleven gisteren tientallen leerlingen afwezig omdat ze kampten met misselijkheid, buikkrampen en diarree. Ook verschillende onderwijzers en de directrice vertoonden dezelfde symptomen. Zowel de stoelgang van de getroffen personen als het drinkwater in de school worden onderzocht.

De krant Het Laatste Nieuws meldde vandaag dat maar liefst 90 van de 130 leerlingen van basisschool ‘Onze School’ in de Aarschotse deelgemeente Wolfsdonk getroffen werden door de mysterieuze ziekte. “Het ging om ongeveer twee derde van onze leerlingen”, zegt afgevaardigd bestuurder Jan Bakelants. “Ook twee derden van de leerkrachten was ziek, net als de directrice. We hebben wel twee interim-leerkrachten kunnen oproepen en uiteindelijk waren er slechts een 40-tal kinderen op school zodat er voor de opvang geen probleem was.” Vanmorgen zag de situatie er al iets beter uit. “De directrice is wel nog ziek, maar er is toch al een zieke leerkracht komen opdagen en ook een aantal leerlingen zijn terug”, gaat de afgevaardigd bestuurder verder. “Heel wat ouders laten ons ook weten dat hun kinderen aan de beterhand zijn maar uit voorzorg nog een dagje thuisblijven.” Over de oorzaak van de ziekte bestaat nog geen duidelijkheid. De Vlaamse Maatschappij voor Watervoorziening hoopt vandaag nog resultaat te hebben van het drinkwateronderzoek, maar de resultaten van de stoelganganalyses zouden pas volgende week beschikbaar zijn, zo meldt het Agentschap Zorg en Gezondheid. (DLA)

Partner Content