‘Minister Gatz, de jeugd deelt wel in de klappen’

Een Vlaamse scoutsgroep © Scouts & Gidsen Vlaanderen
Wided Bouchrika
Wided Bouchrika Freelancejournaliste

De Vlaamse Jeugdraad is niet te spreken over de uitleg van minister van Cultuur, Media, Jeugd en Brussel Sven Gatz (Open VLD) in het Vlaams Parlement. ‘De impact van de besparingen op de jeugdsector zou nog wel meevallen? Minister, onze jeugd krijgt rake klappen’, klinkt het bij algemeen secretaris Caroline Verschueren.

De Vlaamse Jeugdraad is het niet eens met minister van Cultuur, Media, Jeugd en Brussel Sven Gatz (Open VLD). Die gaf in het Vlaams Parlement uitleg bij de besparingen in de cultuur- en jeugdsector en stelde dat de impact ervan ‘nog wel zou meevallen’.

‘Op z’n minst verontrustend’

‘De gevolgen voor onze jeugd in Vlaanderen zijn nu ook bekend’, zegt Caroline Verschueren, algemeen secretaris van de Vlaamse Jeugdraad in een persbericht. ‘Die zijn pijnlijk. In tegenstelling tot wat minister Gatz beweert, krijgt onze jeugd rake klappen.’

Minister Gatz kiest ervoor om te besparen bij de Vlaamse instellingen jeugdbeleid en niet bij de sector zelf, schrijft Verschueren. ‘De Ambrassade die de jeugdsector ondersteunt, zal 20 procent moeten inleveren. Als je daar veel middelen weghaalt, heeft dat enorme gevolgen. Ook voor de Vlaamse Jeugdraad is dit een slag in het gezicht. Want een minister die zijn luis in de pels de mond snoert, dat is op z’n minst verontrustend te noemen’, klinkt het.

‘Middelen naar gemeentefonds’

De Vlaamse Jeugdraad vreest voorts voor een teloorgang van het lokale jeugdbeleid. ‘De middelen die nu specifiek bestemd zijn voor de ondersteuning van lokaal jeugdwerk, verdwijnen rechtstreeks in het gemeentefonds’, aldus Verschueren. ‘Er is geen enkele garantie dat lokale besturen die middelen nog zullen besteden aan de ondersteuning van een lokale jeugdraad, fuifbeleid, jeugdlokalen, lokale jeugdparticipatie of de ondersteuning van maatschappelijk kwetsbare kinderen en jongeren.’

‘En ook op provinciaal niveau krijgt jeugd klappen’ vervolgt Verschueren. ‘De kracht van provinciaal jeugdbeleid is dan wel minder zichtbaar, de mogelijkheden werden in het verleden steeds onderschat.’

‘Het Vlaamse jeugdwerk is een van de sterkste ter wereld. We dagen de minister uit om dit zo te houden,’ besluit Verschueren.

Partner Content