Vlaamse Zwemfederatie vraagt om zwembaden op 8 juni te heropenen

Vlaamse Zwemfederatie vraagt om zwembaden op 8 juni te heropenen © belga

(Belga) De Vlaamse Zwemfederatie roept op om de beslissing van de Nationale Veiligheidsraad om de zwembaden pas op 1 juli te heropenen te herzien. “Wij vragen met aandrang, wij smeken, om de zwemscholen, onze clubtrainingen en de recreatieve baantjeszwemmers ook op maandag 8 juni te laten starten met hun favoriete sporten zwemmen, waterpolo, artistiek zwemmen, schoonspringen en contactloze waterpolo”, zo klinkt het in een open brief.

“De 50.000 leden van de Vlaamse Zwemfederatie en een veelvoud aan recreatieve zwemmers blijven in de kou staan. Een even groot aantal aan de andere kant van de taalgrens ook. Wij begrijpen dit niet”, zo richt de Vlaamse Zwemfederatie zich tot premier Sophie Wilmès, de ministers van Sport en de minister-presidenten. “Chloorwater is de veiligste omgeving die er is en zwembaden worden goed geventileerd. We hebben ook een erg strikt veiligheidsprotocol voorzien voor onze clubs, waarbij we werken met kleinere groepen en met strikte social distancing”, aldus de Vlaamse Zwemfederatie in de open brief. “Bijna 2.000 redders hebben de afgelopen twee weken via de Reddersfederatie al een speciale bijscholing voor COVID-19 hulp gevolgd. Wij zijn helemaal klaar.” De auteurs van de open brief dienen zelf voorstellen in om een versoepeling van de maatregelen mogelijk te maken. “We willen de zwembaduitbaters maximaal ontlasten door zelf redderstaken, toezicht en reservaties op ons te nemen mocht dat nodig zijn. We willen zwemmen in water dat kouder is dan normaal, zodat de verwarmingskosten niet oplopen. We beloven thuis te douchen voor we naar het zwembad komen en ons niet om te kleden in en rond het zwembad. Douches en kleedkamers hoeven niet gebruikt te worden. Wil u a.u.b. een uitzondering toestaan zodat we mogen zwemmen?” (Belga)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content