'Uurwerken in stations worden wel nog hersteld'
donderdag 05 januari 2012 om 07u05
Spoorwegnetbeheerder Infrabel voorziet nog wel in een budget voor de herstelling van uurwerken op de perrons en in de stationsgebouwen.

Het Brusselse Noordstation © Belga
De kranten van de groep Sud Presse hadden donderdag geschreven dat Infrabel geen budget meer voorziet voor de herstelling van de uurwerken op de perrons en in de stationsgebouwen uit besparingsoverwegingen.
Spoorwegnetbeheerder Infrabel nuanceert: "Als we vaststellen dat een uurwerk op het perron defect is, dan zal dat worden hersteld. Een uurwerk dat definitief onherstelbaar is, zal niet worden vervangen", aldus woordvoerder Frédéric Petit.
Infrabel verwijst de reiziger dan naar de elektronische aankondigingschermen waarin een uurindicatie verwerkt is, en die op steeds meer perrons aanwezig zijn. (Belga/TE)
Reacties
@ Kriskras, U zult wel gelijk hebben, maar die oude prehistorische objecten hadden al lang vervangen moeten zijn. Waarom waren ze de zandloper, of de stoomlocomotief niet trouw gebleden? Toen ik bij de spoorweg werkte 1973 -1976) werd ons op het hart gedrukt dat we "bij den IJzeren weg de klok in de hand" (citaat mr. Weyckmans, Centraal Station A'pen) moesten elven. De stiptheid was "alles". Enfin, we reden toen al niet op tijd, en het is er niet op vooruit gegaan. In plaats van dergelijke mededelingen te doen zouden ze beter gewoon de oude rommel vervangen door nieuw aangepast materieel. Een station waar er geen uurwerken aanwezig zijn, is dat een optie? Zo ja, waarom ook geen café zonder bier?
Ik heb het al dikwijls geschreven, maar we gaan naar toestanden zoals in de RDC. We boeren in grote mate achteruit, en er is nergens geen geld meer om herstellingen uit te voeren. Zie onze wegen, dat zijn geen wegen meer met gaten, dat zijn gaten met een beetje "weg" (asfalt).
DS kopt "Infrabel laat analoge klok uitsterven" Mooi gevonden. Ik zal ze toch missen, want van op grote afstand zichtbaar.
@miene, er moet toch worden opgemerkt dat het opschrift van dit artikel uitblonk door zijn nietswaardigheid en dat het huidige opschrift al niet veel beter is. Het gaat hier enkel en alleen om de uurwerken met een raderwerk. Met zowel analoge uitlezing als met raderwerk. Je weet het wel, die tuigen uit de goede oude tijd. Retorische vraag dus, waarom zou de nmbs als enige firma in het land zich nog moeten bezig houden met het onderhouden van wat absoluut overbodige industriële archeologie? Komaan, laten we niet handelen zoals onze medemensen met hun super hoog IQ die overstag gaan van zodra ze de woorden "Bart" of "nva" onder de ogen krijgen. En geven we maar grif toe dat het treffen van deze maatregel moet aanzien worden als niet meer dan normaal.
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Mensen
- Student veroordeeld voor filmen van homoseksuele kamergenoot
- As van Star Trek-legende Scotty naar de ruimte gebracht
- Facebook-oprichter Mark Zuckerberg wijzigt profiel naar getrouwd
- 'Ooit riep ik dat de CVP een echte hoer was'
Technologie
- Grootste radiotelescoop komt op twee continenten
- 'Facebook blijft sterk reclamekanaal'
- IBM verbiedt gebruik van Applesoftware
- Apple licht bouw ‘ruimteschiphoofdkwartier’ toe
Wetenschap
- 3.000 jaar oude zegel bewijst bestaan van Bethlehem voor Christus
- 'Er zijn oneindig veel heelallen'
- Nachtverlichting trekt allerhande insecten aan
- Gammastralen mogelijk niet de bron van kosmische straling
Cultuur
- NTGent en Toneelhuis kiezen voor seks, romanbewerkingen en vroegere succescreaties
- Roma viert tiende verjaardag
- Dans: Anne Teresa De Keersmaeker analyseert zichzelf in uitmuntend boek
- Belg Marc Bouchkov haalt finale Koningin Elisabethwedstrijd
Buitenland
- Nederland neemt geen beslissing over Hedwigepolder
- Berlusconi klaar voor presidentschap
- Links kan nieuwe Griekse parlementsverkiezingen winnen
- Moslimbroederschap leidt volgens eerste resultaten
Economie
- Beleggerscompetitie: Hoogspanning
- Ellende op financiële markten kan nog twee jaar duren volgens Schäuble
- Groen twijfelt aan veiligheid kerncentrale Gravelines
- Moody's doet beurzen schrikken




Even geduld, a.u.b.
