De webopener.
maandag 06 februari 2012 om 08u00

Omzeil de censuur op internet © GF
Op 18 januari 2012, gingen duizenden websites over de hele wereld vrijwillig op zwart als protest tegen nieuwe Amerikaanse wetgeving die een aanslag zou zijn op het open web. Ook in Nederland moesten providers de toegang tot sites die (ook) gebruikt worden om illegaal muziek en films uit te wisselen, offline halen
De Nederlandse webhoster Greenhost zet nu RePress in in de strijd tegen deze vormen van censuur. Wie deze plugin toevoegt aan zijn WordPress-blog kan gecensureerde websites weer online krijgen.
De plugin maakt van de website met WordPress een proxy. Via die site worden dan eventuele geblokkeerde sites weer bereikbaar. Klinkt allemaal erg technisch, maar een kind kan de was doen.
Wij kunnen sites die in Iran of China geblokkeerd zijn weer toegankelijk maken en andersom kunnen buitenlanders ervoor zorgen dat Nederlanders weer toegang hebben tot Piratebay.
Reacties
Klinkt allemaal erg technisch, dus een kind kan die was NIET doen. Tenzij hij de WordPress-software zelf host op een of andere server tegen een huurprijs want het bestaan van WordPress.org en Wordpress.com is confuus. Op de gratis hosting site WordPress.com (trouwens van dezelfde makers als de software) kan men geen plugins installeren. Dus geen RePress op WordPress.com.
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:







