Wie zijn de meest invloedrijke tech-twitteraars in België?

11/05/12 om 09:40 - Bijgewerkt om 09:40

Data News heeft een top 50 samengesteld van de meest invloedrijke tech-twitteraars in ons land.

Wie zijn de meest invloedrijke tech-twitteraars in België?

Twitter is zijn nichestatus ontgroeid. Enkel en alleen in België kan het netwerk van Jack Dorsey intussen een kleine 200.000 actieve accounts optekenen. Voor wie nog maar net intekent en zich afvraagt wie relevant is om te volgen, hebben we een top 50 samengesteld van de meest invloedrijke tech-twitteraars in ons land.

Hoewel Twitter nog steeds geen mainstreamplatform is zoals Facebook, groeit de relevantie van het berichtenforum nog dagelijks. Twitter is voor heel wat mensen een interessante informatiebron geworden, die gerust naar de RSS-feeds van persagentschappen en klassieke media mag staan.

Als je een goede selectie maakt van de accounts die je volgt, dan kom je dingen te weten die je langs de geijkte kanalen nooit zou opvangen. Twitter als virtueel wandelgangencircuit, het hoeft niet altijd over grote waarheden of opvallende nieuwsfeiten te gaan.

Waarmee we hét heikele punt al hebben aangesneden. Het platform van Jack Dorsey wordt -zeker vanuit professioneel oogpunt- pas interessant wanneer je de juiste individuen volgt.

Logische vraag daarbij is wanneer iemand relevant of invloedrijk is. Kan dat worden afgemeten aan het aantal volgers? Niet echt. Met 26 miljoen 'volgers' is Lady Gaga het populairste individu op Twitter, maar om het popidool nu echt relevant te noemen?

Het tellen van volgers betekent niet veel als je niet terugkoppelt naar andere variabelen, zoals hoe vaak je berichten worden geretweet, of hoe vaak er wordt geantwoord op je boodschappen. Wat ben je immers met 1.000 volgers als iedereen je negeert?

Intussen bestaan er heel wat tools waarmee je die variabelen mee in rekening kan nemen. De bekendste zijn Klout en PeerIndex, maar ook Kred, Twitalyzer en Twitter Grader komen in aanmerking.

Bij het bereken van de Klout-score wordt er rekening gehouden met niet minder dan 30 verschillende factoren, waaronder de hoeveelheid retweets, de relevantie van followers, het 'echte' bereik van een tweet of retweet, en hoe vaak iemand op Twitter-lijstjes voorkomt.

Naast Twitter houdt Klout ook rekening met andere sociale netwerken zoals Facebook, Google+, Foursquare, ... De Kloutscore is dus niet enkel een weerspiegeling van de 'invloed' die deze personen hebben op Twitter, maar ook van hoe 'invloedrijk' ze zijn op andere social media platformen.

Klout score? Om een 'objectieve' top 50 te kunnen samenstellen, hebben we dan ook gebruik gemaakt van Klout. In een eerste fase vroegen we aan een 50-tal cio's, ambtenaren, technologiejournalisten en business leaders uit de Belgische ict-sector om een persoonlijke top tien samen te stellen van relevante, lokale tech-twitteraars. Daaruit selecteerden we vervolgens de 50 namen die het vaakst voorkwamen, en die namen haalden we door Klout voor de definitieve rangschikking.

Ter info: de Klout-score van een Twitteraar is steeds een cijfer tussen 0 en 100. Robin Wauters, die bij ons op één staat met een score van 67, wordt gecategoriseerd als belangrijk opinieleider. Let wel: een Klout-score is steeds een momentopname. Afhankelijk van de schommelingen in de variabelen, kunnen de punten erg snel stijgen of dalen. In vergelijking met een jaar geleden, toen we voor het eerst een top samenstelden, ziet dit lijstje er dan ook helemaal anders uit.

1) Robin Wauters, blogger The Next Web, @robinwauters, Klout score 67, following 5.137, followers 24.279.
2) Bart De Waele, ceo Wijs, @netlash, Klout score 67, following 5.432, followers 9.161.
3) Vincent Battaglia, product manager @Storify, @vinch01, Klout score 66, following 585, followers 2.852.
4) Damien Van Achter, développeur éditorial et alchimiste numérique, @davanac, Klout score 65, following 5.439, followers 7.112.
5) Christophe Lefevre, blogger TechTrends & verantwoordelijke SMO & SEO voor RTL Belgium, @ChrisLefevre, Klout score 63, following 1.109, followers 5.726.
6) Veerle Pieters, webdesigner, @vpieters, Klout score 62, following 268, followers 193.081.
7) Xavier Damman, webondernemer & medeoprichter Storify, @xdamman, Klout score 62, following 417, followers 5.041.
8) Luc Van Braekel, independent consultant & entrepreneur, @lvb, Klout score 62, following 2.088, followers 2.894.
9) Clo Willaerts, business unit manager bij Sanoma Belgium, @bnox, Klout score 61, following 5.482, followers 13.988.
10) Bart Becks, co-founder & ceo of SonicAngel.com, Angel.me & FilmAngel.TV, @bartbecks, Klout score 61, following 2.437, followers 4.429.
11) Florence Manente, blogster en social media consultant, @flexyflow, Klout score 61, following 1.465, followers 3.453.
12) Ramon Suarez, BetaGroup Coworking manager, @ramonsuarez, Klout score 61, following 355, followers 3.228.
13) Martin Gillet, freelance SAP consultant, @mgillet, Klout score 61, followers 2.084, following 2.199.
14) Patrick Bosteels, co-founder TCS Digital World, @patrickbosteels, Klout score 61, following 1.593, followers 1.764.

15) Peter Hinssen, evangelist & consultant, @hinssen, Klout score 59, Following 66, Followers 6.336.
16) Davy Kestens, founder of TwitSpark, @davykestens, Klout score 59, following 99, followers 2.470.
17) Jan Seurinck, creativity evangelist @ Flanders DC, @janseurinck, Klout score 58, following 2.613, followers 3.749.
18) Maarten Balliauw, .NET technical consultant bij RealDolmen, @maartenballiauw, Klout score 57, following 249, followers 2.249.
19) Dries Buytaert, cto Acquia, @dries, Klout score 56, following 8, followers 18.111.
20) Nancy Verbrugghe, online media specialist, @nanske, Klout score 56, followers 855, following 1.595.
21) David Geens, informaticus, @pappie, Klout score 56, following 556, followers 1.076.
22) Brice Le Blévennec, chief visionary officer Emakina, @BriceLB, Klout score 55, following 285, followers 1.619.
23) Ben Caudron, sociologist passionated by people and their 2.0 technologies, @bencaudron, Klout score 55, following 276, followers 699.
24) Nicolas Frenay, entrepreneur, @NicolasFrenay, Klout score 54, following 583, followers 619.
25) Frank Van Massenhove, voorzitter fod sociale zekerheid, @fvmas, Klout score 53, following 1.002, followers 3.612.
26) Muriel Reyserhove, marketing lead Microsoft Dynamics, @mreyserhove, Klout score 53, following 1.971, followers 2.511.
27) Jimmy Cappaert, operations manager bij Prior Web, @jimmycappaert, Klout score 52, following 69, followers 870.
28) Pieterjan Bouten, founder of In The Pocket and Showpad, @pieterjan, Klout Score 52, following 437, followers 832.
29) Peter Vander Auwera, innovation leader bij Swift, @petervan, Klout score 51, following 1.506, followers 2.395.
30) Steven Lecluyse, it consultant, @slecluyse, Klout score 51, following 1.285, followers 1.198.
31) Jo Caudron, media strategist & consultant, @jcaudron, Klout score 49, following 465, followers 7.170.
32) Siddy Jobe, equity analist covering Belgian telecom & ict companies, @SiddyJobe, Klout score 48, following 1.714, followers 1.623.
33) Eddy Willems, G Data security evangelist, @EddyWillems, Klout score 47, following 177, followers 1.596.
34) Jurgen Thysmans, communications manager Nokia, @jurthys, Klout score 47, following 643, followers 1.133.
35) Yves Kallaert, mobile evangelist & strategist, @YvesKallaert, Klout score 46, following 464, followers 1322.
36) Carmelo Zaccone, technologie-evangelist bij het AWT, @carmelo, Klout score 46, following 1.085, followers 1.070.
37) Philippe Rogge, general manager Microsoft Belux, @progge, Klout score 44, following 163, followers 1.386.
38) Stijn Vander Plaetse, tech consultant, @stijnvdplaetse, Klout score 44, following 523, followers 664.
39) Bart Van Herreweghe, expert elektronische overheidscommunicatie, @bvanherreweghe, Klout score 43 , following 600, followers 778.
40) Philippe Borremans, chief social media officer Van Marcke, @HoratioNelson, Klout score 42, following 933, followers 2.247.
41) Bruno Peeters, Twitter watcher, blogger en project manager bij Dexia, @bvlg, Klout score 42, following 955, followers 2.079.
42) Toon Vanagt, entrepreneur, founder of Casius.com, @toon, Klout Score 41, following 2.239, followers 2.131.
43) Stef Verheijen, softwareontwikkelaar en blogger, @steffest, Klout score 40, following 905, followers 1.979.
44) Lorenz Bogaert, ceo Massive Media, @lorenzbogaert, Klout score 40, following 265, followers 1.246.
45) Ben Piquard, director of @micbelgique, @benpiquard, Klout score 39, following 631, followers 624.
46) Pol Vanbiervliet, managing director @ Cisco Belux, @pvanbier, Klout score 34, following 63, followers 520.
47) Filip Tack, co-founder Nomadesk, @ftack, Klout score 33, following 156, followers 397.
48) Jose Zurstrassen, ceo Mondial Telecom, @jozez, Klout score 27, following 181, followers 498.
49) Bruno Segers, ceo RealDolmen, @segersbr, Klout score 24, following 447, followers 1213.
50) Bruno Wattenbergh, expert & professor in entrepreneurship and tech enterprises, @wattenberg, Klout score 22, following 23, followers 408.

____________

Volg Data News op Twitter

- @datanews_nl - @datanews_fr - Luc Blyaert, hoofdredacteur, @blyaert, Klout score 59, following 305, followers 1610.
- Stefan Grommen, journalist, @sgrommen, Klout score 53, following 931, followers 876.
- Kristof Van der Stadt, journalist, @kristofvds, Klout score 51, following 407, followers 1.176.
- Frederik Tibau, journalist, @frederiktibau, Klout score 56, following 2.329, followers 2.117.

Onze partners