Oudste nog rijdende auto verkocht voor 3,4 miljoen euro
dinsdag 11 oktober 2011 om 08u17
Een 127 jaar oude auto - de oudste nog rijdende auto ter wereld - is van eigenaar verwisseld voor 4,62 miljoen dollar (bijna 3,4 miljoen euro).

De auto, La Marquise, heeft een maximumsnelheid van 61 kilometer per uur, is 2,7 meter lang en weegt 952 kilogram.
De stoomauto, in 1884 gebouwd door de Franse constructeur De Dion-Bouton et Trépardoux, werd vrijdag geveild in Hershey, in de staat Pennsylvania. De wagen bracht dubbel zoveel op als verwacht.
De auto, "La Marquise" heeft een maximumsnelheid van 61 kilometer per uur, is 2,7 meter lang en weegt 952 kilogram. Met een volle tank van 20 liter kan 32 kilometer afgelegd worden.
De koper is volgens het veilinghuis RM Auctions nog maar de vijfde eigenaar. De vorige eigenaar, een verzamelaar uit Texas, had de wagen in 2007 gekocht voor 3,5 miljoen dollar. De auto nam deel aan de allereerste autorace, in 1887 tussen Parijs en Versailles.
Amerikaanse media melden dat er in het National Motor Museum in Groot-Brittannië nog een "oudste nog rijdende auto ter wereld" staat. Het Britse voertuig werd in 1875 gebouwd door Robert Neville Grenville. Het gaat om een driewielig voertuig dat amper gelijkenissen vertoont met de moderne auto. Er zijn ook steeds twee mensen nodig om een ritje te maken: een om te sturen en een om zich bezig te houden met de stoommotor.
"La Marquise" kan daarentegen door een persoon bestuurd worden. (Belga/TE)
Reacties
@den denker: Bedoeling van mijn reactie: mensen aan het denken (!) zetten over mogelijkheden. Oude technologie is vaak beter (in 1900 waren electrische auto's sneller dan wagens met fossiele brandstof). Mogelijkheden zat: moderne technologie, gecombineerd met oude degelijkheid. Werk voor ingenieurs (ben ik niet). Maar de autofabrikanten denken zo niet: auto's worden almaar complexer, duurder, kwetsbaarder (electronica) met dure gadgets die niets met het rijden op zich te maken hebben en nog minder met de dagelijkse realiteit van de meeste verplaatsingen (kort, traag en dus energieverslindend). Moet beter kunnen, dus waarom niet eens achteruitkijken?
@ will.bb : en hoe ga je dat (bijna)gratis water omzetten in stoom? Daar heb je dus wel een warmtebron voor nodig: dus benzine, diesel, kolen, of vele vierkante meters zonnepannelen...
Dat ze die maar snel weer in productie nemen: gratis rijden (beetje water), actieradius ruim groot genoeg voor de dagelijkse woon-werkverplaatsing en voor alle kleine verplaatsingen, tanken geen probleem (overal water te krijgen), snelheid ruim hoog genoeg (gemiddelde snelheid woon-werk is tegenwoordig toch amper 30 km / uur). Geniaal waren ze, onze voorouders.
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Mensen
- Student veroordeeld voor filmen van homoseksuele kamergenoot
- As van Star Trek-legende Scotty naar de ruimte gebracht
- Facebook-oprichter Mark Zuckerberg wijzigt profiel naar getrouwd
- 'Ooit riep ik dat de CVP een echte hoer was'
Technologie
- IBM verbiedt gebruik van Applesoftware
- Apple licht bouw ‘ruimteschiphoofdkwartier’ toe
- Google vindt verplichte filter op pornografie geen goed idee
- Twitter biedt kansen voor de overheid
Wetenschap
- 3.000 jaar oude zegel bewijst bestaan van Bethlehem voor Christus
- 'Er zijn oneindig veel heelallen'
- Nachtverlichting trekt allerhande insecten aan
- Gammastralen mogelijk niet de bron van kosmische straling
Cultuur
- NTGent en Toneelhuis kiezen voor seks, romanbewerkingen en vroegere succescreaties
- Roma viert tiende verjaardag
- Dans: Anne Teresa De Keersmaeker analyseert zichzelf in uitmuntend boek
- Belg Marc Bouchkov haalt finale Koningin Elisabethwedstrijd
Buitenland
- ‘Azerbeidzjan blijft mensenrechten schenden’
- 'Grexit mogelijk op 1 januari 2013'
- 'Verenigde Naties hypocriet en onverschillig'
- Streek rond Bologna blijft beven
Economie
- Beleggerscompetitie: Hoogspanning
- Ellende op financiële markten kan nog twee jaar duren volgens Schäuble
- Groen twijfelt aan veiligheid kerncentrale Gravelines
- Moody's doet beurzen schrikken




Even geduld, a.u.b.

