donderdag 23 februari 2012

'Ook natuur rouwt om dood Kim Jong-il'

donderdag 22 december 2011 om 14u51

December: Noord-Koreanen rouwen massaal na de dood van de 'Geliefde Leider' Kim Jong-il.

December: Noord-Koreanen rouwen massaal na de dood van de 'Geliefde Leider' Kim Jong-il. © Reuters

Nog maar eens blijkt hoe groot de personencultus rond de Noord-Koreaanse dynastie is. Staatszender KCNA meldt dat na de dood van Kim Jong-il verschillende bizarre natuurfenomenen waargenomen zijn in het land. “Ook de natuur rouwt,” zo luidt het.

Kim Jong-il overleed afgelopen weekend op 69-jarige leeftijd. Na zijn dood, zo meldt KCNA, stak een sneeuwstorm op en scheurde het ijs op het vulkanische meer van Mount Paektu, ‘s lands heiligste berg en volgens de Noord-Koreaanse overheidspropaganda de geboorteplaats van Kim Jong-il.

"Dat gebeurde zo luid dat het hemel en aarde leek te doen beven," luidt het. Na de storm verscheen in een rots een schitterende boodschap: ‘Mount Paekdu, heilige berg van revolutie. Kim Jong-il’.

Kraanvogel
Diezelfde dag vloog in Hamhung een kraanvogel drie keer rond het standbeeld van Kim Il-sung, de vader van Kim Jong-il en eerste leider van Noord-Korea, alvorens te gaan zitten op een tak. 

KCNA: "De vogel bleef een tijdje zitten met gebogen hoofd en vloog dan weg in de richting van Pyongyang. Zelfs de kraanvogel leek te treuren om de dood van Kim Jong-il, geboren uit de hemel, nadat hij daarheen vloog in het holst van de koude nacht, niet in staat om hem te vergeten."

Nog volgens de staatsmedia hebben reeds meer dan vijf miljoen mensen hun eer betuigd. (BBC/KVDA)

Meer over: ,

 

Reacties

magna carta | 3 januari 2012

De n-Koreanen zijn wereldkampioen bleiten.

Ongepast?

gerarddb | 23 december 2011

Maar mannekens toch… Het is heel normaal dat bij de dood van een heilige ‘wonderen en tekenen’ gebeuren. In plaats van daar verontwaardigd, neerbuigend of spottend over te doen zouden we beter de gouden kans grijpen die zich hier aanbiedt. We kunnen deze technologie verkopen. Dit ligt helemaal in de lijn van onze tradities en op het niveau van de kenniseconomie die, onder de bevlogen leiding van Kris Peeters en zijn medeplichtigen, in Vlaanderen aan het ontstaan is. Er moet dringend een handelsmissie naar Noord Korea. Prins Filip zal daar zeker aan meewerken als we zeggen dat het nog een idee van zijn oom was. Voor alle zekerheid toch ook maar Mathilde meenemen. Er zijn zeker nog enkele kraampjes over, die in Scherpenheuvel niet meer gebruikt worden. Daarmee kunnen we, na geringe aanpassingen, een ‘demonstatie- en discussiecentrum’ opzetten. We moeten niet naïef zijn; op de duur gaan de Koreanen natuurlijk hun ‘moppen’ zelf bakken. Maar zelfs dan kunnen we, in het kader van ontwikkelingssamenwerking, de grondstoffen gratis te beschikking stellen. Nu gaan er weer van die verzuurde intellectuelen zijn die denken dat hier toch geen geld mee te verdienen valt. Niet aantrekken mensen! Onze vakbonden weten heel zeker dat de wereld WEL zo functioneert. Ze hebben dat van Stevaert geleerd.

Ongepast?

carlo135 | 23 december 2011

Zot zijn doet geen zeer.

Ongepast?

vervoort407 | 23 december 2011

Welk soort drugs zouden ze daar gebruiken ? Lijkt me straffen toebak.

Ongepast?

lei 2 | 23 december 2011

Er zijn ook al wilgen aan't treuren. Het verdriet zit diep geworteld....

Ongepast?

 

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Nieuwsbrief

Ontvang elke middag een overzicht van het belangrijkste nieuws en om 18u de Knack Avond-update.

Schrijf u in op Knack dagelijkse nieuwsbrief

Schrijf u in op Knack Avond-update

E-mail:

Beeldreportage

In beeld: Cartoons Erwin Vanmol

De cartoons van Knack-cartoonist Erwin Vanmol.

Beeldreportage

In beeld: Cartoons Gal

De cartoons van Knack-huistekenaar Gal op een rij.

Beeldreportage

In beeld: Cartoons Ian

De cartoons van Ian.

 
Partner Informatie