Breivik eist zijn 'onmiddellijke vrijlating'
maandag 06 februari 2012 om 14u00
Tijdens een hoorzitting werd Breivik voor het eerst gefotografeerd en gefilmd, nadat hij daarvoor toestemming had gegeven.

Anders Behring Breivik © Reuters
De Noorse massamoordenaar Anders Behring Breivik eist zijn "onmiddellijke vrijlating". "Ik aanvaard geen cel. Ik eis onmiddellijke vrijlating", zei de man toen hij voor een rechtbank in Oslo verscheen die moest oordelen over zijn voorlopige hechtenis.
Onder de nabestaanden van slachtoffers en onder overlevenden in de rechtszaal brak gelach uit toen Breivik tot twee keer toe zijn vrijlating vroeg.
De rechtbank vonniste dat Breivik tot de opening van zijn proces op 16 april in voorlopige hechtenis mag blijven.
“Preventieve aanval tegen landverraders”
De 32-jarige rechtse extremist die op 22 juli 77 mensen de dood heeft ingejaagd, zegt dat dit "een preventieve aanval tegen de landverraders" was, "ter verdediging van het etnische Noorse volk".
Voor het eerst is Breivik ook gefotografeerd en gefilmd, nadat hij daarvoor toestemming had gegeven. De grootste Noorse televisiezender toonde live hoe Breivik geboeid de gerechtszaal werd binnengebracht en zijn handen ophief om de fotografen te groeten. Daarna verbood de rechter alle verder filmen en fotograferen. (Belga/TE)
Reacties
Leuke grap, dat hij voor zijn vrijlating maar een ruil voorstelt met de ruil van zijn slachtoffers .
De gevangenisplunjes in de Noorse gevangenissen zijn een stuk eleganter dan die in de Amerikaanse. En de kappers worden er blijkbaar beter betaald...
Laat die jongen toch vrij. Liefst in korte broek en T-shirt, maar niet te lang wachten. Zeker voor de lente komt. En plaats en datum bekend maken.
Vithus, het demoniseren van iedere linkse inderdaad nog maar een enkele stap richting geweld. Het legitimeert de daden van een gek zoals Breivik. Wilders e.a. hebben bloed aan hun handen kleven, wat zij doen is aanzetten tot geweld.
joske,mijn post heb je niet aandachtig gelezen,laat staan begrepen,de socialisten liggen aan de basis van de islamisering in het westen,80% van de Europese bevolking is daar niet mee akkoord en toch wordt de socialistische wil door ons strot geramd,ik zou uw smoel willen zien als uw dochter binnenkomt en zegt dat ze wil trouwen met een schapeneuker,wat als ze een meisje baart en vermoord wordt omdat het geen mohammed is,ik vrees dat er zich nog meer van die gevallen zullen voordoen en de socialisten en de andere linkse partijen zijn daar de GROTE OORAAK van,wij willen hier geen islamstaat en als je daarniet mee akkoord kunt gaan dan moet je maar naar Iran gaan mvg
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Mensen
- Student veroordeeld voor filmen van homoseksuele kamergenoot
- As van Star Trek-legende Scotty naar de ruimte gebracht
- Facebook-oprichter Mark Zuckerberg wijzigt profiel naar getrouwd
- 'Ooit riep ik dat de CVP een echte hoer was'
Technologie
- IBM verbiedt gebruik van Applesoftware
- Apple licht bouw ‘ruimteschiphoofdkwartier’ toe
- Google vindt verplichte filter op pornografie geen goed idee
- Twitter biedt kansen voor de overheid
Wetenschap
- 3.000 jaar oude zegel bewijst bestaan van Bethlehem voor Christus
- 'Er zijn oneindig veel heelallen'
- Nachtverlichting trekt allerhande insecten aan
- Gammastralen mogelijk niet de bron van kosmische straling
Cultuur
- NTGent en Toneelhuis kiezen voor seks, romanbewerkingen en vroegere succescreaties
- Roma viert tiende verjaardag
- Dans: Anne Teresa De Keersmaeker analyseert zichzelf in uitmuntend boek
- Belg Marc Bouchkov haalt finale Koningin Elisabethwedstrijd
Buitenland
- ‘Azerbeidzjan blijft mensenrechten schenden’
- 'Grexit mogelijk op 1 januari 2013'
- 'Verenigde Naties hypocriet en onverschillig'
- Streek rond Bologna blijft beven
Economie
- Beleggerscompetitie: Hoogspanning
- Ellende op financiële markten kan nog twee jaar duren volgens Schäuble
- Groen twijfelt aan veiligheid kerncentrale Gravelines
- Moody's doet beurzen schrikken





