Voor 1 euro naar de huisarts
maandag 28 november 2011 om 17u12
Mensen met een laag inkomen betalen voortaan één euro voor een bezoek aan de huisarts.

Dokter © Belga
Patiënten die tot een sociale categorie behoren, betalen vanaf 1 december nog één euro voor een consultatie bij de huisarts. Voorwaarde is wel dat ze beschikken over een globaal medisch dossier bij hun arts. De rest van het honorarium rekent de huisarts rechtstreeks af met het ziekenfonds.
Patiënten met recht op een verhoogde tegemoetkoming die (nog) geen globaal medisch dossier hebben, betalen een halve euro extra. Gewoon verzekerden betalen 4 euro remgeld als ze een globaal medisch dossier hebben, en 6 euro als ze dat (nog) niet hebben.
Dringende raadpleging
Nieuw voor iedereen is de volledige terugbetaling van het bijkomende honorarium dat de arts mag vragen voor een dringende raadpleging in zijn spreekkamer op zaterdag, zondag of een wettelijke feestdag.
Uit een recente gezondheidsenquête bleek dat 14 procent van de Belgen zorg uitstelt, omdat ze die niet kunnen betalen. Bij de 25 procent armste gezinnen is dat zelfs 27 procent. Ongeveer één Belg op de tien heeft het statuut verhoogde tegemoetkoming. (Belga/EE)
Reacties
@LINDAV2: volledig akkoord met jou en met vele anderen hier. Weerom gaat men af op het GEKENDE inkomen terwijl men goed weet dat dit slechts een fractie is van het werkelijk inkomen. Voor de zoveelste keer zijn diegenen die (noodgedwongen) in het wit werken, het kind van de rekening. De "kleine" zelfstandigen die quasi niks hebben bijgedragen voor hun pensioen (omdat ze zogezegd niets verdienden) lachen eens te meer in het vuistje. En zij niet alleen: alle leperds die de "werkdans" ontsprongen profiteren voor de zoveelste keer mee. En dan maar spreken over "herverdeling" (dixit o.a. prof?? Bea Cantillon) - volgens mij wordt in dit apenland reeds meer dan genoeg "herverdeeld".
Soms vraag ik me af waarom ik al heel mijn leven gewerkt heb, want als je werkt kan je van niets genieten omdat je te veel verdiend. Dat er mensen zijn die door omstandigheden niet kunnen werken daar leg ik me volledig bij neer MAAR dat er vele zijn die NIET eens willen werken omdat ze het geld en alle voordelen zo kunnen krijgen dat weet ook iedereen. En dan willen de heren ministers dat we nog wat langer zouden moeten werken om al wat niet wil werken te kunnen blijven betalen waar zit die ministers hun verstand !!!!!
Dag dwelfusius. Als men met twee wil gaan werken en dan nog één of meerdere kinderen heeft dan moet men maar betalen voor de kinderopvang. En als die te duur is dan blijft er maar iemand thuis. Of beter nog als werken boven kinderen opvoeden gaat maak dan geen kinderen. Of begin een kinderopvang. Dat er geen geld overblijft kan ook komen door het aan teveel luxe uit te geven.
Diehet hierboven hebben over lamzakken die roken en zuipen mochten eens op proef geconronteerd worden met wat mensen met een menteale of fysieke handicap meemaken en met hun verlangen om te kunnen leven van hun eigen prestatie ....; primitieven
Ach Fosselle, U gaat ervan uit dat concepten als "ziekenkas" als eerlijk gepercipieerd worden, quid non. Beste bewijs is zo een "wetenschappelijke" studie over gestandardiseerde verschillen in per capita gezondheidsuitgaven Vlaanderen, Walloniê. De auteurs waren gelieerd aan universiteiten, publiek onderzoekscentrum. Alleen "vergaten" sommige auteurs hun andere affiliatie, met name die bij een bepaald ziekenfonds te vermelden. Wat heb ik geleerd uit die studie: per capita ongeveer zelfde ongecorrigeerde uitgaven, wat raar is, want je verwacht dat ze hoger liggen in het gemiddeld ouder Vlaanderen, een indicatie van verspilling in wallonië. En nu komt het: na standardisering voor leeftijd, geslacht en SOCIAAL STATUUT liggen uitgaven iets hoger in Vlaanderen. Geïntrigeerd nam ik de studie door... waarom standardiseert iemand voor sociaal statuut, nog nooit gezien, meestal beperkt men zich tot biologische parameters. Wat blijkt: mensen die op ziekenkas staan in Wallonië 1) zijn talrijker proportioneel gezien en 2) hebben gemiddeld minder ziektekosten, volgens mij een indicatie van corruptie... Als je natuurlijk "standardiseert" (kunstmatig hoger aantal mensen op ziekenkas veronderstelt in Vlaanderen aan hogere, Vlaamse kost) kom je natuurlijk met een studie die bewijst wat ze moest bewijzen. Met andere woorden: 1) systeem is rot 2) mensen die systeem moeten analyseren zijn ook rot
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Mensen
- Student veroordeeld voor filmen van homoseksuele kamergenoot
- As van Star Trek-legende Scotty naar de ruimte gebracht
- Facebook-oprichter Mark Zuckerberg wijzigt profiel naar getrouwd
- 'Ooit riep ik dat de CVP een echte hoer was'
Technologie
- IBM verbiedt gebruik van Applesoftware
- Apple licht bouw ‘ruimteschiphoofdkwartier’ toe
- Google vindt verplichte filter op pornografie geen goed idee
- Twitter biedt kansen voor de overheid
Wetenschap
- 3.000 jaar oude zegel bewijst bestaan van Bethlehem voor Christus
- 'Er zijn oneindig veel heelallen'
- Nachtverlichting trekt allerhande insecten aan
- Gammastralen mogelijk niet de bron van kosmische straling
Cultuur
- NTGent en Toneelhuis kiezen voor seks, romanbewerkingen en vroegere succescreaties
- Roma viert tiende verjaardag
- Dans: Anne Teresa De Keersmaeker analyseert zichzelf in uitmuntend boek
- Belg Marc Bouchkov haalt finale Koningin Elisabethwedstrijd
Buitenland
- ‘Azerbeidzjan blijft mensenrechten schenden’
- 'Grexit mogelijk op 1 januari 2013'
- 'Verenigde Naties hypocriet en onverschillig'
- Streek rond Bologna blijft beven
Economie
- Beleggerscompetitie: Hoogspanning
- Ellende op financiële markten kan nog twee jaar duren volgens Schäuble
- Groen twijfelt aan veiligheid kerncentrale Gravelines
- Moody's doet beurzen schrikken





Even geduld, a.u.b.


