maandag 13 februari 2012

Wisten VN al eerder van massaverkrachting Oost-Congo?

vrijdag 03 september 2010 om 10u35

Rebellen van de Forces Démocratiques de Libération du Rwanda

Rebellen van de Forces Démocratiques de Libération du Rwanda © Reuters

De Verenigde Naties (VN) waren mogelijk al eerder dan wordt beweerd op de hoogte van de massaverkrachtingen door rebellen in Oost-Congo.

Dat melden internationale media op basis van interne e-mails bij de VN en een humanitair bulletin op internet.

Meer slachtoffers
Op 22 augustus kwam aan het licht dat rebellen tussen 30 juli en 3 augustus minstens 150 vrouwen, en ook kinderen, hadden verkracht in de Oost-Congolese provincie Noord-Kivu. Een nieuwe balans van de VN gewaagt zelfs van zeker 240 slachtoffers

De feiten gebeurden niet ver van een VN-basis in Noord-Kivu. Congolese en Rwandese rebellen worden verantwoordelijk geacht, al ontkennen de Forces Démocratiques de Libération du Rwanda (FDLR) hun betrokkenheid.

De VN verklaarden vorige week dat ze pas op 12 augustus iets over de aanvallen hadden vernomen, via International Medical Corps. Die hulporganisatie beweert zelf dat ze de VN al op 6 augustus op de hoogte bracht. 

E-mail
Maar nu zijn er ook berichten over een interne e-mail binnen de VN van 30 juli waarin hulporganisaties die actief zijn in Noord-Kivu werden gewaarschuwd dat rebellen dorpen en steden hadden aangevallen. In de e-mail zou ook al sprake geweest zijn van verkrachtingen.

Op 10 augustus publiceerden de Verenigde Naties ook een humanitair bulletin op het internet waarin werd gemeld dat in de dorpen zo’n 25 vrouwen waren verkracht.

De VN laten weten dat ze op de hoogte zijn van het bestaan van enkele e-mails. “We proberen te achterhalen hoe die e-mails behandeld zijn geweest”, zegt een woordvoerder aan CNN.

Meer over: ,

 

Reacties

Walterp | 5 september 2010

......en wist de VN al dat Napoléon dood is ?

Ongepast?

 

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Nieuwsbrief

Ontvang elke middag een overzicht van het belangrijkste nieuws en om 18u de Knack Avond-update.

Schrijf u in op Knack dagelijkse nieuwsbrief

Schrijf u in op Knack Avond-update

E-mail:
 
Partner Informatie
  • Iedereen piraat. De nieuwe strijd tegen illegale downloads
  • Armoede en asielzoekers. De klaagzang van de OCMW's
  • Stephen King: 'Ik maak monsters, maar ben er geen'
Lees meer