Overwinning Obama: Huis keurt zorgplan goed
maandag 22 maart 2010 om 07u49
Dat gebeurde nipt. Alle 178 Republikeinen stemden en 34 Democraten stemden tegen.

Overwinning Obama: Huis keurt zorgplan goed
Dat zijn er drie meer dan de vereiste 216. Alle 178 Republikeinen tegen en 34 Democraten stemden tegen. De tekst kan nu door president Barack Obama worden getekend.
De goedkeuring is een grote overwinning voor Obama, die van de hervorming een prioriteit van zijn binnenlands beleid maakte.
Obama volgde de stemming vanuit zijn ambtswoning. "Zo ziet verandering er uit", zei hij achteraf. "Wij bewezen dat wij een volk zijn dat nog altijd grootse dingen kan doen".
Verplicht
De nieuwe wet voorziet 32 miljoen Amerikanen van een ziekteverzekering die ze nu niet hebben. Als de hervorming doorgevoerd is, zal 95 procent van de Amerikanen verzekerd zijn, tegen 83 procent nu.
Voor de meeste Amerikanen wordt een basisverzekering verplicht. Wie niet wil, riskeert vanaf 2014 boetes. Grote werkgevers moeten verzekeringen voor hun werknemers voorzien. Verzekeraars mogen niemand meer weigeren.
Maar de hervorming is heel omstreden, vooral vanwege het hoge prijskaartje (940 miljard dollar).
Abortus
Volgens zender ABC was het duidelijk dat het ontwerp het zou halen nadat de Democratische partijleiding zondag een deal had bereikt met tegenstanders van abortus. Het akkoord bestaat erin dat Obama zal verordenen dat er geen federale terugbetaling komt van abortus.
In het Huis werd zondag ook een pakket goedgekeurd met bijsturingen om dwarsliggende Democraten over de streep te trekken. Het verhuist nu naar de Senaat.
Reacties
De U.S.A. is een land met meer dan 300 miljoen inwoners. Obama riskeerde alles en... won. 15 Miljoen gezinnen kunnen, eens de wet door Obama ondertekend, eindelijk van een ziekteverzekering genieten. De grote winnaars zijn echter niet de 15 miljoen gezinnen, maar de farmaceutische bedrijven die jaarlijks 80 miljard dollar uitgeven aan lobbyen, en met de nieuwe wet een tienvoud daarvan gaan terugverdienen dankzij de door de overheid gefinancierde gezondheidszorg. Een pleister voor de armen, een luxehotel voor de rijken betaald door de werkende middenklasse. Dat heet men: zijn eigen kiezers bedanken voor hun stemmen. Deze week raakte ook bekend dat de Amerikaanse verzekeringstak van FORTIS systematisch haar verzekerden die aan AIDS leden voor de rechtbank daagde en aanklaagde voor fraude. Hun polis werd dan automatisch geblokkeerd. De vrees bestaat dat de nieuwe wet ook een nieuwe migratiegolf van gelukzoekers naar Amerika op gang gaat trekken. Dat de belastingen naar omhoog gaan en de welvaart omlaag. Obama: “Yes we can”. Maar hoe lang nog? en een tweede ambtstermijn zou met deze wet een vervlogen droom kunnen worden.
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Mensen
- Valt Bobby Brown dood van Whitney Houston te verwijten?
- Wereldsterren rouwen om Whitney Houston
- Whitney Houston in 10 uitzonderlijke video's
- De tweestrijd van de Syrische presidentsvrouw
Technologie
- Google Maps
- Gowalla
- Navigatie-apps boven games in België?
- Martine Tempels is 'ICT Woman of the Year'
Wetenschap
- Cultuur bepaalt capaciteit om gezichten te herkennen
- Indianen veranderen zichzelf
- Kosmisch culinair drama in de maak
- Zwart gat in onze Melkweg vreet asteroïden
Cultuur
- Brand teistert Cité Radieuse Le Corbusier in Marseille
- Krijgt Brusselse Kunstberg reeks themamusea?
- Controversiële Pietà's van Fabre komen naar Antwerpen
- Abonnementenverkoop Elisabethwedstrijd start op 14 februari
Buitenland
- Topman Al Qaida steunt verzet in Syrië
- Mitt Romney wint nipt in Maine
- Whitney Houston, we will always love you
- Vijf werknemers The Sun gearresteerd
Economie
-
Griekse coalitie wankelt

-
Martine Tempels is 'ICT Woman of the Year'

-
Mark Pensaert: 'De banksector zal ingrijpende veranderingen ondergaan'

-
Jacques Anckaert: ‘Bekaert heeft niet fout gecommuniceerd’





Even geduld, a.u.b.
