donderdag 24 mei 2012

Nieuwe peiling bevestigt klim Newt Gingrich

donderdag 08 december 2011 om 14u15

Een nieuwe peiling heeft de wind in de zeilen bevestigd die Newt Gingrich heeft in de strijd om de Republikeinse nominatie voor het Witte Huis. Het is anderzijds concurrent Mitt Romney die voorop ligt in de strijd met uittredend Democratisch president Barack Obama.

Newt Gingrich

Newt Gingrich © Belga

In Florida behalen Romney en Obama respectievelijk 45 en 42 procent van de stemintenties. De president scoort in een duel met Gingrich 46 procent, tegen 44 procent voor Romney, aldus de peiling van de Quinnipiac-universiteit in een serie beslissende staten.

In Ohio overklassen Romney en Gingrich elk met 43 procent licht Obama die aan 42 komt. In Pennsylvania, waar Obama normaal zou moeten winnen, ligt hij voor op de twee Republikeinen. Met 3 procentpunt op Romney en 8 op de vroegere voorzitter van het Huis van Afgevaardigden.

Toegespitst op de nakende voorverkiezingen, bevestigen de peilingen de opmars van Gingrich binnen het Republikeinse kamp. In Florida behaalt hij 35 tegen 22 procent voor Romney, in Ohio 36 tegen 18 procent en in Pennsylvania 31 tegen 17 procent. In de strijd om de Republikeinse nominatie heeft Gingrich, de architect van het nieuwe rechts in de jaren negentig, geprofiteerd van de afgang van Herman Cain, meerdere keren beschuldigd van ongewenst seksueel gedrag. (Belga/RDM)

Meer over: , ,

 

Reacties

robbie nr2 | 10 december 2011

Tja iemand die vertelt dat de Palestijnen een verzonnen volk is dat is gerechtvaardigd.Maar zeg niets van de joden,want dat is strafbaar.

Ongepast?

woestijnroosje | 8 december 2011

Met schandalen die gaan uitbarsten als blijkt dat het NG wordt ipv MR zullen die van Cain in het niets verdwijnen..

Ongepast?

 

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Mensen

Technologie

Wetenschap

Cultuur

Buitenland

Economie

België

Nieuwsbrief

Ontvang elke middag een overzicht van het belangrijkste nieuws en om 18u de Knack Avond-update.

Schrijf u in op Knack dagelijkse nieuwsbrief

Schrijf u in op Knack Avond-update

E-mail:
 
  • Johan Vande Lanotte: De linke zaakjes van de vicepremier
  • Onderwijs: Met welke diploma's word je rijk?
  • Guy Vanhengel over Open VLD: 'Soms moet een club van coach veranderen'
Abonneren