donderdag 24 mei 2012

Japan herziet nadruk op kernenergie wegens Fukushima

dinsdag 10 mei 2011 om 15u57

De Japanse premier Naoto Kan

De Japanse premier Naoto Kan © EPA

Japan gaat zijn energiebeleid herbekijken wegens de kernramp in Fukushima. Kernenergie zal een significante rol blijven spelen, maar de regering wil meer nadruk op hernieuwbare energie.

Dat heeft premier Naoto Kan dinsdag gezegd.

“Het huidige energiebeleid houdt in dat tegen 2030 meer dan 50 procent van de totale elektriciteitsvoorziening uit kernenergie komt (nu is dat 30 procent, nvdr.), en meer dan 20 procent uit hernieuwbare energie. Dat plan moet nu vanaf nul worden herbekeken na dit grote incident,” zei Kan. Hij wil dat de kerncentrales veiliger worden en dat hernieuwbare energie wordt gestimuleerd.

Premier Kan kondigde verder aan dat hij zijn salaris niet zal aannemen tot de nucleaire crisis voorbij is. Tot dan zal hij enkel zijn salaris van parlementariër behouden.

Tokyo Electric Power Company (Tepco), dat de beschadigde kerncentrale van Fukushima uitbaat, heeft dinsdag officieel hulp gevraagd aan de regering om het hoofd te kunnen bieden aan de kosten van de kernramp. (KVDA)

Meer over: , , ,

   

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Mensen

Technologie

Wetenschap

Cultuur

Buitenland

Economie

België

Nieuwsbrief

Ontvang elke middag een overzicht van het belangrijkste nieuws en om 18u de Knack Avond-update.

Schrijf u in op Knack dagelijkse nieuwsbrief

Schrijf u in op Knack Avond-update

E-mail:
 
  • Johan Vande Lanotte: De linke zaakjes van de vicepremier
  • Onderwijs: Met welke diploma's word je rijk?
  • Guy Vanhengel over Open VLD: 'Soms moet een club van coach veranderen'
Abonneren