donderdag 24 mei 2012

Dienstreis Europarlementairen: 26.000 euro per week, per persoon

vrijdag 03 februari 2012 om 08u46

Een bezoek aan Argentinië van Europarlementsleden kost 26.000 euro per week: dat is zo’n 5.000 per dag per parlementslid. Bart Staes van Groen vindt dat er bespaard moet worden.

Europarlementsleden gaan op erg dure dienstreizen.

Europarlementsleden gaan op erg dure dienstreizen. © Reuters

Uit het begrotingsrapport van het Europees Parlement van 2010 blijkt dat er dure dienstreizen gemaakt worden, zo meldt Het Laatste Nieuws. Die kosten erg veel geld, en zouden geen beperking op aantal deelnemers kennen aldus de krant.

De cijfers werden naar buiten gebracht door Europarlementslid Lucas Hartong, van de Eurosceptische PVV van Geert Wilders. Hij geeft onder andere het voorbeeld van een reis naar Kinshasa, waaraan 50 europarlementairen deelnamen. Bij een tegenbezoek werden de bezoekers gelogeerd in het Spaanse Tenerife. Daarvoor daagden 64 afgevaardigden op. “Onbegrijpelijk’, vindt Hartong. “Er zijn ongeveer acht politieke groepen in het Europese Parlement. Neem van elke fractie iemand en ga dan met acht, maximaal tien mensen op reis.”

5.000, 3.000 en 1.500 euro per dag per persoon

Ook met de invulling van de reizen heeft Hartong een probleem: “Natuurlijk moeten de parlementsleden contact onderhouden en vergaderen met collega’s van andere continenten. Maar moeten die reizen zo lang en duur zo duur zijn? Moeten ze in luxueuze hotels logeren en copieus dineren?”

Hartong haalt een Argentijns voorbeeld aan: “Een vierdaags bezoek aan Buenos Aires (…) kostte per persoon 26.000 euro, dat is 5.000 euro per dag. Ik weet niet in welk hotel ze hebben gezeten, maar dat moet een heel dure Argentijnse steak geweest zijn.” Er waren ook reizen naar Ecuador en de Seychellen: goed voor 3.000 en 1.600 euro per dag. “Bizarre geldverspilling, als je weet hoe Europa er economisch voorstaat en iedereen keihard moet werken voor zijn brood.”

Gebrek aan transparantie

Naast de hoge kostprijs, bekritiseerd Hartong ook het gebrek aan transparantie. In welke hotels gelogeerd wordt, wie meegaat en welke uitgaven aangegeven wordt: het is allemaal “onduidelijk”.

Staes: ‘Het kan allemaal zuiniger’

Volgens Bart Staes, Europees parlementslid voor Groen en ondervoorzitter van de begrotingscontrolecommissie, heeft Hartong een punt, zo tekent Het Laatste Nieuws op.

Die vergaderingen hebben zin, zegt Staes, maar het kan allemaal wat zuiniger. “We zijn ons daarvan bewust, want we hebben het vliegen in businessclass al afgeschaft. Maar er is meer nodig.” Staes gaat aanbevelingen opstellen, waarbij onder andere een vraag zal zijn naar kosten-batenanalyses van die reizen. (SD)

Meer over: , ,

 

Reacties

bestman | 5 februari 2012

waarschijnlijk worden die reizen geregeld door de één of andere vrouw,vriend enz van de één of andere parlementarier via het agentschap van één dezer en dat is dan 2 keer profiteren ..........niks nieuws onder de zon. En wat die crombez betreft ,zijn triestige ogen en zwak stemmetje verraden een gevaarlijke persoonlijkheid. dat hij de boel gaat oplossen in dat europees schandalig parlement...................hoe kan men in godsnaam nog interesse hebben in dat verdorven europa?

Ongepast?

wall1003 | 5 februari 2012

Dergelijke uitwassen doen de Europese zaak geen goed. De Europese integratie is naar mijn bescheiden mening,de allerbelangrijkste politieke verwezenlijking van de voorbije 60 jaar. Een verscheurd continent tot eenheid brengen,onmiddellijk na twee vernietigende wereldoorlogen ,was een realisatie van jewelste. Maar "es ist des Menschen",waar geld te rapen valt daar heb je ook profiteurs en dat is op het Europese schaakbord niet anders. Die uitwassen moeten met tak en wortel uitgeroeid worden.De Europese zaak mag niet geperverteerd worden door gelukszoekers die maar aan eigen belang denken. Dus naar de pers toe:ga verder met het goede werk van "name and shame"

Ongepast?

lucdr2 | 4 februari 2012

Dit is weer een duidelijk voorbeeld dat dictatuur Europa er enkel is om politiekers een postje te geven. Deze politiekers krijgen dan vele voordelen zoals in een dictatuur past want dan zwijgt het parlement. Laat ons hopen dat deze dictatuur Europa genaamd zo snel mogelijk verdwijnt. Als alles blijft zoals het nu is worden wij allen terug arme mensen op enkele corrupte politiekers na, die wel goed voor zichzelf zullen zorgen. Zelfs Staes komt pas met wat holle woorden als er toevallig iets van de corruptie in de pers komt.

Ongepast?

dolle stier | 4 februari 2012

zou crombez niet beter daar beginnen met uitmesten en dan bij de vakbonden,dan pas is hij ons geld,jammer genoeg,waard,maar daar zal hij niet durven komen want zijn baas ,de miljardair jvd,moet daar ook nog gaan zetelen en de plaats vrij houden voor zijn poulain,maar de STASI op ons afsturen,daar is dat crapuul goed in,hang je op,stuk onbenul

Ongepast?

mao | 4 februari 2012

De lauwe reactie van Bart Staes toont alleen zijn medeplichtigheid aan. Het zou met een beetje minder rotzooi kunnen vindt Mijnheer Staes. het gaat hier niet om een Argentijnse biefstuk. Er wordt op een walgelijke manier grenzeloos met geld gesmeten. Geen enkele kost wordt ontzien. De duurste spijzen en dranken, vooral champagnes, en vooral de duurste HOEREN worden van overal ter wereld aangevoerd . Eind jaren tachtig was unicef het toonbeeld van de allerergste uitspattingen, orgieën en verdorven gedrag ooit uit de geschiedenis onder leiding van een zwarte directeur. Gaan de Europese organisaties nog verder die kant op. Klaarblijkelijk. De verbeelding van de gewone burgers reikt niet ver genoeg om zich de immorele verachtelijke uitspattingen te kunnen voorstellen, en voor de brave burger worden ze aldus ten onrechte ongeloofwaardig. De meesten zullen het ook niet geloven. Nog walgelijker is dat dit gebeurt op kosten van hardwerkend mensen die hun centen zuinig moeten beheren. Ik denk dat God zich op miljarden lichtjaren van hier bevindt, en dat sommigen dat zeker weten. De duivel daarentegen, die is permanent in uw buurt, mr Staes. Hou uw ogen wat beter open als u dat zou willen en durf u een keer kwaad te maken, ook al zet u daarmee uw job op hjet spel. Dank u.

Ongepast?

 

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Mensen

Technologie

Wetenschap

Cultuur

Buitenland

Economie

België

Nieuwsbrief

Ontvang elke middag een overzicht van het belangrijkste nieuws en om 18u de Knack Avond-update.

Schrijf u in op Knack dagelijkse nieuwsbrief

Schrijf u in op Knack Avond-update

E-mail:
 
  • Johan Vande Lanotte: De linke zaakjes van de vicepremier
  • Onderwijs: Met welke diploma's word je rijk?
  • Guy Vanhengel over Open VLD: 'Soms moet een club van coach veranderen'
Abonneren