Veiling met boeken van Couperus brengt 10.000 euro
vrijdag 18 januari 2013 om 15u51
Een veiling met 100 antieke en zeldzame boeken van Louis Couperus heeft op een online veiling bijna 10.000 euro opgebracht.

De veiling vond plaats op www.catawiki.nl, een veilingsite speciaal voor verzamelaar en werd georganiseerd in samenwerking met het Couperus genootschap. De veiling was tevens het eerste evenement in het officiële Couperusjaar.
Hoge opbrengsten
De opbrengst van de veiling was behoorlijk hoger dan verwacht. Er was dan ook zeer veel belangstelling, liet veilingmeester Job Kwakman weten. 'De veiling kenmerkte zich door de vele bieders die vooral in het laatste uur van de veiling erg actief waren. Hieruit blijkt wel dat er in Nederland veel verzamelaars zijn van het werk van Couperus.'
Vooral eerste drukken populair
De hoogste opbrengst was voor een eerste druk van het boek 'De stille Kracht' uit 1900. Dit boek wisselde van eigenaar voor maar liefst 500 euro. Een eerste druk van Eline Vere (1889) bracht 450 euro op. Daarnaast waren ook de boeken met een bandontwerp van Berlage erg gewild.
Louis Couperus wordt beschouwd als een van de belangrijkste schrijvers uit de Nederlandse literatuur. Hij schreef talloze boeken waaronder vele psychologische en historische romans. Ook schreef hij sprookjes, reisverslagen en columns. Zijn bekendste werk is waarschijnlijk 'Eline Vere'.
Het is voortaan alleen nog mogelijk om onder uw eigen naam te reageren op artikels op deze website. Knack.be zal de registraties van gebruikers controleren om sneller op te treden tegen ongepaste reacties.
Lees hier de voorwaarden om deel te nemen aan de reacties.Klik hier om u aan te melden en uw reactiemogelijkheid te activeren.
Reageer
Nieuws
- Stephen King lanceert nieuw boek alleen op papier
- Bij het overlijden van Sarah Kirsch
- Kortverhalenschrijfster Lydia Davis wint Booker Prize
- Mario Vargas Llosa waarschuwt voor spektakelmaatschappij
Reportage
- Speeddaten met boeken
- Tommy Wieringa breekt de vloek van de nominaties
- Tegen 2015 moet elke Vlaming één boek meer kopen dan nu
- Ongeboren werk van Herman Brusselmans en Kluun
Interview boeken
- Dimitri Verhulst: 'Scheiden doe je uit respect voor de liefde'
- Jolien Janzing volgde verliefde Charlotte Brontë in Brussel
- ‘Het is nog veel te vroeg voor een Claus-biografie’ (Piet Piryns)
- ‘Ik was vergeten welke flauwekul je moet verdragen wanneer je een nieuwe bundel publiceert’ (Jean-Pierre Rawie)
Blogs
Recensies Volwassenen
- Het opmerkelijke leven van stadsbeul Frantz Schmidt
- Nieuwe poëtische Houellebecq is geen tussendoortje
- Adolf Hitlers vrouwen en andere geheimen van het Derde Rijk
- Lewis ‘Alice in Wonderland’ Carroll: de achterstevoren schrijver





