Viering 100 jaar Louis Paul Boon zonder Boon Genootschap
donderdag 23 februari 2012 om 07u00
Het Louis Paul Boon Genootschap distantieert zich uitdrukkelijk van het Boon-eeuwfeest binnenkort omdat het op droog zaad wordt gezet.

Op 15 maart, de honderdste verjaardag van Louis Paul Boon, beginnen de jubileumsfestiviteiten. Het Boon Genootschap met zijn 500 leden kreeg geen extra subsidies voor het tijdschrift én een huldeboek en weigert nu mee te feesten.
Op 15 maart wordt in De Werf te Aalst, geboorteplaats van de auteur, het startschot gegeven van Boon!2012, de festiviteiten ter ere van 100 jaar Boon (1912-1979). Op 17 maart opent in Aalst een prestigieuze tentoonstelling over de rebelse personages in zijn werk en een dag later zet het Antwerpse Letterenhuis de woonplaatsen van Boon in het zonnetje met een expo. Die zal vooral inzoomen op Aalst uiteraard maar ook op Erembodegem, waar Boon zich terugtrok in zijn schrijversreservaat.
Het Boon Genootschap had aan het Vlaams Fonds voor de Letteren (VFL) 6000 euro werksubsidies aangevraagd voor de continuering van zijn driemaandelijks Boontijdschrift én de gelegenheidsuitgave van een huldeboek. Het kreeg van het VFL nul op het rekest. Meer dan de jaarlijkse basissubsidie van 650 euro zit er niet in.
Willem Roggeman, voorzitter van het Genootschap, trok daarop zijn steun aan de offciële Boon-festiviteiten in. In een persbericht van Belga geeft hij mee dat het voortbestaan van het Boon Genootschap zelf in het gedrang komt. 'We gaan in beroep tegen de beslissing van het VFL', zegt hij nog.
De lage subsidies voor de Vlaamse schrijversgenootschappen zijn al langer een oud zeer. Verenigingen rond onder anderen Guido Gezelle, Gerard Walschap, Felix Timmermans en Ernest Claes moeten het in de regel stellen met een habbekrats van 500 tot maximaal 750 euro waarmee ze nauwelijks uit de kosten geraken voor een Jaarboek, laat staan voor het organiseren van andere activiteiten. Alleen het Willem Elsschot Genootschap beurt substantieel meer subsidiegeld omdat het onder de bezieling van Cyriel Van Tilborgh een meer wervende en marktgerichte werking heeft aangenomen.
Frank Hellemans
Reacties
Het Boongenootschap brengt driemaandelijks met Boelvaar Poef veel info over Boontje. Het zou dan ook bijzonder jammer zijn mocht het genootschap ophouden te bestaan. Ik begrijp de beslissing van het VFL dan ook niet goed. Net door de jarenlange inzet van het genootschap zou een gepaste subsidie zeker op zijn plaats zijn. Hopelijk komt alles toch nog goed.
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Recensies Jeugd
- Janne Teller - Niets
- Saci Lloyd - Dagboek van een klotejaar
- Evelien De Vlieger – De bovenkamer van Jakob
- Bart Moeyaert – De melkweg
Recensies Volwassenen
- Kunstzinnige essays van Marc Reugebrink en Hans Groenewegen
- Op reis naar ‘moeilijke’ landen met Jelle Brandt Corstius
- Poëziebloemlezing in zakformaat (Breukers & Hoorne)
- Joseph Goebbels: propagandabaas van Hitler
Blogs
-
‘Word je 10 keer afgewezen, stuur het dan toch nog maar een 11e keer op’

-
'Hoe slagen de meeste mensen erin te leven zonder te schrijven?'

-
Erik Vlaminck brengt Roger Van de Velde weer tot leven

-
'Mohammed is evenveel door God gezonden als Hercules of Romulus'

Reportage
- Is David Troch te gelukkig om pakkende poëzie te schrijven?
- 'Wanneer de genocide ter sprake komt, stokt het gesprek'
- Een duivenkot op de prairie: Bobbejaan, cowboyschap als art de vivre
- A.F.Th. van der Heijden: een Libris-winnaar om vrede mee te hebben






