woensdag 23 mei 2012

Wathelet krijgt poederbrief met doodsbedreigingen

woensdag 08 februari 2012 om 14u44

Het hele kabinet van staatssecretaris voor Mobiliteit Melchior Wathelet (CDH) werd ontruimd, nadat een medewerker een aangetekende brief met verdacht poeder en doodsbedreigingen opende.

Het hele kabinet van staatssecretaris voor Mobiliteit Melchior Wathelet (CDH) werd ontruimd nadat er een poederbrief was toegekomen.

Het hele kabinet van staatssecretaris voor Mobiliteit Melchior Wathelet (CDH) werd ontruimd nadat er een poederbrief was toegekomen. © Belga

Het aangetekende schrijven was gericht aan staatssecretaris Wathelet, in de vorige legislatuur nog bevoegd voor Asiel en Migratie. Volgens een medewerker gaat het om een brief in het Nederlands waarin geëist wordt dat alle vreemdelingen meteen het land worden uitgezet. Verderop in de brief luidt het dat "ook zijn kop eraf gaat", aldus de medewerker.

De brief zelf is geopend door een medewerker van Wathelet, die er meteen een collega bij riep. Zij brachten het personeelshoofd op de hoogte, die de politie verwittigde. Het kabinet werd tijdelijk ontruimd en de drie kabinetsmedewerkers werden naar het ziekenhuis overgebracht voor een resem onderzoeken. Ze verlieten het ziekenhuis enkele uren later.

"Het poeder is zeker niet radioactief, dat was de belangrijkste reden om te mogen vertrekken", aldus één van de betrokkenen. De civiele bescherming is wel nog steeds op het kabinet voor onderzoek naar de precieze samenstelling van het poeder, al zou het niet gevaarlijk zijn. (Belga/TE)

Meer over: , ,

 

Reacties

Ziezo | 9 februari 2012

Waarschijnlijk een gepamperde die zijn resterende talkpoeder heeft teruggezonden.

Ongepast?

 

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Nieuwsbrief

Ontvang elke middag een overzicht van het belangrijkste nieuws en om 18u de Knack Avond-update.

Schrijf u in op Knack dagelijkse nieuwsbrief

Schrijf u in op Knack Avond-update

E-mail:
 

Meest gedeeld

  • Johan Vande Lanotte: De linke zaakjes van de vicepremier
  • Onderwijs: Met welke diploma's word je rijk?
  • Guy Vanhengel over Open VLD: 'Soms moet een club van coach veranderen'
Abonneren