'De Croo en Beke zijn de nuttige idioten van de PS' (De Wever)
maandag 12 december 2011 om 16u21
"De grote frustratie van de N-VA is dat ze de verkiezingen gewonnen hebben maar daar niets mee hebben kunnen doen. Wij hebben wel een goed compromis kunnen vormen". Dat zei CD&V-voorzitter Wouter Beke tijdens het debat over de regeringsverklaring...
"De grote frustratie van de N-VA is dat ze de verkiezingen gewonnen hebben maar daar niets mee hebben kunnen doen. Wij hebben wel een goed compromis kunnen vormen". Dat zei CD&V-voorzitter Wouter Beke tijdens het debat over de regeringsverklaring tegen N-VA-voorzitter Bart De Wever. De Wever mocht als lid van de grootste oppositiepartij het erg geanimeerde debat openen.
Ook al vond hij zelf dat het debat meer over de N-VA ging, dan over de inhoud van het akkoord: De Wever ging zelf nauwelijks in op de inhoud van het regeerakkoord - "de Senaat is een overbodige instelling" - en richtte zijn pijlen vooral op de Vlaamse coalitiepartijen en dan vooral op Open VLD en CD&V, waarvan de voorzitters eveneens in de hoge vergadering zetelen.
“De felheid van de aanvallen tegen de N-VA spoort evenredig met de mate waarin sommige meerderheidspartijen hun kiezers hebben bedrogen. Men kan het gewoon niet hebben dat er een Vlaamse partij die niet wil meedoen aan het kiezersbedrog.” Tegelijk noemde hij Alexander De Croo en Wouter Beke "de nuttige idioten van de PS die het vuile werk tegen de N-VA mogen opknappen en dit terwijl Di Rupo rustig op zijn laptop in de Kamer kan verder tokkelen".
De Wever: ‘Jullie hebben ons laten vallen’
De N-VA-voorzitter ontkende dat zijn partij de onderhandelingstafel heeft verlaten. Zowel Open VLD als CD&V wisten dat de N-VA de nota-Di Rupo zou afwijzen. "Jullie hebben ons laten vallen. Dat was een bewuste keuze", aldus De Wever, die het had over een regering van de verliezende partijen met een Franstalig overwicht.
Hij verwierp ook de kritiek dat de N-VA het akkoord zou goedgekeurd hebben in de Vlaamse regering. De Vlaamse zaak is beter gediend met een Vlaamse regering met N-VA, dan een zonder, klonk het.
De Croo: ‘Sneller hervormingen doorvoeren kan niet’
Hij vroeg de premier naar een agenda voor de uitvoering van het regeerakkoord, dat volgens hem Vlaanderen verzwakt: “Wanneer wordt de staatshervorming goedgekeurd? De overdrachten van bevoegdheden? De stemming over BHV?” Hij verwees onder meer naar verklaringen van MR-voorzitter Charles Michel dat de gevolgen pas de volgende legislatuur merkbaar zullen zijn.
Alexander De Croo wees erop dat een aantal hervormingen zoals inzake vervroegd pensioen in 2013 ingaan omdat men dit een jaar op voorhand moet aanvragen. "Sneller kan dus niet", zei hij. (Belga/SD)
Reacties
@Zoutleeuw: "De wereld niet op zijn kop zetten hé." Het idee van groene certificaten die door de energieleveranciers aan zonnepanelen bezitters wordt uitbetaald komt van SPa-ster Freya Vandenbossche. De SPA kan daar dus zeer veel aan doen, zij zijn er de oorzaak van. Dank u wel SPa stemmers om geld uit mijn zakken te kloppen omdat ik geen zonnepanelen heb. En toch zitten ze opnieuw in de regering! Gij goedgelovig koppig Vlaams boerke!
1955aiee De wereld niet op zijn kop zetten hé. Het zijn de energieleveranciers die de prijzen verhogen om het verlies aan inkomsten door de zonnecellen te compenseren. Aangezien er geen prijsblokkering meer mag van de EU kan de regering daar bijzonder weinig aan doen en de SPA, noch enige andere partij, al zeker niet.
Het verborgen cadeau van SPa voor de vermogende burger die zich zonnepanelen kan permitteren is de groene premie, die doorgerekend wordt op de energiefactuur van de minder behoede burger (bvb gepensioneerde) zonder zonnepanelen. Komt de SPa niet op voor de minder behoeden en voor gelijkheid van iedereen? En ze zitten potverdorie weer in de regering!
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Mensen
- Student veroordeeld voor filmen van homoseksuele kamergenoot
- As van Star Trek-legende Scotty naar de ruimte gebracht
- Facebook-oprichter Mark Zuckerberg wijzigt profiel naar getrouwd
- 'Ooit riep ik dat de CVP een echte hoer was'
Technologie
- Twitter biedt kansen voor de overheid
- Verander je foto in een sculptuur
- De toekomst: printbare zonnecellen
- Facebook test berichten tegen betaling
Wetenschap
- Eerste private ruimtevlucht gelanceerd
- Planten gedragen zich anders in stad dan op platteland
-
In beeld: Tien private ruimteprojecten voor de toekomst

-
In beeld: Ring van vuur

Cultuur
- Roma viert tiende verjaardag
- Dans: Anne Teresa De Keersmaeker analyseert zichzelf in uitmuntend boek
- Belg Marc Bouchkov haalt finale Koningin Elisabethwedstrijd
-
Waardeloos geld door de eeuwen heen

Buitenland
- Verkiezingen schudden Italië door elkaar
- Aarde beeft nu ook in Bulgarije
- Di Rupo nodigt Obama uit naar België te komen
- Robert M. krijgt 18 jaar cel
Economie
- Beleggerscompetitie: Hoogspanning
- Ellende op financiële markten kan nog twee jaar duren volgens Schäuble
- Groen twijfelt aan veiligheid kerncentrale Gravelines
- Moody's doet beurzen schrikken





Even geduld, a.u.b.
