zondag 12 februari 2012

'Crash Kalitta Air te wijten aan menselijke fout'

donderdag 05 maart 2009 om 21u58

Dat meldt de pilotenvereniging BECA op basis van een rapport dat ze kon inkijken.

'Crash Kalitta Air te wijten aan menselijke fout'

'Crash Kalitta Air te wijten aan menselijke fout'

De crash van het vrachtvliegtuig van Kalitta Air op Brussels Airport zou hoofdzakelijk te wijten zijn aan een besturingsfout. Dat staat in een onderzoeksrapport, zo meldden enkele Franstalige media donderdagavond.

Op 25 mei 2008 raakte een vrachtvliegtuig van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Kalitta Air van de startbaan op de luchthaven van Zaventem. Het toestel brak in twee stukken. Slachtoffers vielen er niet.

Volgens een definitief voorrapport dat de Belgian Cockpit Association (BECA) in handen kreeg is de ramp te wijten aan een menselijke fout, zo meldt de RTBF.

'Vogel in motor niet de oorzaak'

Eind december 2008 meldde staatssecretaris voor Mobiliteit Etienne Schouppe (CD&V) op basis van een tussentijds rapport dat het ongeluk wellicht toe te schrijven was aan de beslissing van de piloot om het opstijgen te onderbreken nadat een valk in een van de motoren was opgezogen.

Maar het ongeval is niet te wijten aan een vogel, aldus de RTBF. Er werden wel vogelresten in een van de vier motoren aangetroffen, maar dat vormt volgens de Franstalige openbare omroep niet de hoofdoorzaak van de crash met de Boeing 747.

BECA wijst op de motorzwakten van de 747. 'De motoren hebben een slechte reputatie en de commandant had 15 dagen eerder reeds een probleem met een identieke motor. Als gevolg daarvan besliste hij het opstijgen te onderbreken, terwijl hij zonder enig probleem had kunnen opstijgen', aldus de pilotenvereniging.

Bovendien reed het vliegtuig te snel toen werd beslist niet op te stijgen en werd er te laat geremd, zo luidt het. De bemanning heeft verder over het hoofd gezien de motoren 'om te gooien' om te remmen, zo luidt het.

Meer over: , , ,

   

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Nieuwsbrief

Ontvang elke middag een overzicht van het belangrijkste nieuws en om 18u de Knack Avond-update.

Schrijf u in op Knack dagelijkse nieuwsbrief

Schrijf u in op Knack Avond-update

E-mail:
 
Partner Informatie
  • Iedereen piraat. De nieuwe strijd tegen illegale downloads
  • Armoede en asielzoekers. De klaagzang van de OCMW's
  • Stephen King: 'Ik maak monsters, maar ben er geen'
Lees meer