Antwerpen keurt retributie voor vreemdelingenloket goed
maandag 25 februari 2013 om 23u46
De Antwerpse gemeenteraad heeft het retributiereglement voor nieuwkomers van vreemde origine goedgekeurd. Die moeten voortaan 250 euro betalen om zich in te schrijven in de stad.

Bart De Wever en Liesbeth Homans © Belga
Het nieuwe retributiereglement werd na een lang debat goedgekeurd met met 34 stemmen voor en 19 tegen.
Volgens schepen van Loketten Liesbeth Homans (N-VA) kloppen de door verschillende oppositiepartijen geopperde juridische problemen met het reglement niet. Homans maakte zich maandag sterk dat het reglement alle klachten die ertegen zouden ingediend worden, kan overleven.
Vlaams Belang stemt voor
Vanuit de oppositie kwam enkel van Vlaams Belang steun voor de retributie van 250 euro die niet-Belgen zouden moeten betalen bij hun eerste inschrijving aan een Antwerps vreemdelingenloket, voor zover er een bepaalde extra dossierlast voor de stedelijke administratie mee gepaard gaat. "Dit is een druppel op een hete plaat, maar elke maatregel die ervoor zorgt dat er minder vreemdelingen naar deze stad komen, is een goede", interpreteerde Filip Dewinter het reglement.
Sp.a-fractieleidster Yasmine Kherbache vond het onder meer jammer dat het nieuwe stadsbestuur niet gewacht heeft op het uitvoeren van het federaal regeerakkoord, waar gewag wordt gemaakt van een centraal aanmeldingsregister dat de steden zou ontlasten. Daarnaast stelde Kherbache dat er heel wat juridische bezwaren zijn tegen het reglement. "Volgens een wet van 1968 mag u geen onderscheid maken tussen Belgen en niet-Belgen voor een dergelijke retributie", zei ze.
Problemen met Europa
Ook Mie Branders (PVDA+) en Meyrem Almaci (Groen) hadden naast morele eveneens juridische tegenargumenten. "Als elke gemeente dit doet, hebt u wel degelijk een probleem met Europa", dixit Almaci, die alvast aankondigde een klacht te zullen indienen bij de gouverneur.
Branders overweegt eveneens juridische stappen en noemde de retributie een gevaarlijk precedent. "Dit is een eerste zet in de afbouw van de openbare dienstverlening", meent ze.
'Waarom niet in Antwerpen?'
Schepen Homans verdedigde het reglement uitgebreid en verklaarde zich heel goed juridisch geïnformeerd te hebben. "Het gaat hier om een specifieke vrijwillige dienstverlening, die mensen zijn immers niet verplicht om zich in Antwerpen in te schrijven", aldus Homans. "Bovendien kan het blijkbaar wel in Frankrijk en Nederland, dus waarom niet in Antwerpen?".
Burgemeester Bart De Wever (N-VA) beëindigde uiteindelijk als gemeenteraadsvoorzitter na twee rondes van vragen en antwoorden het debat, tot ongenoegen van Almaci. (Belga/TV)
Reacties
@Marc Anthonissen : u mag er gerust zelf een paar opvangen hoor ! Je denkt precies dat de gewone Antwerpenaar thuis een ezeltje staan heeft dat goud voorbrengt ? Hoe dwaas kan je zijn man ! Misschien heb jij geld genoeg maar de meeste mensen zijn blij met deze maatregel. Komt hier toe en wil direct alles hebben. En wij ? Gans ons leven gewerkt en betaald. Kom jong, wordt wakker !
Blijkbaar zijn er op 57 mensen (groen en PVDA oa)nog 19 die vinden dat wij belastingsbetalers de kosten moeten betalen voor buitenlanders. Een echte schande. Verraders in onze gelederen.
Wij wonen in Spanje en hier moet je ook alle nodige papieren zelf betalen hoor! Wie werkt er nog gratis? Indien Antwerpen het gratis zou blijven doen is het toch de belastingbetaler die ervoor moet opdraaien, dus...
In het verre Thailand is er een verschil op alle vlakken zijn er twee prijzen een voor de Thaise bevolking en een voor de (falang) = vreemdeling ! Dat zou overal in Europa moeten zijn voor de niet Europeanen zoals Marokkanen e n z ... En dan natuurlijk ook deze vreemdelingen retributie taks. Dus cinema, musea, dierentuin e n z ....net zoals in het gastvrije Thailand, hier krijgen ze geld, gratis wonen , allee simpel : Hier is't o c m w voor heel de wereld gevestigd .
Waarom moet voor vreemdelingen alles zo goed als gratis, en voor de eigen bevolking alles de volle pot ? Waarom moet een autochtoon jàààààren werken vooraleer 'recht' te hebben op steun via sociale zekerheid, en waarom moet iedereen die dit land komt binnenvallen, ZELFS illegaal, alles zo goed als gratis ? Dat is een kronkel bij de sossen en de groenen die ik niet vatten kan. WIE vult uiteindelijk de sociale kassen ???? toch de mensen die werken. Ikzelf, mijn ouders, mijn grootouders... die hadden het zeker niet bedoeld om half Noord-Afrika van een zorgeloos bestaan te voorzien !
Het is voortaan alleen nog mogelijk om onder uw eigen naam te reageren op artikels op deze website. Knack.be zal de registraties van gebruikers controleren om sneller op te treden tegen ongepaste reacties.
Lees hier de voorwaarden om deel te nemen aan de reacties.Klik hier om u aan te melden en uw reactiemogelijkheid te activeren.
Reageer
België
-
In Beeld: De Gay Pride in Brussel

- N-VA wil eerst Vlaamse en daarna pas federale regering vormen
- SP.A vraagt onderzoek naar ‘achterkamertjespolitiek’ bij deal rond Sinksenfoor
- Massale opkomst voor afscheidsplechtigheid André Denys
Economie
- Bouwproductie eurozone krimpt, maar niet in Spanje
- Netbeheerder Elia rekent energietransmissie door aan verbruiker
- Russen vechten verkoop Absolut Bank (KBC) aan
- Europese autoverkoop stijgt licht
Buitenland
- Schandaal in Toronto: Burgemeester zou crack gerookt hebben
- Website en Twitter-account Financial Times gehackt door Syrian Electronic Army
- Voormalig Argentijns dictator Jorge Videla overleden
- Amerikaan veroordeeld voor moord op basis van knipoog
Cultuur
- Vierde editie M-IDZOMER: een unieke museum- én festivalbeleving
- Kunstwerken Berlijnse Muur in gevaar
- Lik eens een borstbeeld uit chocolade
- Hoofd Oscar Niemeyer prijkt op flatgebouw
Wetenschap
- Muggen met malaria vinden mensengeur aantrekkelijker
- Waarom u nooit een aap mag vertrouwen
- 97 procent wetenschappers schrijft klimaatverandering toe aan mens
- Uw zongebrande huid helpt racisme tegengaan
Technologie
- De kracht van de 3D-printer
- De technologie van de toekomst: Augmented Reality
- Knack.be lanceert nieuwe apps
- VIDEO: Internet Explorer mikt op Generation Y



Even geduld, a.u.b.